Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az a gondolkodásmód...

Normális az a gondolkodásmód hogy a férj az első utána a gyerekek????

Figyelt kérdés

Úgy nőttünk fel hogy édesanyám mindig ezt hangoztatta,egy naplopó sosem dolgozó édesapával aki nem dolgozott miközben anyám éjjel-nappal gürizett(és gürizik a mai napig is)és emiatt az idétlen konvervatív gondolkodásmódjuk miatt az ingyenélő apám mindig ott vigyorgott a szoba sarkában mint egy kisgyerek miközben anyám vagy 100x hozzám vágta hogy az első a férj.

Hatalmas traumát okoz a mai napig erre vissza gondolni,pedig 25 vagyok már.

Hogy lehet ilyen hülyén gondolkodni?

Hogy lehet fontosabb egy férj pláne egy minket folyton verő és ingyenélő férj mint a 4 gyereke??

Ez normális?Egy anyának az első a férje kell hogy legyen?? ..

Felfordul a gyomrom ettől de mit csináljak,anyám hagyja magát kizsákmányolni apámnak akit a mai napig megvetek.

Mert még ha esetleg apám maga lett volna a tökéletes férj,de konkrétan anyám 5.gyerekként nevelte fel.Volt olyan hogy egész nap odavolt dolgozni,apám bezárkózva a szobájában tv-zett egész nap mi meg gyerekként egész nap éheztünk és vártuk anyát haza este hogy csináljon enni,és akkor megjelent apánk zabálni,és ő volt az első....

Röhögött rajtunk apám oldalszemmel hogy na látjátok a férj az első..

Egyszerűen elkap a hányinger és sokkol hogy az én anyámnak teljesen komolyan az a gondolata hogy neki a férje az első,magyarul lehet egy olyan szituációban ahol választani kellene ott apám mentené meg nem pedig a gyerekeit minket...

Azóta már én is anya vagyok de nekem eszembe nem jutna hogy egy f*sz fontosabb legyen mint a gyerekem.

Ahogy anya lettem nekem első a gyerek,érte bármit.

De azt érzem hogy még mindig nem tettem túl magam ezen érzelmileg és lehet pszichológus kell mert apám olyan traumákat okozott ami a mai napig kihat rám,sokat szorongok még mindig ezeken.


2023. nov. 6. 10:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2023. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De talán nem is apám hanem anyám kijelentése ez nekem ami igazán fáj,olyan mintha elárvult volna a saját anyám,és egyszerűen ezt nem bírom feldolgozni.
2023. nov. 6. 10:14
 3/26 A kérdező kommentje:
*elárult,tehát egy f*sz-t előrébb tart mint a saját gyermekét(hozzáteszem apám nem is hűséges)
2023. nov. 6. 10:14
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Részvétem kérdező. Na, az ilyenekre írom, hogy az ilyen a faxért szaporodik!
2023. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem és tisztelem az anyámat mert tisztességesne felnevelt minket!!

Csak sajnos ennek az az ára hogy lelkileg ilyen traumatizált fiatal felnőtt nő lettem ami az egész életemre kihatással van.

2023. nov. 6. 10:23
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt gyereket vállaltál azelőtt kellett volna kezdeni a traumafeldolgozást. De most sem késő.

Itt senki nem tudja helyetted feldolgozni. Mindenki máshogy éli az életét, más mintákat és megoldókulcsokat hozott az életébe.

Lehet lesz, aki azt írja, normális, lehet lesz, aki azt, hogy nem. Téged egyik sem fog előrébb vinni.

2023. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

"Normális az a gondolkodásmód hogy a férj az első utána a gyerekek????"


Lehet normalis is. Pl apuka hajnali 4re jár dolgozni, akkor bizony az az első, hogy ő aludni tudjon és nem az, hogy a gyerekek este tízkor még orjongjenek. De a ferj lehet első akkor is, amikor ő vacsorázni szeretne, a gyerekek meg focizni.

A te esetedben nyilván nem a férj kellett volna hogy az első legyen.

2023. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
De anyád viszont nem szeretett és nem tisztelt téged. Mert magát sem. Ezt lesz a legnehezebb elfogadni először, aztán feldolgozni.
2023. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szeretem és tisztelem az anyámat mert tisztességesne felnevelt minket!!"


Hja, valóban, anyad megérdemelt a tiszteletet és a szeretetet, hiszen nem ő szült ilyen embernek, nem ő élt vele, nem ő tette előtérbe, nem ő engedte hogy vérben benneteket. Ugyan gondolkodj mar egy picit. Anyad pont ugyanannyira hibás, mint apád. Sőt

2023. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Micsoda kettőség..

Szídod anyád, mikőzben haj,de nagyon szereted meg tiszteled. 🤔

2023. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!