Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaikcsaládban kell élni a...

Mozaikcsaládban kell élni a gyerekemnek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyagiakat nagy nehezen megoldom. Spórolok, ahogy tudok. Munkahelyet szeretnék váltani jobb fizetés reményében, de 4 hónapja nem találok, vagy ha találok is, akkor nem tudom elvállalni a gyerekek miatt. Erre még rájön, hogy apuci az isten, csak mert mindent megenged nekik, mióta elhagyott engem, a gyerekek felől meg csak annyi amit teljesít, hogy elviszi őket kirándulni, moziba, megvesz nekik mindent. Tehát csak a jót veszi ki, nekem meg maradnak a kötelességek. Nem bírok többet nyújtani nekik, mint amennyit tudok. Nem vihetem el őket mindig valahova, nekem is kell pihennem, emellett kell velük tanulni, főzni, mosni, takarítani, nem lehet mindig programozni, akár fizetős programról van szó, akár ingyenesről. Apukának és az élettársának születik az első közös gyerek, így apuka még jobban elkényezteti őket. Én meg még nagyobb kaki leszek az ő szemükben.
2023. okt. 13. 10:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%

Ez van. Keresel melót és nem lesz ilyen probléma, egyébként lehet váltott felügyeletet kérvényezni.


Nálunk ez az alap, én megmondtam, nem vagyok hajlandó 30 órázni egy nap, kihajtani a belem, apuka meg lazán elhülyül velük hétvégén.


Nem. Egy hét neki egy hét nekem.

A gyerek megszokja, és én sem utálom az együtt töltött hét minden pillanatát, mert nekem még szrni sincs időm a suli-különóra, munka, háztartás mellett.

2023. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Arról nem írsz mekkora gyerekről van szó.

Én nem hagynám,hogy apuka csak programozzon velük, sőt kérném a váltott elhelyezést is, tudja csak apuka is mi a móka ebben.

2023. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanazt írom, mint a kettes, erre lepontoztok :D
2023. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%

#3

A kettes is le van pontozva…

2023. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Ez elmúlik, tapasztalat. Csak várj türelmesen
2023. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
26%

ne kerj valtottat


a gyerekeidet probald jobban bevonni a hazimunkaba aamaguk eletkoranak megfeleloen, de aktivan. oket se kell korbeugralni ha felfpgjak minel tobbet segitenek neked a kozos teendokben annal inkabb marad energiad rajuk


Ugye nem minden hetvegen visszi el apucika..? ha igen akkor egyet szerezz vissza magadnak.

Meg mondjuk a penteki hetkoznapokon vigye o suliba/oviba ojet es hozza is el.

Ha van eleg nagy fagyasztod akkor fozz ugy, hogy egy adagot le tudj fagyasztani es akkor meguszol egy masik nap egy fozest.

stb.

ismerem ezt a helyzetet es nem fog valtozni az apuka...es ha nala lennenek tanulasi idoben a gyerekek akkpr ott a tanulasban lenne visszaeses...azt ne akard.

Hacaak apuka nem hajtos legalabb az iksolao dolgokban

2023. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ugye tudod, hogy váltott felügyelet esetén nem kapsz tartásdíjat?

Egyébként a váltott felügyelet a legigazságosabb a szülők számára. Viszont a gyereknek nincs állandó otthona.

Magyarul: nincs mindenki számára jó megoldás. Nem a gyerek akart elválni, hanem a szülők. Ezért én azt mondanám, az legyen, ami a gyereknek jó. A szülők meg szívnak, ez legyen az ő bajuk (mivel ide szülők írnak ez a válasz értelemszerűen le lesz pontozva).

Nagy kérdés, hány éves a gyerek. Kb. 10 éves kortól valószínűleg a gyereknek nem gond a váltott elhelyezés, de ebben nagy egyéni különbségek lehetnek. 6 éves kor alatt semmiképp se tartom jó ötletnek.

Egyéb körülmények is kellenek hozzá, pl. mindegyik szülő olyan távolságra lakjon az iskolától, ahonnan be tud járni a gyerek.


És a váltott felügyelet természetesen csak akkor működik, ha a szülők többé-kevésbé szót tudnak érteni egymással. Ez elvált szülőknél Magyarországon csöppet sem magától értetődő. El kell engedni a korábbi sérelmeket, az irigykedést a volt házastárs új párjára, a kialakuló új családra, a boldog családi életére, a lényegesen jobb anyagi helyzetére stb. stb.

2023. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 NTBS ***** válasza:
88%

Beszélj a pároddal.

Vigye el őket néha óvodába, iskolába.

2023. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
20%

Az hogy árad szavaidból az irigység, sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de nem fogja megoldani a problémádat. Nagyon nehéz lehet továbblépni egy válás után és általában az a fél nem talál párt magának, akinek rosszabb az anyagi helyzete, ezt tapasztalatból mondom. Plusz ha egy nőnek van 2 gyereke az sok férfinak teher, ha a férfinek van 2 gyereke, az ösztönöz egy másik nőt, hogy szüljön egy apának még egyet.


Nem tudnál valahogy párt találni akivel kicsit könnyebb lenne az életed és téged is szeretne valaki? Hidd el, nagyon más lenne a hozzáállásod onnantól.


Az sem megoldás, hogy semmi jó programod nem lehet a gyerekekkel, mert minden hétvégén apánál vannak. Plusz ha hétvégente ott vannak, akkor segíteni sem tud Neked senki a házimunkában mert hétköznap sehogy se ér rá a gyerek.


Hát nem könnyű.

2023. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Mekkora gyerek?
2023. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!