Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyű mások...

Tényleg ilyen könnyű mások ellen nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ha sokszor negatív érzelmeket, véleményt formáz meg másról egy közelálló személy a gyerek előtt, akkor ezt elhiszi?!

Pl apuka mondja "nagynénéd utálatos, nem szeretem, neked se kéne"

Tehát ha sokszor hallja a negatív véleményt akkor magáénak érzi? Vagy ez nincs minden esetben így?



#gyerek #Elkennevelés
2023. okt. 14. 21:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg sokat számít a környezet véleménye, de nem olyan direkt módon, ahogy a kérdésben írtad, így a legtöbb, nem egész pici gyerek inkább ellenkezni fog.

De ha más, finomabb módszerekkel operálnak, akkor sokkal hatásosabb.

Közeli családtagoknál fordult elö, hogy a szülök elváltak - semmi veszekedés meg dráma, csak rájötek, nem müködik a kapcsolat -, a gyerek az anyánál maradt. Egy idö múlva észrevette, nélkül, viszont néhány hónap alatt a helyzet tarthatatlan lett.

Mivel az apával normális kapcsolat volt, ezért megkérdezte, tud-e valamit, hogy náluk valaki befolyásolja a gyereket az anya ellen, illetve, hogy kicsit figyeljen, hátha észrevesz valamit.

Nemsokára kiderült, hogy egy nagynéni - aki közismert volt arról, hogy mindenhol ártani szeret - minden alkalommal mesélt arról neki, hogy az apja azért beteg, mert az anyja elment töle és emiatt meg fog halni. Ebböl annyi igaz volt, hogy az apának volt egy krónikus betegsége több éve, de nem halálos, és semmi köze sem volt a váláshoz.

Miután az apa ezt tisztázta a gyerekkel, illetve a nagynénit eltiltotta töle, a gyerek teljesen helyreállt.

De ha nem lett volna az apa ilyen normális, vagy nem mondja el a gyerek az apának, igen komoly gondok lehettek volna belöle.

2023. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmüen igen. Csak gondolj arra, hogy a politikusok pontosan ezzel hatékonyan manipulálják a felnött embereket is.
2023. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is annó sikerült anyám és a családja ellen hergelni (utóbbi mondjuk nem volt nehéz, mert tették érte ők is...) az apámnak, szerintem a módszer a lényeg pl nekem sose mondtak olyat, hogy "neked se kéne őket szeretni"...


A többség a mai napig elhiszi a tényként közölt féligazságokat, lásd: politika.

2023. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a gyerek és több embertől hallja ugyanazt a sztorit és nem hall ellenvéleményt, akkor biztos. Pl ismerek nem egy olyan elvált nőt, aki ezt remekül alkalmazta a gyereknél az apja és a családja ellen, persze közrejátszott a nagymama is.
2023. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
5, ha helyrehozhatatlan, akkor bizony anyádnak igaza volt. Ha apád nem veszi figyelembe, miért fordultal el tőle, és nem békül, egy zs.ardarab, nem apa.
2023. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%
15, És miért is kéne neki békülnie? Pont, hogy az anyja egy sz.rdarab, nem az apja.
2023. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is úgy jártam, hogy a szüleim válása után anyám az apám ellen "nevelt". Kamaszként utáltam is apámat emiatt. Már elmúltam 30, már látom, hogy anyámnak ez az apa-elleni nevelése milyen undorító dolog volt. A saját sérelmét így megtorolni valami mocsok húzás, mert nemcsak apámmal cseszett ki, hanem velem is (meg a testvéremmel), akiknek gyűlöletben, apa nélkül kellett felnőniük. Azóta nagyjából rendeződött a viszonyom apámmal, de messze van a jótól, úgy tűnik, ez már így is marad. Persze apám sem szent (ő amolyan irányítós-utasítós szülőtípus), és megcsalta anyámat, ami miatt szétmentek, de ez akkor sem indokolta, hogy rossz legyen köztünk a viszony nagyon sokáig.

Anyám ezen a mai napig nem tudott túllépni, és fejben még mindig ott tart, hogy apám őt megcsalta 20+ éve.

2023. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Igen. Ugyan a lány -félig- kimenekült Wales-be, Cardiff városában tanult, de ugyanolyan jellem lett, mint az anyja, egyedül a kontrollmániája elől menekült.
dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!