Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő leszek, ha én...

Rossz szülő leszek, ha én segíteni akarom a gyerekem anyagilag, ha megtehetem? Mindneki azt mondja, :"dolgozzon csak meg érte a büdös kölök! "

Figyelt kérdés

Itt legalábbis, meg ismerek pár embert, aki elutazta a pénzt, elnyaralta, stb a gyerekének 1 albérletet nem fizetett, sőt munkát találni sem segített, mert "nekem sem segítettek az én fenekem se nyalták ki!"


Rossz apa leszek, ha én ha megtehetem adjak a gyerekemnek esetleg lakást, autót, munkát?

Nem hiszem, hogy ettől lesz egy büdös ingyenélő senkiházi!

23f



2014. jún. 20. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem, szerintem az a normális mentalitás, amit te "képviselsz".

Már nekem is elegem van ebből a "soha nem kapált még földön=nem ember/menne el betonozni, megtudná mi a munka/ szereti a munkáját, nem szenvedve megy be dolgozni=biztos lóg" hőbörgésből, általában ezt olyanok szajkózzák, akiknek vaj van a füle mögött.

2014. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Itt a gyakorikérdéseken a legtöbb szülő azt vallja,a gyerekből nem lesz normális,tisztességes felnőtt ha :


-csecsemőként nem töltött el legalább 2 hetet egy kőszáli sas fészkében étlen szomjan

-10 évesen még nem ad haza a családi kasszába,de minimum a saját igényeit nem fedezi saját pénzből / kojak nyalóka,xbox ,csattogós lepke stb/

-14 évesen nem kapart még ki a két kezével minimum 15 kiló szenet egy tetszés szerint ukrán/román bányában

-20 évesen szexuális életet él,ne adj isten egy pohár sört is megiszik ..stb


arra akarok célozni,hogy ez a kis "közösség" nem ad reprezentativ mintát . Jobb nem innen tájékozódni gyereknevelés témakörben . :D

2014. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
kifejezetten undorítónak tartom azt a hozzáállást hogy ha a gyerek befejezte a gimit takarodjon el dolgozni/egyetemre, de a lényeg hogy ne otthon lakjon és tartsa el magát... gusztustalan ez a hozzáállás sok szülő részéről. szerintem az a normális, hogy a szülő támogatja a gyerekét (nem erőn felül) amíg tudja.
2014. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:)
2014. jún. 20. 22:39
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Lakást, autót, szakmát/hivatást, hát persze! Munkát? Ha van, és alkalmas rá, a tanulmányai is szakirányúak, akkor is óvatosan. Ha pl. szállodád van, ne igazgatóként, hanem londinerként vagy max. recepciósként kezdje, kár lenne szakmai gyakorlat nélkül az igazgatói székbe ültetni; ha ügyvédi irodád? akkor küldd el legalább a szakvizsgák lezárásáig egy általad jó irodának ítélt másik irodába bojtárnak; ha építőipari céged, gazdaságod? azt sem kell egyik napról a másikra vezetni: lehet a munkásokkal az építkezésen / a földeken kezdeni, és még hosszan folytathatnám.
2014. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem leszel rossz apa,de tudod nem ilyen egyszerű ez.Amúgy a szülők amúgy is minden tőlük telhetőt megtesznek a gyerekért,tehát ha valaki megteheti akkor úgy is megveszi neki a házat a kocsit.Ezen helyzetekben a gyerek valamilyen szinten életképtelen lesz mert mindent megadnak neki,nem kell megdolgoznia érte így általában nem is értékelik mert természetesnek veszik hogy anyuci meg apuci meg vesz mindent.

Amúgy nem értem honnan jön ez az hozzá állás hogy "dolgozzon csak meg érte a büdös kölök! " lehet hogy a barnábaknál ezért küldik el dolgozni.De tudod az élet része hogy az ember felnő,munkát keres,legyen saját keresete amiből magát fenn tudja tartani.Természetesen a család az mindig is segíteni fog ha rászorul az általad leírt büdös kölök ! :)

Tudod sok embert ismerek.Akik mindent megkaptak ismerőseim azok sokkal jellemtelenebbek mint akik igen is letettek az asztalra valamit.Na meg apuci és anyuci pénzére nem kell felvágni(elég sokan csinálják)

Na meg valahogy meg kell tanulni a pénz értékét,és ezt nagyon jó munkával megtanítani.

2014. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Engem segitettek a szuleim, es en is segiteni fogom a gyerekem. Nekem ez a normalis.


Es persze a szuleimet is segitenem, ha kellene, de szerencsere nem kell.

2014. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, mért lenne életképtelenebb az, aki kap egy lakást például. És az sem lesz életrevalóbb, aki nem kap. Az, aki kap, nyilván előnyösebb helyzetben van: nem kell feltétlen minden munkát, másodállást, miegymást elvállalnia, hogy az albérletét, hitelét fizetni tudja, nyugodtan elmehet tanárnak (mert kétlem, hogy a mai világban egy tanári fizetésből hitelből is tudna bárki a 0-ról kezdve egy lakást venni), művésznek; de azt is megteheti, hogy jól fizető állást vállal, és azt az összeget, amit mások hitelre/albérletre költenek, félreteszi, és amint van elég, vesz egy nagyobb lakást, egy házat, és majd a saját gyerekeinek is meg fogja tudni alapozni az életét. De olyan is van, aki nem kapott lakást, albérletben lakik, idősebb korban is, és onnan is nemfizetés miatt kell kirakni. Persze olyan is van, aki kapott lakást, és még azt is felélte, eladta, elitta. Nincs összefüggés, a jellemtelen embert tényleg nem a pénz teszi.
2014. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem ilyen egyszerű. A nevelés nem attól függ, hogy mennyi pénzt költöttél rá. Bőven el lehet rontani a gyereket akkor is, ha nem költesz rá :)

Ez szerintem csak a szegények önnyugtatása. Kábé azzal egyenértékű, amikor azt mondják, hogy nincs pénz, de legalább szeretet van, nem egymást kerülgetik a nagy házban... ismerek ötgyerekes kőgazdag családot is, ahol a gyerekek még felnőttként is nagyon összetartóaklátogatják a szülőket, stb. Meg szegény családot is, ahol folyton marják egymást.


Mindenesetre a lényeg, hogy cselekedj úgy, ahogy a legjobbnak látod. És ha nem akarsz vitázni, inkább ne mondd el az embereknek :D

2014. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


> Müller Péter <

2014. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!