Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ilyen...

Kinek adnátok igazat ilyen helyzetben? Én úgy érzem személy szerint, hogy ebben a helyzetben nagybátyámnak, de érdekelnek a vélemények.

Figyelt kérdés
Nagybátyám az ország másik végében lakik, abszolút nem szoros a kapcsolat (jóformán nincs is), anyuval párszor telefonálnak és igazából elég sok komoly konfliktusuk is volt korábban. Tesóm a férjével épp arra utaztak kicsit kikapcsolódni, és gondolták meglátogatják a nagybátyámat. Szimplán betoppantak hozzá, aki ezt a húzást nemigen díjazta. Fogadta őket arra a rövid időre, de jelezte, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen betoppanásokat hirtelen az ország másik végéből és anyut is felhívta az eset miatt, hogy ilyet vele ne csináljanak többé. Anyám erre irtózatosan kiakadt, (sajnos vele korábban sem sikerült megértetnem nekem sem, hogy a legtöbb ember szereti előre tudni, ha valaki megy hozzá vendégségbe, valamint azt is, hogy mikorra várható) erre csak annyi jött gúnyosan, hogy jaj miért, a királyhoz mennek? Most is totál kiborult, felhívta tesómékat, hogy ne is menjenek nagybátyámhoz többé, maradjon az ilyen magára, stb. Szerintem abszolút nem neki van igaza, bunkóság csak úgy beállítani valakihez (több száz km távolságból főleg) majd várni, hogy az illető vágja a jópofit a dologhoz. Tesómék meg talán így végre megtanulják, hogy illik előre megbeszélni az ilyen dolgokat felnőtt emberhez méltóan. Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben?

2022. jan. 24. 12:51
A kérdező szavazást indított:
anyuéknak
nagybátyámnak
134 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Apró pontosítás: tesómék hívták anyut, és kb. le lehettek totál döbbenve, hogy az öreg nem fogadta őket kitörő örömmel...
2022. jan. 24. 12:55
 2/48 kovpet ***** válasza:
97%
Én be sem engedtem volna őket. Rühellem az ilyesmit.
2022. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
63%
Nem foglalnék állást egyikük mellett sem 100%-osan. Tényleg jelezhették volna hogy érkeznek mint vendég, de azért az is bunkóság ha valaki ennyire kinyilvánítja, hogy nem szívesen látja őket.
2022. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is iszonyatos bunkóság csak úgy betoppanni valakihez. Szerencsére az én családomban szokás előre jelezni az érkezést.

De ez olyan dolog, hogy az olyanok, mint anyád sose fogják megérteni, hogy nem járhatnak-kelhetnek szabadon mások otthonában amikor éppen kedvük szottyan. Nem tudom mi az oka ennek. Neveltetés, így szokták meg gyerekkorukban, vagy talán a túl nagy egó.

2022. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 kovpet ***** válasza:
97%
3: Nem az, hogy nem látja szívesen őket, csak nem így, random időben, mint a Gestapó, hirtelen rácsöngetnek evés vagy sz@rás, fürdés vagy akármi közben.
2022. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

3.: Ez nem tesóméknak szól, egyszerűen senki részéről nem szereti ezt a beállítokhozzádasemmiből mentalitást.


Egyébként szomorú, mert hiába próbáljuk meg anyuval megértetni ezt a dolgot, abszolút nem vevő rá. Hergeli magát most is, meg, hogy nem ok nélkül van a nagybátyám egyedül, maradjon is magára az ilyen (milyen ilyen eleve, aki szereti tudni, ha jönnek hozzá?) ezeket mondja. Viszont remélem, hogy tesómék most megtanulták az illemet.

2022. jan. 24. 13:04
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Apósék 2 utcányira laknak tőlünk. Fiatalok vagyunk, fiatal házasok. Elmondhatatlanul kellemetlen, mikor végre kettesben tudnánk lenni és becsöngetnek... Nem szeretem az ilyet. Már sokszor köntösbe nyitottam ajtót, hogy felfogják........ Megértem a nagybátyád.
2022. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%

Ezt embere/családja válogatja. Nálunk ez sosem volt téma nagynéném felé, egyrészt nem szoktam betoppanni úgy hogy legalább nem telefonálok rá, de ahogy ismerem, ha ott jártam volna a közelben, inkább megjegyezné, hogy miért nem mentem be.


Szüleimmel más a tészta, velük ha le van beszélve, akkor is 2 órát késtek, mert épp valami fontos dolog akadt menet közben (pl. felbukkant váratlanul az út mentén egy tesco), máskor meg persze az egyik betoppan egy baráttal.


Velük nem voltunk nagyon toleránsak egy idő után.

2022. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
33%

Nagy általánosságban igen, illik előre jelezni, hogy arra járnak és beugranának. Különösen akkor, ha távol laknak és ritkán járnak arra, ill. a viszony is hűvösebb a családdal.

Az más kérdés, hogy én ennél rugalmasabb vagyok. Leülnék velük egy órára beszélgetni, megkínálnám őket üdítővel, sütivel, netán egy pohár borral (ami van otthon). Főznék egy kávét vagy teát nekik. Szóval kb. ennyi. Szerintem ők se akartak volna ennél többet, ha váratlanul ugrottak be.

És még csak nem is éreztetném, hogy nekem probléma, hogy váratlanul betoppantak, mert nem is lenne az.


Viszont másik oldalról, én biztos nem mentem volna oda telefonálás nélkül. Nem olyan közvetlen a viszony, és mint kiderült, lett is probléma belőle. Erre azért megvolt az esély, szóval csodálkozniuk nem érdemes a tesódéknak.


Most nem egészen világos, hogy nagybátyád felhívta anyukádat utána? Mert az már tényleg ökörség volt! Tesódék felnőtt emberek, ha valamit rosszul csináltak, akkor velük rendezze le, ne az anyjuknak tegyen megjegyzést. Az anyukátok meg túlreagálta.


Őszintén szólva sem nagybátyádról, sem anyukádról, sem tesódékról nincs jó véleményem. Mindannyian vaskalapos, begyepesedett emberek, akik, ha nem úgy történik valami, ahogyan elképzelték, máris kiakadnak, megsértődnek. Nem csodálom, hogy egymással se bírnak kijönni!

2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
97%
Abszolút a nagybácsinak adok igazat. Én is utálnám, ha valaki felbukkanna nálam a "semmiből" és vendégül kéne látnon, mintegy kötelességből. Most mondjuk egy deka kenyér sincs itthon, nem is tudnám őket kínálni semmivel. Ez mindkét fél számára kínos.
2022. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!