Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet konfliktus nélkül...

Hogy lehet konfliktus nélkül visszaszerezni, visszakérni a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének kicsivel több,mint egy hónapja kölcsön adtunk 70 ezer forintot. Történ ugyanis,hogy a munkaadója nem fizette ki, ő meg másnap indultak volna nyaralni és kellett volna hozzá a pénz. A férjem egyből felajánlotta és odaadta. Nyaralás meglett.

Nemrég kérdeztem a férjem,hogy ő tudja-e,hogy kifizették-e már a sógornőmet. Nem azért, mert a megélhetésünkhöz kell a pénz, mert tényleg nem, viszont nem két forintról van szó, és csak lényeges egy kicsit,hogy mikor kapjuk vissza. Sértődötten mondta,hogy ő úgy tudja,hogy egy részét már megkapta a pénznek, de két héttel a nyaralás után, ő nem kéri vissza, mert az bunkóság. Főleg úgy,hogy mi jól élünk.

Jó, gondoltam, majd később visszatérünk rá.

Most viszont kiderült egy beszélgetés alkalmával,hogy a sógornőm már akkor megkapta a pénzt. Néztem bambán, mert nem értettem,hogy aki mi pénzünkre miért volt szükség, és miért nem adta már vissza. Illetve pont most rendeltek a párjának két 15 ezres cipőt. Kiderült,hogy a párja jól keres, ő is keres kb. 130-150 körül, hitelük nincs, csak a bérleti díj meg a rezsi. Egy kicsit felhúztam magam, mert tényleg nem értem,hogy akkor hova lett a pénz. Ismét felhoztam a férjemnek, aki mondta,hogy egy hónappal a nyaralás után még ciki visszakérni, főleg úgy,hogy a sógornőmék tudják,hogy nekünk nem a napi betevőre kell.

Most komolyan én gondolkodom rosszul, akkor is illene valamikor visszakérni a pénzt? Én azt kértem,hogy ha két részletben is, karácsonyig kérje vissza. De látom,hogy nem tudja a férjem,hogy hozza fel!

Mit lehet ilyenkor tenni?


2016. okt. 16. 05:39
1 2
 1/18 anonim válasza:
6%
Sehogy
2016. okt. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Tutyimutyi férjed van.Menj, és kérd te vissza!
2016. okt. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha maguktól ennyire hihetetlenül pofátlanok, nem érdekelne mit gondolnak. Azért mert nem a napi betevőre kell, megtarthatják a pénzt? Amit ráadásul elnyaraltak?

Én a helyedben felhívnám a sógort, hogy hó eleje van, nyilván mindenki most kap fizetést, számlaszámot küldjél, amire visszautalják, vagy melyik este ugrik be a kp-vel, mert terveztek nagy bevásárlásra menni,és akkor aznap legyen otthon valaki. Ennyi. Ha most nem adják vissza, akkor karácsony előtt még annyira se fogják. Meg különben is: mennyire szemét dolog már, hogy maguktól nem jut eszükbe, hogy tartoznak. Az életben többet nem adnék nekik egy vasat sem, tanuljanak meg tervezni, meg beosztani.

2016. okt. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
87%
Én ezért nem adok senkinek kölcsön :). Olyanról még nem hallottam, hogy valaki jól kijöjjön egy ilyen helyzetből.
2016. okt. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen történetben az a legrosszabb, hogy még neked kínos az egész.

Menj oda és kérd vissza. Nekik ezt már rég rendezni kellett volna, ha máshogy nem, de jelezni, hogy nincs elfelejtve, és megmondani egy határidőt, amin belül vissza tudják adni.

2016. okt. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás:

Ha nem kölcsönzöl pénzt, elveszted a barátod. Ha kölcsönzöl, elveszted a pénzt és a barátodat is.

2016. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen megkérdezed a sógornődet, hogy kifizették-e. Igen lesz a válasz. Utána megkérdezed, hogy akkor a kölcsönkért pénzt melyik nap adja vissza. Megkéred, hogy neked adja vissza.


Nem kell ezt hosszu lére ereszteni, meg hogy kinek mennyi pénze van. Banknak is van sok pénze, a hitelt mégis ki kell fizetnie mindenkinek.

2016. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a férjed ezt a kérdést soha nem fogja megoldani.

Ezért ezt neked kell intézni.

Kérdezd meg őket - a férjed jelenlétében - hogy gyerekek, mikor tudjátok megadni a pénzt, vagy esetleg milyen részletekben tudnátok visszafizetni?

Én nem magyarázkodnék, hogy erre kell, meg arra kell, kell és kész!

Sajnos benne van a pakliban, hogy ebből még lesznek izgalmak.

Fogadd meg, hogy soha többé nem adsz kölcsön senkinek, ha nem akarsz magadnak haragost!

2016. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha maguktól nem adják vissza és kérni kell, akkor sehogy. Mindegy, hogy tálalod, be fognak sértődni. Ebből is tálod, hogy eszük ágában nem volt visszaadni.

Úgyhogy felesleges finomkodni meg kerülgetni, meg kell kérdezni, mikor adják meg.

2016. okt. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy ha engem nem fizetnek ki, akkor nem megyek el nyaralásra.


Amúgy sajnos sokat nem lehet tenni, ha nem akarják visszaadni akkor kényszeríteni nem tudod. Mondjuk innentől biztos hogy minden kapcsolatot megszakítanék velük.

2016. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!