Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek albérletbe menni?

Merjek albérletbe menni?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem volt jó kapcsolatom anyámmal és a testvéreimmel, ma már ott tartok, hogy menekülnék, ahova tudok.

Néhány hónapja dolgozom, most van 200 ezer forint megtakarított pénzem (na igen, meg kellett tanulnom azt is, hogy nem veszek meg minden vacakot, csak mert telik rá), illetve 1 hónapja egy állásom, ahol kb. havi 110-150 ezer forintot keresek, néha többet.


Na már most, azért gondolkodtam el, hogy szabad-e belevágnom, mert én még suliba is járok májusig a munka mellett, és ha esetleg elveszíteném az állásom (és azért itt viszonylag nagy a fluktuáció, hisz teljesítménybéres munkát végzek), akkor nem biztos, hogy találok még egyet, amit tanulás mellett tudok csinálni. Akkor mihez kezdek? Hazaköltözni... hát, ha én innen egyszer elmegyek, akkor hamarabb leszek öngyilkos, minthogy még egyszer vissza kelljen jönnöm.


Másrészt, mindig igyekszem félretenni, mert szeretnék még tovább tanulni, de ez is csak akkor megy, ha én finanszírozom. Ha csak szobát bérelek, a díjra, rezsire, kajára, egyébre így is elmegy havi 50 ezer, plusz a munkával járó költségekre (telefonszámla, utazás), még egy húszas.

Persze, így is marad elvileg legalább 40 ezrem, amit meg tudok takarítani, ami nem rossz, csak ugye mindig ott van bennem a félelem, hogy ha elveszítem a munkám, akkor mégis mit csinálok???

Viszont itthon maradni... nem hiszem, hogy már sokáig bírom. Nem egyszerű nyavalygásról van szó, hanem egy olyan légkörben élek, amellyel meg kívánom szakítani a kapcsolatot...


Mi a véleményetek? Tudnátok néhány tanácsot adni?


2011. okt. 18. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát biztos munka nélkül én nem vágnék bele...

A mostani fizetésedből vidáman kijönnél, én is ennyit keresek, és megélek (nem bulizok mindennap, nem veszek minden héten új ruhát, de néha beülünk vmit meginni a barátaimmal, plusz ha kell vmi, meg tudom venni).

De ha elveszted a munkád, az nagy szívás. Rögtön repülnél az albérletből...

Kaját számoltad? Az is legalább 15-20 ezer forint egy hónapra, és akkor nem dőzsöltél.

A félrerakott pénzed kb el is menne kaucióra, plusz amit venni kell a lakásba.

Meddig tart még a suli? Addig próbálj kitartani, utána rendes munkát vállalni, és már dobbanthatsz is!

23L

2011. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
Azért kajára egy hónapban 15-20 ezer nagyon meredek. Sokkal több pénz kell rá.
2011. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet!

Gyüjtögess még, ezzel is csak növeled a tartalékodat, tanulj és dolgozz mellette keményen, addig, amíg van munka. Lehet, hogy a környezet, amiben jelenleg élsz, nem a legjobb, de legalább biztos. Most még ne mozdulj, fejezd be az iskolát, és azután gondold végig ismét a lehetőségeidet.

2011. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, igazad van, kedves második!

Én két barátnőmmel élek albérletben, fejenként 15-20 jön ki a vásárlásokra egy hónapban (ebben benne vannak mondjuk a tisztitószerek, tisztálkodószerek is), amit viszont nem számoltam bele, az az ebédjegy, ami nálunk 13000 Ft, az nekem pont elég egy hónapra az ételfutárra.

Köszönöm a korrigálást :)

2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van,még gyűjtögess és valahogy bírd ki májusig(ha jól értettem,akkor fejezed be a sulit)...Sok erőt és kitartást kívánok addig is!
2011. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10,44 vagyok!

Addig is, ha van időd és lehetőséged (teljesen mindegy, hogy lány vagy-e vagy fiú), alapdolgokat tanulj meg főzni, mert amit majd te magad készítel el, sokkal olcsóbban fogod tudni kihozni, mintha minden nap valami készet kellene vásárolnod.

Alap-dolgok: tészták különböző feltétekkel, mártásokkal. Pörkölt, paprikás-krumpli, főzelék-félék, sült húsok.

2011. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Költözz össze vkivel...máris kevesebb a kiadás.
2011. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Basszus, én is ugyanígy vagyok, mintha én írtam volna a kérdést. Menekülnék, senkire nem számíthatok. Annyi különbséggel, hogy én csak 80-at keresek.

Ha havi 110-120-at keresnék mint Te, gondolkodás nélkül mennék....

2011. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mi a párommal sajnos 1 fizetésből élünk,én támogatást kapok egy nagyon keveset.

Ha nincs biztos melód, akkor várj még, vagy próbálj meg valami fusi munkát.Nem is tudom-pl.festés meg ilyenek-bár nem tudjuk,hogy lány vagy e vagy fiú.

Nekünk 100 euró épp hogy elég 1 hónapra kajára,de benne van a tisztítószer meg hasonlók, ruhát szinte alig veszek...

Jól gondold meg.De az is megoldás,amit már valaki írt, költözz össze valakivel.

2011. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, én barátnőkkel lakom, és így néznek ki a költségek (rám eső része):

bérleti díj 34.000 Ft

rezsi kb. 20.000 Ft

kaja kb. 30.000 Ft

Ez eddig 84.000, erre jön a telefonszámla, a bérlet (nálam a cég állja), plusz az egyéb költségek. Most így összeszámolva, nem is tudom, hogy marad pénzem bármire is...

2011. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!