Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt kellett volna mondanom,...

Azt kellett volna mondanom, hogy szereti őket az apjuk?

Figyelt kérdés

Nemcsak engem hagyott el, hanem a gyerekeit is. Nem foglalkozott velük, nem kereste őket, többször évekre eltűnt.

Kérdezték a gyerekek, főleg amikor megszületett a féltestvérük, hogy szereti őket az apjuk. Azt mondtam, hogy nem, es nem is törekedtem arra, hogy az apjukkal jó viszonyuk legyen, nem beszéltem se azt a fülekre, hogy ne foglalkozzanak vele, se azt, hogy szeressék az apjukat és keressék.


Ez lett volna az ellene hangolás? Miért kellett volna azt mondanom, hogy igen, szeret titeket apátok?


2023. okt. 13. 20:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%

Talán az, hogy "nem tudod" egy fokkal kevésbé lett volna rosszabb, még ha a tartalmában nem is változtat a dolognak.


De amúgy nem értem, nem egy ilyen kaliberű apuka van az ismerősi körben aki magasról sz.rik a gyerekére, aztán ezen van kiakadva, hogy jajj mert az anyja ellene hangolja amikor egyszer nem hívja fel egy hónapban...

2023. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem kellett volna.

Velem az anyám mindig őszinte volt, de megoldotta, hogy ne mondjon az apámra rosszat. Ezt csak nyersen lehet. A rossz az volt, amire közben ebből és a tapasztalataim alapján rájöttem.

Az én apám is elkezdte, mikor egyszer (egész gyerekkorom alatt) megjelent, hogy az anyám ellene nevel. Pedig nem volt így. Mikor kicsi voltam, szép dolgokat is mesélt róla, mikor ez történt, szó nélkül beengedte hozzám, és hagyott minket kettesben beszélgetni.

Nem hülyék a gyerekek. Ne hazudj nekik semmiképp, legalább benned ne csalódjanak. Hiszen nekik csak te vagy.

2023. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
15%
Mekkora gyerekeknek mondtál ilyen okosat?
2023. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem, egy gyerek sem szeretné azt hallani, hogy valamelyik szülője nem szereti.
2023. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek az igazat akarja hallani, mert ha hazudsz, úgyis rájön, és akkor vége a bizalomnak. De talán árnyalni lehet a képet, mert abból, hogy "apád nem szeret", arra juthat magában, hogy "velem van a baj, ha jó lennék, apa szeretne".
2023. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
64%
A helyedben én is ugyanezt mondtam volna. Esetleg,ha nagyobb lesz,és rákérdez a miértre,akkor arra is válaszolj majd őszintén.
2023. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy te, akar jogosan, haragszol rá, nem ok arra, hogy egy kisgyereknek traumat okozza.

Nem lett volna szabad ezt mondanod.

2023. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%
Igen
2023. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg igazad volt. De mekkorák a gyerekek?
2023. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ menynire értik ezt meg.
2023. okt. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!