Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyű mások...

Tényleg ilyen könnyű mások ellen nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ha sokszor negatív érzelmeket, véleményt formáz meg másról egy közelálló személy a gyerek előtt, akkor ezt elhiszi?!

Pl apuka mondja "nagynénéd utálatos, nem szeretem, neked se kéne"

Tehát ha sokszor hallja a negatív véleményt akkor magáénak érzi? Vagy ez nincs minden esetben így?



#gyerek #Elkennevelés
2023. okt. 14. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Nincs
2023. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem attól függ, hogy az adott gyerek mennyire okos "gyárilag".


Van, akiket felnőttként is könnyű átverni, manipulálni.

2023. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
A válasz egyértelműen: Igen. Egy gyermeket, akinek most fejlődik ki a személyisége, próbál igazodni a világhoz, keresi a helyét a társadalomban sokkal könnyebb a gondolatait befolyásolni egy felnőtt embernek, pláne akkor, ha az adott emberre valamilyen okból felnéz, most az mindegy, hogy azért mert a szülei, vagy azért mert egy népszerű bálvány az interneten a kisgyerekeknek. Egy gyerek ha valamit sokat hall akkor az épül be neki, mert egy nála érettebb felnőttől azt hallotta, hogy ez a helyes. Lehet ez családon belül, de akármelyik másik témánál is. A gyerekeket, illetve azokat akik szellemileg visszamaradottak, vagy alultájékozottak, sok esetben vaskalaposak egy témával kapcsolatban, nagyon könnyű a saját céljaikra felhasználni egyes embereknek, csoportoknak, ezt használja ki az egész magyar politika például.
2023. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekként engem sikerült
2023. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem is sikerült elfordítani az apámtól. Nem volt szent ember az tény, de annyira rossz se, hogy olyan mértékű gyötrődést érdemelt volna anyámtól, de ezt később tudtam meg. Az öregemmel már nem vagyunk semmilyen viszonyban, mert annak idején hittem anyámnak és le is leutánoztam őt. Helyrehozhatatlan szakadékot csináltam köztünk és már úgy fog meghalni, hogy gyűlöl.

Simán befolyásolható egy gyerek, ha olyan, mint én.

2023. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Befolyásolható egy gyerek, hiszen még fejlődésben van. Azt fogja alkalmazni, amit látott, hallott és tanult. Kevés az a bizonyos % akik nem ilyenek.
2023. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Kisgyereket könnyebb az egyik szülő ellen hangolni.
2023. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Befolyasolhato a gyerek igen, de tole is fugg, hogy kinek a velemenyere ad jobban. Nalunk kisgyerekkent nagymamam folyton hergelt anyam ellen es forditva. Ertelemszeruen anyamnak hittem, mert o volt nekem a fontosabb. Persze aztan figyeltem mindketto kettyos dolgait, stiklijeit, par dologban nagymamamnak volt igaza, de kb mar 10 eves koromra belattam, hogy nagymamam agyilag zokni es szellemileg is visszamaradott szemelyiseg... fiatal felnottkent pedig rajottem, hogy narcisztikus pszichopata. Egyebkent tenyleg jol tudna manipulalni, csak ostoba, mint a fold, az IQ-ja 90 alatt lehet, igy csak a helyi buta falusiakat tudja megvezetbni maga korul...
2023. okt. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

"Helyrehozhatatlan szakadékot csináltam köztünk és már úgy fog meghalni, hogy gyűlöl."

Ezt hogy érted?

Ha van egy 1 éves gyerek, vagy 3 éves, hogy tud Ő szakadékot CSINÁLNI a szüleje és maga közt?.... Vagy szereti őt az apja és ezt ki is mutatja, vagy soha nem látja, így idegen marad a számára, ez nem őrajta múlik.

Ha meg mondjuk 4, 14 éves koráig jó apja volt, és van jó kapcsolatuk, akkor ez meg is marad, saját élmény alapján, nem számít, mit mond rá más.

2023. okt. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2%
Én kiskoromban is csak azt hittem el másról amit akartam! Egy ilyen erős jellmű embert mint én nem lehet csak úgy senki ellen nevelni!
2023. okt. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!