Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyenkor?

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ez hosszú lesz. Jelenleg 25 éves vagyok. Mindig is csak anyám volt nekem... 25 éve gyakorlatilag csak őt látom.. és kezd idegesíteni.. amit tudni kell róla hogy amióta én élek (25 éve). Gyakorlatilag nem volt azóta senkie.. tudom nehéz elhinni de még titokban se sőt semmi tényleg... illetve sokszor volt alkoholista.. alkohol függő.. rengetegszer volt a pszichiátrián... na m1... jelenleg már 4 éve Németországba dolgozunk mind a ketten.. én azért mert egy rohadt lakást szeretnék venni otthon és végre egyszer megszabadulni tőle viszont ő mindent velem szeretne... ha más munkát akarok akkor ő is... ha máshová akarok költözni akkor ő is... gyakorlatilag nem veszi észre hogy ez nem normális... illetve ezek mellett meg fura gondolatai is vannak mint például: hogy a kormány meg a világ mindenkit ki akar nyírni meg ilyenek..... nem sokára lejár a szerződés a jelenlegi céggel, és megint balhé hogy akkor mi legyen ő menni akar én maradni... ő itt akár lakást, én nem... mit lehet tenni egy ilyen anyával?

2023. okt. 1. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne mondd el neki mit akarsz csinálni, a terveid, csak vidd véghez
2023. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha mentális betegségei vannak akkor érthető miért ilyen.
2023. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Az én szemszögemből: Örülnék neki, akár ezekkel a mentális problémákkal is ha ragaszkodna hozzám, pedig korban kb egyezünk, mivel sajnos én nem tudok egyedül meglenni, mindig kell, hogy valaki beszéljen hozzám, pedig önellátó vagyok 100%-ban, tudom, hogy nem normális. A te szemszögedből: Próbálj távolságot kialakítani, lassan adagold neki, hogy bizony felnőtt férfi vagy és vannak magánjellegű dolgaid is, kössetek kompromisszumokat apró lépésekben és apránként rázd le, ha nagyon muszáj találj ki kifogásokat, hogy az adott feladatokat, munkakört miért egyedül kell, hogy végezd! Ilyen esetben fontos lehet a távolság, legyél 1-2 napokat szándékosan máshol, de ne mond meg, hogy hol! Ha beteg, akkor ne legyél vele durva, mert az talán visszájára sülne el valószínű. :/
2023. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Valahogyan értésére kellene adni (milyen módon lehetne azt nem tudom), hogy a saját életedet szeretnéd élni és ő is élje a saját életét.
2023. okt. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Dolgozd fel, hogy az anyáddal való viszonyból semmi jó nem fog kisülni. Akkor sem, ha #3-as tanácsait követed, és az elmaradt leválás és önállósodás helyett továbbra is játszod az engedelmes kisfiút.
2023. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
(és ez utóbbi esetben a saját életed is rámegy)
2023. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
#5 Elnézést, hol tanácsoltam neki olyat, hogy ne váljon le az anyjától? Vagy az volt a gond, hogy én egy kicsit a szolidabb lehetőségeket írtam, csak azért, hogy ne kerüljön be esetleg megint a pszichiátriára?
2023. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

#7 Ha azt tartod szem előtt, hogy anyád nem tudja feldolgozni a saját életeddel kapcsolatos döntéseidet, abból nem lesz leválás, továbbra is folyamatosan ott fog benned dolgozni a "jaj, mit fog ehhez szólni anya".

Szétnyújthatod 5-10-15 évre az egész folyamatot, attól még anyuka valószínűleg ugyanúgy pszichiátriai eset marad, és minden egyes önállósodási lépésednél ugyanúgy benne lesz a pakliban, hogy nem fogja tudni feldolgozni, és valamelyiknél nagyon csúnyán borulni fog a bili. És akkor rájössz, hogy 5-10-15 éved ráment az életedből arra, hogy továbbra is megfelelj anyucinak, egyezkedj, kompromisszumokat köss, áldását kérd olyan dolgokban, amik a te saját ügyeid, pátyolgasd a lelki problémáit, kielégítsd a kielégíthetetlen érzelmi igényeit, és örökké tojáshéjon lépkedj, mert különben jaj, szegény össze fog omlani.

Sehova nem vezet az egész.

2023. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Miért fontos, hogy ő mit akar??? Csináld azt amit te akarsz, azzal meg kezdjen ő valamit, hogy nem vagy a szolgája / nem vagy már gyerek!!! Amíg nem szembesíted vele, nem lesz változás!
2023. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!