Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg el kell viselnem...

Tényleg el kell viselnem anyám pasiját?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyámmal már nem tudok privátban beszélgetni. Annyira aláveti magát a pasijának, hogy szinte levegőt sem vesz nélküle.

A másik, ami szintúgy zavar, hogy a tesóm barátnője kicsit túlképzeli magát a családban és mindenbe is beleszól ráadásul levakarhatatlan és mindenhol is ott van.

Arra gondoltam, hogy otthagyom a családot, mert ezek az idegenek és a családom hozzáállása is rendkívül irritál. Én se vagyok egyedül álló, de azért engem egyedül is meg lehet találni.



2023. okt. 4. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd őket, ennyi a megoldás valóban.
2023. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én a nyílt kommunikáció híve vagyok. Adott esetben hívd be a szobádba anyukádat és mondd meg neki, hogy most négyszemközt akarsz vele beszélgetni. Ha jön utána a pasija, akkor mondd meg neki is ezt. Mindenki mást is küldjél ki onnan, ha bemenne.
2023. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Tehát anyad pasija is problémás meg a tesód barátnője is. Az a verzió esetleg nem fordult meg a fejedben, hogy nem bennük van a hiba?
2023. okt. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát ... mindenki hüle csak te vagy helikopter.
2023. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

Nem lehet ezt így távolról megmondani, hogy te vagy féltékeny hajlamú, vagy mégis igazad lehet.

Írásodban talán lehet valami pozitív irányba hajló, ha jóindulatú akarok lenni, de ez így túl kevés infó.

2023. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Másik városban lakunk messze egymástól mindannyian.

Privát telefonbeszélgetés nincs a részükről.

Személyesen pedig nem lehet találkozni velük, mert csak velük hajlandóak találkozni. Ilyen anya-lánya beszélgetés azóta nincs mióta a faszija van anyámnak.

A tesómmal pedig azóta mióta a párja.

Lehet velem van a probléma, hogy arra lenne igényem, hogy privátba tudjak csak anyámmal meg a tesómmal beszélgetni egy jót. Akkor tényleg velem van a baj.

2023. okt. 5. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem veled van a baj, csak a sok egybites, aki normális családból érkezik, nem tudhatja.


Nekem anya meghalt 13 éves koromban, onnantól apám nevelt.


Mióta nője van tízperc! közös PRIVÁT szabadidőnk nem volt. Igen, akadtak dolgok, amit nem egy nekem idegen nővel akartam megosztani, hanem azzal, aki felnevelt, de már rég elengedtem.


Egy kávéra "nincs ideje" velem, mert jaj, mi lesz X-szel? Mi lenne? Nem bír ki negyedórát egyedül?

2023. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy, kérdező, hagyjad, ez nem változik. Te leszel a féltékeny, az alkalmazkodni képtelen, mert szeretnél a SAJÁT CSALÁDODDAL esetleg kettesben-hármasban lenni, nem még két "tartozékkal" kiegészülve.


Ez egy teljesen érthető és elfogadható igény, de jobb, ha tudatosítod magadban, többé nem lesz rá alkalmad, mert ők totál rágyógyultak a pasira.

2023. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, csak nekem innentől kezdve tök mindegy, hogy hol élek mert nem köt senki sehova. Én is fogom magam és eltakarodok innen messzire. Ha nem vagyok fontos nekik, akkor megteremtem a távolságot, hogy ne is legyen lehetőség. Hátha engem se fog többet érdekelni, hogy ennyire nem számítok.
2023. okt. 6. 12:45
 10/10 A kérdező kommentje:

#2 a nyílt kommunikációhoz 2 ember kell.

Ráadásul unom már az átjáróházat az életükben. Nem képesek a hosszabb párkapcsolatra. Sértődés persze megvan, ha "csak" a rokonommal találkoznék.

Amúgy meg a saját lelki békém érdekében megszakítottam a kapcsolatot velük. Ha nekik így jó, akkor ugráljanak egyik emberről a másikra, de én már nem asszisztálok hozzá többet.

Csak tudnám miért kell minden jöttmentet állandóan bemutatni.

Hát mostmár nem fognak.

2023. okt. 23. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!