Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, hogyha egy...

Mit tennétek, hogyha egy hozzátartozó kidobná azokat a dolgokat, amiket nagymamátok sírjára visztek?

Figyelt kérdés
Nagynénémmel rossz a viszony, volt egy hatalmas balhé köztem és közte 3 évvel ezelőtt, és azóta nem beszélünk. Nem egy helyen lakunk, elválaszt több 100 km, és ahányszor "haza" megyünk, mindig veszünk a sírra valamit. Ő minden egyes alkalommal kidobja, ledobja, és mondták már többször is, hogy ő volt. Nem kell éveken át egy kis mécsesnek ott lenni, de reggel kint jártunk a temetőn, majd délután már a kukában találta meg unokatestvérem a kis mécsest.
2023. nov. 7. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ugyanez a helyzet évek óta. Szóltunk, szépen. Semmi. Megy a kukába a virág, a mécses, az odaültetett örökzöld.

Rosszindulat ellen sajnos nincs gyógyszer.

2023. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Ezért IS fölösleges bármit is a sírra tenni, ha a nagymamádról meg akarsz emlékezni, otthon is megteheted. A mamának eleve mindegy. ö ebböl semmit sem vesz észre.
2023. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Ne vigyetek semmit a sírra. Ennyi.

Akkor meg az fog visszajutni a fületekbe, hogy nem vittetek semmit, de ezzel nem kell foglalkozni.

A "jóakaró" informátoroknak esetleg lehet egy mécsest dugni a şẹggükbe. :D

2023. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Én este vinném ki, így egy éjszakát már biztos ott lesz, utána meg kidobhatja ha akarja!
2023. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Annyit mondj, ha még egyszer meglátod ezt a cselekvést, és ennek következményét, akkor őt fogod beleépíteni a szemeteskukába, és nem kell idegesen, ordítva, csak nyugodtan, aztán nyomd ki a telefont.
2023. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
#6 Jah, aztán a nagynénénje meg megmondja neki, hogyha még egyszer meglátja a cuccait a síron, akkor úgy szájba vágja, hogy az összes fogát kiköpi.
2023. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Megpróbálnék a lelkére hatni. Oké, utál, ő szíve joga. De a sírra vitt tárgyak a nagymamáé, így végső soron őt károsítja meg, nem téged.
2023. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
#6 én az 5-ös vagyok, nekem akartál írni? Néha el lehet nézni a számozást, szóval abszolút nem érdekelne az, hogy nekem mit mond mit nem, az én nagymamám is, azt viszek NEKI, amit szeretnék, hogy lerójjam a tiszteletemet. Nem annak a k**vának viszem, és tudnék olyat mondani neki, aminek hatására a sírt sem közelítené meg többet. Ha ez nem tetszik neki, mehet a sóhivatalba panaszra. Így hát a kérdezőnek is teljes mértékben joga van a saját rokonait meglátogatni, és egy kedves gesztust tenni a temetőben, én még akkor sem venném le az ajándékot, ha egy teljesen idegen tenné rá, nemhogy egy rokon, nem teljesen normális az a nő.
2023. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Jaj a nagynéném ugyanez. Nem tudunk vele mit kezdeni, rosszindulatú és gonosz. Mi attól még viszünk virágot, hogy kidobálja, kimegyünk inkább zárás előtt, hogy aznap már ne dobja ki, csak másnap legalább.


Apám egyszer azt mondta, le fogja csavarozni a mécsest, hadd rángassa a nővére.

2023. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerek én is ilyet. Sok mindent nem lehet kezdeni az ilyen aljadék viselkedéssel.

Számonkérni próbáltátok már?

2023. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!