Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindent el kell tűrnünk, csak...

Mindent el kell tűrnünk, csak mert a rokonságban vagyunk vendégségben?

Figyelt kérdés

Hétvégén voltunk barátom nagynénjénél és a családjánál. 3 lányuk van, a nagyobbik 15 éves, cigizik, paliról palira jár, minden hétvégén csak iszik, semmit sem csinál. A 11 éves még azért besegít otthon, a 8 éves kislány sajnos egy nagyon ritka betegségben szenved, ami által egy 3 éves szintjén van. Nagyon oda kell figyelni szegény kislányra, a nagynéni férje nem segít otthon, mindent ráhagy a két másikra, a harmadik nevelésében csak làtszólag van benne, plusz még az anyja is dirigál a házban, nagyon ő sem segít a menyén. Mikor ott voltunk náluk nyilván segítettem elpakolni néhány dolgot vagy megteríteni,hogy szegény nő ne egyedül csinálja, de mellette az ittasodó ura meg az anyósa csak parancsolgatni és ugráltatni tudott. Megelégeltük a barátommal, ő osztotta ki előbb őket,hogy befejezhetik a parancsolgatást, vendégségben vagyunk, nem azért vagyunk,hogy mi takarítsunk fel vagy menjünk el boltba piáért,mert nem vettek eleget... Persze mi voltunk a rosszak, még barátom szüleinek a szemében is és meglepődtek a stílusunkon, de főleg az enyémen, mert eddig hagytam azokat a dolgokat, amiket mondtak.

A nagynénivel beszéltem telefonon, a kirohanásért elnézést kértem, de nem hibáztatott érte.


Tényleg nekünk kellett volna tűrni és hagyni,hogy ugráltassanak? Mert náluk mindig az volt a szokás,hogy a vendég besegít a legkisebb kislány miatt, de amit képviseltek ketten is a hétvégén, az borította a bilit.


2023. okt. 31. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem, szerintem nem kellene odajárni, ha ilyenek. Megértem, hogy kiakadsz, de sokszor azt erzem, az ilyen emberek, mint Ti, magatoknak keresitek a konfliktust. Ha nem mentem el valahova, ahol így bánnak veletek, az egy jel Nekik is.


Nem szabad hagyni, hogy mindenki fejére nőjön ez a bagázs, megértem a kiakadást, de már eddig se kellett volna foglalkozni velül, hadd okuljanak belőle.

2023. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van.

De miert jartok oda?

2023. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Erre mondják, hogy "házhoz mész a pofonért".
2023. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Hanyagolni kell őket. Az ilyen rokonokért nem kár. Több energia marad a normális emberekkel való kapcsolattartásra.
2023. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2023. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem mennék oda, ez alap.
2023. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A középső kislánynak volt a szülinapja a napokban, őt ünnepeltük, miatta mentünk. Imàdja barátomat, személyesen hívott meg minket. Tudtuk milyenek lesznek, és nem hiszem,hogy mi generáltuk a konfliktust vagy hogy házhoz mentünk a pofonért. Egy valaki miatt mentünk, csak egyesek azt hitték nekik mentünk ugrálni.
2023. nov. 1. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Persze, cuki, értem én, de máskor is volt velük baj, emiatt nem értjük, mire számítottatok megint.
2023. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!