Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért én vagyok a rossz?

Most miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
A sztori: eljöttek hozzánk az unokatesómék vendégségbe. A csaj most 7 éves, és KIÁLLHATATLAN. Elvettem a nyalókáját, mert hisztizett, megmondtam vissza kapja, ha befejezi. Erre én vagyok a hibás, a szülei szerint. Anyum fejét is tele beszélték, persze ki van akadva rám. Véletlenül sem ők a rosszak, amikor nem képesek végre megnevelni!!! Egy 7 éves gyerek manipulálja a fél családot, ez egy VICC!

2021. nov. 5. 20:52
A kérdező szavazást indított:
Igazad van!
Nincs igazad!
71 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
94%
Kicsit nehéz megállapítani, mivel olyan haraggal írtad mindezt le, hogy nem egyszerű rajta túllátni. Pontosan mit jelent az, hogy kiállhatatlan? Hogy képzeljük el azt a hisztit, miért csinálta? És te hány éves vagy? Mondjuk én azt szoktam mondani, hogy többnyire az idősebbnek van igaza, és nem megütötted meg ilyenek, szóval az ő részükről sem értem ezt a kiakadást. Leírnád, kérlek, részletesebben a jelenetet?
2021. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy? Muszáj az unokatesóddal lenned ha ott vannak, nem vonulhatsz külön?


Ahogy növünk, sokszor van, hogy bizonyos korkülönbség mellett a másik korosztályba tartozó gyerek iszonyúan idegesít, még akkor is, ha a viselkedése a korosztályának teljesen megfelel. Ha pedig még "neveletlenebb" is, akkor végképp. Ugyanakkor a te "kéretlen igazságtevő" életszakaszod is marha idegesítő tud lenni idősebb fejjel nézve.


Nem tudom ennyiből megítélni, van-e különösebb baj a kislánnyal, de akár van, akár nincs, nem kéne erőltetni, hogy egy légtérben legyetek.

2021. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor leírom részletesen.

Tehát átjöttek vendégségbe, de a gyerek otthon nem volt hajlandó megírni a háziját, ezért az anyja átküldtem hozzám, hogy segítsek neki, mert majd biztosan jó hatással leszek rá. Hiába mondtam, hogy nekem is tanulni kell, egyik fülükön ki, másikon be. Gondoltam essünk túl rajta, de persze a kiscsaj nem volt hajlandó a feladatra koncentrálni, a nyalókájával gusztustalankodott és hisztizett, hogy nem érdekli. Betelt a pohár elvettem a naylokát erre átment az anyjához bőgve, hogy bántom, és nem segítek neki tanulni. Én is elmondtam mi volt a helyzet, de persze én vagyok a hibás, mert nem értem az eszéhez...

2021. nov. 5. 21:40
 4/22 A kérdező kommentje:
16 vagyok, az lemaradt.
2021. nov. 5. 21:40
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Te komolyan elvetted egy kisgyerek nyalókáját mert hisztizett? Honnan támadt az a téveszméd hogy neked kell nevelni? JELEZHETED az anyjának, apjának hogy állítsa le a gyereket, de semmi jogos elvenni tőle semmit ami a gyereké.
2021. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

Aha, oké. Nem a legjobb hétéves, de nem is kirívó. Te meg egy lobbanékony 16 éves vagy, ami szintén elég szokványos.


Kényelemből rád akarták sózni, nem kellett volna, ez volt a legnagyobb hiba, nem a gyereké és nem a tiéd. Anyáddal beszéld meg, hogy ezt máskor ne, mert nincs hozzá idegzeted. Szenvedjen vele meg a leckéjével a saját anyja, ne a te nyakadba akasszák, nem a te dolgod, és úgyis csak a balhé lesz belőle, mert egy 7 és egy 16 éves nem jön ki.

2021. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy meg egy tizenhat éves nagy ló hogy tud ennyi gyűlölettel beszélni egy kisgyerekről?
2021. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#5 igen, elvettem, nem, nem nekem kell nevelni, de akkor a házival se sózzák rám.

#6 megkérem, remélem hallgat rám, de ma már elrontottam az esélyeim nála.

#7 nem gyűlöm, pusztán idegesít. A kettő között van különbség.

2021. nov. 5. 21:56
 9/22 anonim ***** válasza:
4%
Engem meg a magadfajták idegesítenek. Mindjárt nagykorú, de nem tud egy kisgyereket kezelni, erre ő is átmegy hisztisbe, és elveszi a gyerek nyalókáját... Oszt hogy sózták rád, mesélj már? Közlöd hogy nem vállalod, és kész. Mondjuk. Rinyálás helyett.
2021. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy látom, nem csak a hét éves hisztis.
2021. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!