Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan járnátok el, hogyha...

Hogyan járnátok el, hogyha valaki a korábban ajándékba adott pénzt visszakérné?

Figyelt kérdés
Nincs rászorulva, meg több, mint 10 éve adta neked.
2023. okt. 19. 09:48
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%
Kb körberöhögném. Ez a kicsinyesség legalja. Visszaadnám, és soha többet nem beszélnék vele. Nem a pénz miatt, hsnem az elv végett... Ajándék volt, nem kölcsön, és eltelt 10 év... Az ilyenben semmi tisztelet, vagy tartás sincs.
2023. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéri vissza, milyen vele a viszony és mekkora összegről van szó?

Mondjuk ha jóban vagyunk, szoros a kapcsolat és azért kéri, mert különben utcára kerül vagy nem lesz mit ennie, akkor ha nem is az egészet, de valamennyivel biztosan kisegíteném, ha van rá lehetőségem.

Ha azért kéri vissza, mert megromlott a viszony és hiszti van meg haragszomrád, akkor beintenék neki és csá.

Nálunk volt a családban olyan is, hogy idős, demens néni kezdte hívogatni a rokonokat régi "tartozások" miatt. Mindenki tudta, hogy szegény nincs már rendben fejben, nem foglalkoztak a követelőzésével.

Szóval azért a körülmények elég fontosak.

2023. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
5 év az elévülési idő. Még perrel sem tudja visszaszerezni.
2023. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Inkább a hiszti miatt követeli; sajnos, sokan nehezen viselik az öregedést. Végül úgy döntöttem visszaadom, de csak részletekben, hátha menet közben belátja, hogy ez kicsinyesség.
2023. okt. 19. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Ajándékba adott pénz esetén 5 év az elévülési idő. Nem érdekelne. Ha hisztizik, ignore.
2023. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Visszaadnám egyben, én nem fogok tartozni, kapja meg, legyen boldog nélkülem. Van saját életem és pont elég problémám ahhoz, hogy ne akarjak ilyennel foglalkozni.
2023. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
#1 Kicsinyesség legalja, de az is, ha nem fizetem vissza. Mondjuk kezdjük ott, hogy nem fogadok el ajándékba pénzt.
2023. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha ajándékba adta menjen a fszba, ez nem kölcsön volt. Nem adnám vissza, de meg is szakitanám a kapcsolatot vele.
2023. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha akkor nem fogadtam volna el, akkor én lettem volna a legnagyobb szemét. Most meg már ezért vagyok. De mindegy, kapja meg, hadd örüljön.

Én is hoztam életem során néhány rossz döntést, de ha 10 évvel ezelőtt hülye voltam, akkor azt már nem vasalom be, hanem tanulópénz.

2023. okt. 19. 11:54
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Sz*r ez mindenképpen. Ajándékba én csak esküvőn adok pénzt. De pl. feleségem apja direkt nem pénzt adott nekünk, hanem telket. Most nyilván nem vasalok be 50 ezret valakitől, mert ott voltam a lagziján. Tehát ahogy fentebb írták, mik a körülmények? Mert ha úgy adták ajándékba, hogy törlessz egy hitelt, akkor érthető, hogy valamit elvárnak utólag.

Ezért szoktuk mondani, hogy a családi/baráti jó viszony alapja a pontos elszámolás. Testvéremtől pl. egy fillért nem fogadnék el, akármilyen jó szívvel adná, és fordított esetben én is akármilyen szívesen adnék neki.

2023. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!