Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi lenne a határ az...

Mennyi lenne a határ az ajándékozásnál, ha az anyagiak nem jelentekének problémát?

Figyelt kérdés

Igyekszünk a kisgyerekeinknek személyre szabott ajándékokat venni, nem elhalmozni őket határ nélkül.


Sógornőm viszont évről évre mintha egyre feljebb tornászná az összeget. Most kitalálta, hogy anyósnak vegyünk egy méregdrága háztartási gépet közösen, a részünk kb 40e ft, a gyerekeinek meg 15-15e ft-os ajándékot. Na ha nekik veszünk ennyiért, akkor a sajátjainknak már mennyiért vegyünk? Én ezt rettentő soknak tartom, de mivel a sógorom rábólintott az ajándékokra, én sem állhattam elő a smucigságommal.


Férjem egyet ért vele, de mivel anyagilag belefér, ezért azt mondta hagyjam. De valahogy akkor is, anyósnak százezres ajándék szerintem eszméletlen sok. Tavaly TV-t kapott, szintén sógornőm közös szervezéséből.



2016. dec. 21. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne engednetek, hogy sógornőtök döntse el egyedül, hogy ki, mit kapjon. Elég pofátlanság, hogy ő eldönti, ti meg szépen adjátok oda a pénzt, akár belefér, akár nem.
2016. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nálam határ a csillagos ég lenne. Imádom meglepni a szeretteimet, de sokszor vagyok kénytelen "kevésbbé jó" ajándékot venni pénzszűke miatt.
2016. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Anyósod esetében, ezt meg kell beszélnie sogornödnek a férjeddel, jogy mit vesznek, milyen értékben, úgy, hogy közvetve persze neked is legyen beleszólásod. Sokszor így támogatják a gyerekek a szülőt, hogy megveszik neki, amire szüksége van, szerintem ez sokkal jobb, mint haszontalan ajándékokat venni.

Azt viszont nem értem, hogy miért szabja meg, hogy ti mit vegyetek az ő gyerekeinek, főleg 30 ezer ft értékben. Ez nagyon magas összeg ajándékra. Mi a sógornőm két gyerekének egy 8 ezer forintos társast vettünk. Egyébként én korábban megbeszéltem vele, hogy minél olcsóbb ajándékokat vegyünk egynásnak, ne vigyük túlzásba.

2016. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jelezd neki idén karácsonykor, hogy nem tetszik neked ez. Nem is a pénzre kell kihegyezni, hanem, hogy te szeretnél magad dönteni és megszervezni a ti családotok karácsonyi ajándékát. Lehet, hogy ő sem rosszindulatból vagy fennhéjjázásból csinálja. Esetleg anyós rossz körülmények között él és ti nem segítetek eleget magatoktól? Nem mindegy, hogy új hűtő lesz a lerobbant helyett, vagy masszírozós szék feleslegesen.

A gyerekeknek mindenképp túlzás ilyen összegben ajándékot követelnie, legközelebb ne kérdezd meg, hogy mit kérnek, ha magától mondja, akkor pedig állítsd le azzal, hogy te másra gondoltál.

2016. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én testvérem is ezt csinálja. Ők nagyon jól állnak, anyagilag, mi nem. Ez nem lenne gond, de egyszerűen nem érti meg, hogy nekünk nincs annyi.


Azt szoktam mondani amikor előáll a terveivel, hogy én már kitaláltam/megvettem az ajándékot.

2016. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósnál - ha szeret és szereted - nem problémáznék, ha a kigondolt közös ajándék hasznos és praktikus és szükséges, különösen, mert a férjed már rábólintott.

A gyerekekkel kapcsolatban nem értek egyet, elsősorban, hogy valaki meghatározza, hogy mennyiért vegyetek ajándékot.

Amellett pedagógiailag sem helyes a gyerekek értelmetlen elhalmozása.

Ezt sajnos a szűk családomban is tapasztalom, jómódú szülők gyerekei már semminek nem tudnak örülni, aki 8ezerért visz társasjátékot, azt "szegény rokonként" jellemzik. Megtörtént eset!

Még az idén tisztázd a sógornővel, hogy a gyerekek megajándékozásáról és annak mértékéről más elképzeléseid vannak - már csak nevelési célzatból is! - és ezért az ő irányvonalát nem szeretnéd követni.

Az anyóssal kapcsolatban nincs más gondolatom, csak amit leírtam, azzal - ha megengedhetitek magatoknak - nincs különösebb probléma, de ennél azért már ne legyen több jövőre.

2016. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi megbeszéltúk hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot. Megtehetnénk a 100ezres ajándékozást,de amikor anyós egy szájhúzással reagál az 50ezres fényķépezőre,akkor az teliti a poharat...

Igy a gyerekek kapnak,nem beszéljük meg ki mit kér,kiagyerek ugyis 3 napig örül csak neki,5-10ezer körül szoktam és kész. (Najó,tavaly babakonyháert ábrándozott a kislányuk,megvettük azt)

2016. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az asszonynak vettem 2 utazást és mellé még 2 kisebb ajándékot, jóval 100k fölött járok.

Tesómnak és édesanyámnak 40-40 ezerért vettem ajándékot.


Tehát szerintem nem vészesen sok az a pénz.

2016. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sógornőm nem követeli ezt az ajándékot, csak bedobja és mivel a sógorom már rábólintott, akkor én sem tudok mit csinálni. Férjemék 3-an testvérek, az a baj, hogy nem húzhatjuk csak mi ki magunkat. Meg akkor nem tudnák megvenni a százezres ajándékot, ha mi nem szállnánk bele. Vagy megvennék ketten, én meg előállok anyósnak egy "gagyi" 10ezres ajándékkal, hogy nézne már az ki?
2016. dec. 22. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!