Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ritka az, hogy ha valakinek 2...

Ritka az, hogy ha valakinek 2 gyereke van, mindkét gyerek könnyű, jó temperamentumú?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés alatt olvastam egy 2 gyerekes anyuka válaszát, hogy: "Ha csak a kisebbemet nézem tök jó az egész, ha a nagyobbat, borzalmas! Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék arra, hogy milyen jó lenne világgá menni, de a kisebb miatt maradok."


Nem tudom, ez olyan érdekes, már sok olyan 2 gyerekes anyuka írta ide, hogy az egyik gyereke sokkal nehezebb eset mint a másik, de általában inkább mindig az első, de azért volt kivétel is.

Nálatok hogy van ez?


2023. máj. 27. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőmêknél a masodik a nehéz eset.

Nem is érti, hogy én hogy mertem másodikat vállalni, amikor nekünk az első "katasztrófa" (fejlesztésre szoruló többemberes). Ő azt mondja, hogy megállt volna egynél, ha a masodik gyereke lett volna az első.

De szépnek szêp mindkettő.

2023. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Sose ismertem ilyeneket. A testvérek általában nem szeretik egymást,csak a hiszti megy.
2023. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy gyerekem van, és ő is tud szépeket produkálni. Második nem lesz, de másik szemszögből tudok válaszolni. Nálunk én voltam a pici és a jó gyerek. A bátyám volt a problémás, hisztis, lusta, mellé még tinédzserként személyiségzavaros is. Én sem voltam mindig angyal, de anyukám szerint kicsiként és kamaszként sem voltam nehéz falat, ami a nevelésemet illette. Én lány(most már nő) vagyok.
2023. máj. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban még senkinek sem sikerült. Akinek egynél több gyereke van, annál legalább egy kicsit zakkant ;-) szóval valószínűleg ritkább, bár lehet csak a viszonyítás miatt. Most születik a második a napokban nekem, imádkozom hogy ő egy fokkal nyugisabb legyen és kevésbé macerás legyen.
2023. máj. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk két gyerekünk van. A nagy 2,5 éves a kicsi 10 hónapos. Eddig mind a kettő nagyon cuki, mintagyerek. Persze a nagynál megy a dackorszak, de alapjáraton egy kedves, vidám kisfiú akivel mindent meg lehet beszélni, könnyen le lehet szerelni és hamar abbahagyja a hisztit. A kicsi meg elvan mint a befőtt, ha csak 1 dolog van amit a kezébe vehet játszani és nézheti bátyja matatását akkor nincs semmi probléma. Amikor megszülettek eszik-alszik babák voltak, a hasfájás elkerülte őket, ha ébren voltak nézelődtek. Két hónapos koruktól aludtak 6-7 órát, 4 hónapos koruktól 10-13 órát este.

Szóval eddig nálunk mind a kettő könnyű eset.

Mi hárman vagyunk tesók, de a bátyám meg a nővérem katasztrófa volt. Kb csak a csilláról nem lógtak le, 120%-on pörögtek, babának is sokat sírtak, alig voltak el egyedül. Velem meg semmi extra nem volt, leraktak és játszottam, elvoltam amíg anyu pl főzött.

2023. máj. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor ezek szerint ritka, hogy mind a 2 vagy mind a 3 gyerek mintagyerek 😆

2023. máj. 28. 07:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl szerintem ez a helyzet, mindketten jófejek, jó természetűek, babaként sem voltak "problémásak" és most sem, jó alvók, jó evők, egyiknek se kell(ett) semmilyen fejlesztés, stb. Nyilván volt dackorszak, voltak hisztik, voltak-vannak súrlódások egymás közt, de hát ezek tök normális dolgok. De nagyon jó tesók, szeretik egymást.

5 (lány) és 9 (fiú) évesek most.

Több nem lesz, nem kísértjük a sorsot 😅

2023. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#4, gratulálok a babához, én is drukkolok, hogy "könnyű" gyerek legyen. 😉
2023. máj. 28. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a 2. gyerek nehéz. Babaként állandóan kézben kellett lennie, sokat sírt, ovisként eszméletlen makacs és sajnos nagyon nehezen érti meg, hogy a szabályokat be kell tartani..

A nagyobb viszont mintagyerek és babaként is sokkal könnyebb volt vele.

2023. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!