Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan el kell ezt viselnem?...

Komolyan el kell ezt viselnem? Vagy ez belefér?

Figyelt kérdés

Párommal két éve költöztünk az ő családjának házába. Tudni kell, hogy ez ilyen "közös" ház, több tulajdonos van, de egyik sem lakik ott. Van saját.

A telken van a családi vállalkozás műhelye, párom is ott dolgozik, és a legtöbb férfi családtag.

Emiatt a ház konyháját használják étkezésre.

Mindent a nagybátyja fizet emiatt, rezsit ugye, mivel egy telken van a ház, tőlünk nem kér külön pénzt. Így végül is ingyen lakunk ott.

Na de nekem az a bajom, hogy senki nem tiszteli a magán szféránkat. Pl. a konyhába én vittem a saját cuccaimat, ők azt elhordják... Elvisznek benne kaját, pl műanyag dobozokba és soha többé nem hozzák vissza. Edényekkel ugyanez.

Veszek magamnak valami kaját, és megeszik.... Kérdés nélkül.

Páromnak minden nap ők rendelik a kaját, ők fizetik, együtt esznek. Ha valamelyikük éhes, simán eszik a hűtőnkből, ahova csak MI rakunk be kaját.

Én ezt nem értem... Az én családom nem ilyen, és nagyon nehezen viselem ezt, hogy kérdés nélkül megeszik, használják a dolgaim.

Pár évig még muszáj itt laknunk, nemsokára babánk születik, szeretnénk majd saját házat, ha lesz rá pénzünk.


2018. jún. 8. 08:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Nekem is rosszulesett az, amikor a tesómmal egy albiban laktunk, és ő egy szó nélkül megette azt a kaját, amit én vettem a boltban, de ő soha nem adott az övéből.

Tehát értem a kérdésed lényegét.

UGYANAKKOR egy szavad nem lehet, hiszen ott laktok INGYEN gyakorlatilag. Az a minimum, hogy ezt elviseled. Ha van egy szép lábasod, akkor megmondod, hogy azt NE VIGYÉK EL, vagy külön szekrénybe rakod a fontosabb dolgaid és megkéred, hogy oda ne nyúljanak. A kaja pedig szintén az utolsó lenne, ami miatt pattognék, hiszen a párodat is gyakorlatilag ingyen étkeztetik.

Egyébként milyen kaját esznek el, ha rendelik az ebédet és együtt esznek? Ezt nem értem.

2018. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem pattogtam, csak veszek magamnak egy rohadt pizzás csigát reggelire, és mire oda jutok, a fele hiányzik... Nem szóltam érte senkinek. Páromnak megemlítettem, hogy valaki megette a felét...

Ebédet rendelnek, de ha valaki éhes, akkor felvágottat, kenyeret, sajtot, ami a hűtőben van, azt esznek.

Én az edényeim, amit mondjuk a nagymamámtól kaptam még? Meg amiket én vásároltam? Nem baj ha elviszik, de kérdezzék már meg, vagy legalább hozzák vissza...

2018. jún. 8. 08:55
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Erre az a válasz, hogy: Ha nem tetszik, lehet menni!


Nyilván nem ők fognak alkalmazkodni hozzátok, ha ti ott csak ingyen megtűrt személyek vagytok.

2018. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi erővel ők mit mondjanak, hogy TE csak beraktad oda a popódat, szülsz is oda egy gyereket, és kvázi eltartanak titeket?

Ha ennyire nem tetszik, akkor vagy kinyitod a szádat, és MEGKÉRED őket, hogy ebbe a szekrénybe ne nyúljanak/hozzák vissza az edényeket, a kajádat pedig máshol tárolod, VAGY ELMÉSZ ÉS FELNŐTTKÉNT ELTARTOD MAGAD.

Az ész megáll, hogy ingyen élsz más nyakán, de közben arra nem vagy képes, hogy NORMÁLISAN megbeszéld velük a dolgot, helyette itt sírsz, hogy jajj ezt el kell viselni?

2018. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél egy kis hűtőt a szobátokba. A szobát pedig zárjuk. Nekünk ez lett a megoldás.
2018. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 babyboom567 ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Szólj nyugodtan,kedvesen hogy Pista bácsi, itt volt az a piros edény a nagyimtól kaptam, nem tetszik tudni,ki vitte el? mert láttam használták, amin nem baj, csak kerüljön vissza mert a nagyimé volt,érzelmi kötődésem van hozzá,abba főztem vele elöszőr akármit.

A másik megoldás,hogy vagy a konyhába ZÁRHATÓ szekrény és a saját dolgaidat oda teszed, vagy a lakás más részébe, nektek saját spájszekrény+ saját mini hűtő.Mert lesszenek ebből még problémák ha pl a gyereknek vásárolt joghurtot akármit eszik majd meg.Szerintem tartsd máshol a cuccaidat.Én elhiszem,hogy ingyen laktok, de ez akkor sem normális amit csinálnak,viszont szerintem ők NEM TUDJÁK,hogy neked ez rossz.Ezért kell szólni.

2018. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Költözz el, probléma megoldva.


Én többek között ezért nem költöznék még a SAJÁT családommal sem egy fedél alá felnőttként.


Dehogy muszáj ott laknotok, az hogy a párod képtelen leszakadni az anyjáról egy dolog, NEKED nem kell tűrni. Ennyi.


Ha meg tűröd, akkor így jártál, nem tudlak sajnálni.

2018. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Más: ha csak úgy lakatolható hűtőt vennél a házamba, mert... miközben eltartalak, hát igencsak néznék, hogy ez mi? :D


Felnőtt vagy, viselkedj is úgy, és NE a párodnak magyarázz, más háta mögött, hanem közöld az ILLETŐVEL, ha gond van.

2018. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem h duhit, de kozos lonak.... tudod!!!!

Amugy nem okoskodasbol, de ha mar 2!!!!! Hosszu eve ott laktok, es nem fizettek semmit, meg a kaja joreszet is mas allja a parodra, akkor hogy lehet h meg mindig nem tudtatok elkoltozni onnan? Masreszt ha annyira zavar, akkor talan elobb a lakhatas kerdeset kellett volna megoldani, es nem egy gyereket bevallalni..

2018. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ott lakik az anyja? Ketten lakunk a házban...

Hát nem tudom itt ki mennyit keres, havi 40et tudunk félrerakni, és egy ház olyan 15-20 millió körül van, nem tudom hogy lehetett volna ennyit összegyűjteni...

2018. jún. 8. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!