Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon érdemes lenne ennyi idő...

Vajon érdemes lenne ennyi idő után a kedvesemhez költözni albérletbe?

Figyelt kérdés

Kedves olvasók!


Sok véleményre lenne szükségem, remélem minél több válasz fog érkezni, h több aspektusból is körbe tudjam járni a szituációt.

21 éves lány vagyok, a barátom 27 (lesz novemberben). Két és fél éve vagyunk együtt. Meglehetősen kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, de persze viták nálunk is szoktak lenni. Eddig hála az égnek mindent sikeresen megoldottunk. Egy városban lakunk, gyalog kb 40-50 percre egymástól, szóval relatíve közel. Ő dolgozik, nagyon sokat és három műszakban. Én pedig egyetemen vagyok másodéves hallgató, és nagyon sokat tanulok. Az utóbbi időben jóval kevesebbet látjuk egymást, mert ezen a munkahelyen nemrég kezdett és ugyan a fizetés jobb, de szabadideje alig van. A napokban felmerült bennem immáron komolyabban a kérdés, h jó ötlet lenne-e összeköltözni. Már vele is beszéltünk erről. Ő mindenképpen támogatná, kiszámoltuk, h mennyibe fájna nekem havonta. Úgy gondoltuk, h feleznénk mindent (lakbér, közös költség, rezsi) és így nyáron olyan 27 ezer körül lenne fejenként, télen pedig olyan 35-40 körül. A mostani vizsgaidőszak után, tehát olyan február körül gondolnám, h odaköltözök. De mégis van bennem egy kis kétely, nem a barátom miatt, hanem maga az albérlet sztem pénzkidobás. Főleg így, h tanulok, és alapból közel lakunk egymáshoz. Kapom a köztársasági ösztöndíjat, ami havonta 34 ezer ft, a következő félévtől kapok sima ösztöndíjat is, ami 20ezer... tehát van havonta 54 ezer Ft-om, amiből csak az orosz magántanárt kéne fizetnem, a többit pedig félretehetném, ha majd egyszer szeretnék saját lakást. És nem pedig másnak perkálni egy vagyont, értem ezalatt a főbérlőt.

Komoly harcokat vívok most a lelkemben, mert borzasztóan szeretnék már ennyi idő után végre együtt lakni a kedvesemmel, nomeg nem utolsó sorban 21 évesen végre önállósodni és kibújni édesanya szoknyája alól. Szeretném érezni és szokni a terhet, amit egy háztartás vezetése nyújt. Ugyanakkor félek, soha nem jön vissza az a rengeteg pénz, amit pár év alatt kidobok az ablakon az albérlet miatt.

Milyen tanácsokkal tudnátok szolgálni nekem? Milyen szempontokat vegyek figyelembe?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 19. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költöznék el, főleg, hogy közel laktok. Kocsival gondolom 15perc alatt egymásnál vagytok. Az albérlet tényleg pénzkidobás. Inkább tedd félre azt a pénzt.
2010. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
szerintem is pénzkidobás, így hogy az albérletet fizetitek havonta az olyan kb. mintha hitelt fizetnétek -> vegyetek egy lakást! és az a tietek is lesz, nem kell otthagyni ha kidobnak stb :D
2010. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a számításaid alapján úgy tűnik, alig maradna pénzed a fél rezsi kifizetése után, így mindenképpen a barátodnak kellene eltartania, ami nem baj, nyilván szívesen tenné, csak én például rosszul érezném magam ilyen helyzetben, pláne, ha netalán mégis szakítotok később.

Mikor fejezed be a sulit? Ha egy-két éven belül érdemes lehet azt még kibírni és utűna inkább venni együtt egy lakást, mert hitelt fizetni mégis több értelme van mint albérletet.

2010. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, akkor látom többen is osztják a véleményem. Hát kajaügyileg eddig is úgy volt, h ha én ott vagyok az ő kajáját eszem, ha jön hozzánk hétvégén vagy bármikor akkor mi is adunk neki, meg küldeni is szoktak a szüleim.

