Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Máshol sem értik meg a rokonok...

Máshol sem értik meg a rokonok, hogy ne legyen karácsonyi ajándékozás? Hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

A karácsonyt a férjem szüleivel és testvérének családjával szoktuk ünnepelni. Ja, plusz az egyik nagyszülővel. Jóban vagyunk amúgy, nincs gond, viszont egyszerűen képtelenség elfogadtatni velük, hogy hagyjuk már egymás között ezt az ajándékozgatást, mert úgyis mindenkinek láthatóan nyűg.


Nekünk pl. anyagilag is. Most már nálunk, meg sógornőéknél is 2 kisgyerek van, azért nyilván nekik veszünk ajándékot, és 4 gyerek az 4 gyerek. Egymásnak is veszünk valami kis dolgot a férjemmel.


De most akkor ha mindenki vesz a másiknak, akkor ott vannak a szülei, a nagyszülő, a sógornőmék. A vége meg vagy 100 ezer, ami nekünk most nem nagyon fér bele, mert házátalakításban vagyunk, sok ennyi pénz felesleges ajándékokra.


Mert ez az igazság, hogy mindenki felesleges dolgokat vesz a másiknak, hülyeségeket, meg édességet meg hasonló, mert senkinek nincs normális ötlete elfogadható áron belül. De nekünk erre nincs szükségünk, hogy a férjem nagyszülője megint hozza karácsonyra a kínais alsógatyákat meg zoknikat, komolyan.


Tavaly meg is lett beszélve, hogy akkor senki ne vegyen semmit, erre karácsonykor csak hozta mindenki a felesleges dolgokat, mi meg ott álltunk üres kézzel, tartva magunkat a megbeszélthez, még komolyan nekünk volt ciki.


Szóval 1,5 hónap múlva itt a karácsony, éw akkor már megkérdezték, mit szeretnék. Mondtuk, hogy semmit, de látom, hogy nem akarják elfogadni, ők azt akarják, hogy mi ne vigyünk semmit, ne költsük a pénzünket, se akkor most megint menjünk a nagy semmivel, mikor a többiek meg hoznak valamit?


Én mondtam a férjemnek, hogy ez van, megbeszéltük, nem a mi problémánk, ha a többiek ezt nem tudjàk betartani, de a férjem meg cikinek tartja.



2023. nov. 12. 20:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a kérdést én is írhattam volna :)

Az én családomban már nagyon régóta nincs ajándékozás mert mindenkit megterhel anyagilag, és mindenki megérti. Összejövünk, együtt vagyunk, vacsorázunk, ennyi az ünnep nekünk.


Na de a férjem családja…. ők azok a típusok, akik még hitelt is vesznek fel karácsonyra, mert “ajándék az kell, anélkül nem ünnep az ünnep”.


Próbálkoztam már saját készítésű lekvárral, magkeverékekkel, süteménnyel, amik nem drágák, de az meg nem jó nekik, csak a drágább (és legtöbbször haszontalan) vacak.


És az, hogy ne legyen ajándékozás velük szóba sem jöhet, higgyétek el már bepróbálkoztunk.


Férjem is jól bánik a pénzzel, mint én, de erre sajnos ő sem tudott még megoldást találni, így egyelőre maradnak a kínais filléres ajándékok az ô családjának, hiába sokszor az is megterhelő anyagilag.


Ha valakinek van bármi ötletet erre, én is szívesen fogadom…

2023. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%

Évekkel ezelőtt nálunk is hasonló problémák voltak a karácsonyi ajándékozásokból, de rákellett jönnünk hogy nem tudjuk ezt teljesen megszüntetni. Legalábbis addig amíg a rokonságban a gyerekek, el nem érik a felnőtt kort, ahogyan ez megtörtént utána tudtuk úgy ahogyan ezt csökkenteni. Leültünk a rokonsággal és felvetettünk egy olyan megoldást, hogy évente 1-2 alkalommal összejövünk egy nyárinapon, és ott mindenki megünneppel mindenkit. Legyen az egy születésnap, névnap, karácsony stb...

Össze kötve egy kertiparti keretében mindent, valakinek tetszett az ötlet és voltak akik, kimondottan ellenezték. Kisebb veszekedés árán, de sikerült megvalósítani ezt az ötletet. Most már 6 éve így csináljuk, és azóta nincsen karácsonyi ajándékozás, és születésnapozás. A család és rokonság össze szokott jönni, de mindenféle ajándékozás nélkül!

Talán ez segíthet.

2023. nov. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
29%

Én vettem veszek anyukámnak ajándékot karácsonyra,ő is vett nekem ajándékot sőt én barátaimnak is vettem csokit.

Pedig van saját családom gyerekeim.

2023. nov. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%

Én a bunkó megoldást választottam! Mikor évről évre megbeszéltük, hogy nincs ajándékozás és mégis lett, én mindenkinek szépen becsomagoltam következő évre, amit tőle kaptunk és azt adtam vissza. Volt sértődés, szájhúzkodás, balhék, de már nem tudott meghatni. Választhattam, hogy azt a pénzt az autista gyerekeink fejlesztésére fordítom vagy a 20. bögre vagy mécsestartó megvéltelére. 4 év után mindenkinek leesett, hogy NINCS AJÁNDÉKOZÁS!

Azóta batyus buli van, mindenki süt, főz valamit, beszélgetünk, jól érezzük magunkat.

2023. nov. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Sütnèk nèvreszóló mèzeskalácsot. Ebben sok lehetősèg van, szèpen ki lehet díszíteni. Gyerekeknek is akár, vagy nekik valami aprósàg mehet mellè, 1-1 labda van ilyesmi.
2023. nov. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

Én mondtam a férjemnek, hogy ez van, megbeszéltük, nem a mi problémánk, ha a többiek ezt nem tudjàk betartani, de a férjem meg cikinek tartja.


Akkor a férjed fejét kell átkonvertálni. Mi a ciki azon, hogy a többiek értetlen majmok, és feleslegesen pazarolnak? Írtok egy köremailt már most, hogy megállapodtatok abban, hogy nincs ajándékozás, így legyenek kedvesek ne készüljenek semmivel. Vinni kell a vendéglátónak valami fogyasztásra alkalmas dolgot, mert azt azért csak illik, aztán jónapot, ha meg ennyire a cikiség az uralkodó, akkor nem kell menni vagy szórjátok csak a pénzt számolatlanul, hogy jövőre megjegyezhessétek, hogy a fürdőszoba csepéje jelenleg X-éknél van a sufniba vágott ajándék formájában.

2023. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
37%
11. Van ötletem, de ahhoz önbizalom kell.
2023. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

"Ha valakinek van bármi ötletet erre, én is szívesen fogadom…"


Elmondjatok, hogy ti nem ajándékoztok és nektek sem kell ajándék és ennyi. Nem visztek semmit. Nem bonyolult

2023. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem értik meg - minket meg nem érdekel, hogy nem értik meg.


Évről évre megy a sértődés, holott TUDJÁK, nem veszünk semmit. Soha.

2023. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%

És az, hogy ne legyen ajándékozás velük szóba sem jöhet, higgyétek el már bepróbálkoztunk. - NEM próbálni kell, hanem megmondani! határozottan, kerek-perec.


Ja, hogy az nem megy... Pech.

2023. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!