Másfél évem van hátra a Ba-n. Utána a mestert vagy levelezőn fogom, h tudjak dolgozni, de sokkal inkább arra buzdítom a barátomat is, h húzzunk ebből az országból csak 1-2 határral nyugatabbra, minimum pár évre és mire visszajönnénk hitel nélkül vehetnénk egy lakást vagy házat.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 19. 17:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd azért számításba, hogy a kaján kívól ezer dolgot kell még venni: ruha, tankönyv, gyógyszer ha beteg vagy, utazás a suliba, egyéb olyanok amikre nem is gondolsz és szerintem ezt nem fizettedheted a szüleiddel ha külön laksz (persze ahogy leírod biztos segítenének, de azért ciki pénzt kérni a szülőktől, ha külön laksz)
2010. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia!

én 23 éves vagyok, 3 éve lakunk együtt albérletben. a közös élet miatt nagyon nem bántam meg, a pénz miatt annál inkább. nem a legjobb megoldás, de viszont sokszor csak így tudjátok kipróbálni, hogy tudtok-e együtt élni. a helyzet az, hogy 3 évnyi albérlet után én azt tudom nektek mondani, hogy az a 27 ezer jól hangzik, de ebben egy csomó minden nincs benne. gondolom ez csak a rezsi lenne, mi is jól indultunk, aztán jöttek az általános költségek: kaja, ruházkodás, néha szórakozni is kell, valami elromolhat, stb-stb. mi mindketten dolgozunk, én 120-130 között keresek, a párom is 100 körül, és néha alig jövünk ki. persze rakunk félre pénzt, de nem elég. én lehet, hogy várnék még a helyedben, de nem rossz dolog, hidd el:) kíváncsi leszek, hogy döntöttél

2010. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne menj minek dobnál ki egy csomó pénzt ha nincs időtök és ugyis csak a hétvégén lennétek együtt gondolom most is ez van.
2010. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Egyébként nem csak hétvégén vagyunk együtt, hanem hétköznap is, ahogy a munka meg a suli engedi.

Valószínű, h egyelőre még jegelni fogom akkor ezt a témát. Mert végülis ennél többet nem nagyon látnánk egymást, csak minden este együtt aludnánk.

Az érdekelne engem is, h tudunk-e együtt élni, mert csak akkor lehet aztán magasabb szintre lépni, különben nem lennék ez az összeköltözős párti, de a házasság előtt tényleg nem árt 1-2 év. Úgy tűnik akkor inkább tartalékolom a pénzem. Meg most hirtelen az is eszembe jutott, h nyárra költöznék oda (3 hónap) és ilyen próbaegyüttélést csinálhatnánk. Én is mindenbe beszállnék természetesen anyagilag és azért 3 hónap mégsem olyan sok.

Ha sikerülne elhagynunk az országot, akkor úgyis együtt élnénk.

Az utolsó előtti válaszolónak külön köszönöm a kommentárját. Örülök, h a "másik" oldalról is jött hozzászólás. És ti így együtt azért egész jól kerestek, de nálunk sajna még a barátom munkája is csak meghatározott ideig szól, nekem ugye csak ösztöndíjam van... őrültség lenne belevágni még.

Szép estét mindenkinek!

2010. okt. 19. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen maradj otthon még.


valószínűleg, ha odaköltöznél ugyanannyit találkoznál vele, mint most, másrészt így is átmehetsz hozzá ott aludni, főzni meg lakást rendben tartani. vagyis amolyan néha itt - néha ott megoldást válaszhatsz, de legalább azt a 27000-et megspórolod. amikor meg már rendesen kapsz fizetést, akkor össze tudtokmajd költözni, és esetleg már fizethetitek a saját lakásotok hitelét (juhé), és nem a pazarlásba dobnátok ki az albérlet árát.

2010. okt. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma meg is beszéltem Vele, h jegeljük még az odaköltözést. Inkább spórolok majd a sajátunkéra. Meg nyáron 3 hónapra odaköltözök "próba együttélés" címszó alatt :)

Köszönöm a Te válaszodat is.

2010. okt. 20. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!