Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám a testvérem akaratlanul...

Anyám a testvérem akaratlanul is mélyebbre löki, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves öcsém, aki nem most éli élete legjobb időszakát, és anyám ezen meg csak nehezít. A sógornőjének meg az unokatestvéremnek állandóan pofázik össze-vissza a családi életünkről. Az a testvéremet csak még jobban stresszeli, hogy ezt hallgatja meg rászállnak a rokonok, és ő most nincs olyan állapotba, hogy meg tudja védeni magát.


Szóltam anyámnak szépen, szóltam neki csúnyán, de folyton önérzeti kérdést csinál belőle. Mert hogy én mindig csak kritizálom őt. Hát persze, amikor egy pletykás vénasszony, aki mindenkinek elmond mindent, és ez idegesít. Már ezért nincs elmondva semmi, de nyilván nem lehet eltitkolni tőle mindent.


nov. 19. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Semmit. Miért kellene bármit?


Ahelyett, hogy anyádat beszélnéd ki, a tesódnak segíts. Ja, ahhoz már több energia kell, mint kiírni egy kérdést a pletykás anyuciról.

nov. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Hadd pletykáljon ha neki ettől jobb.
nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Anyád menthetetlenül idióta, az érzelmi intelligenciája a 0-hoz konvergál, azaz menthetetlen.

Itt csak Te tudsz segíteni a testvéreden, hogy ebben a rossz időszakban ne legyen egyedül. Menjetek el moziba, kirándulni, vagy forró csokizni és hallgasd meg a gondjait, lásd el jó tanácsokkal - ugyanakkor ne is nagyon szólj bele. Tarts meg az arany középutat.

nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos van ilyen szülő, aki a gyereke problémáiból csak annyit képes felfogni, hogy jajj most neki saját magának milyen rossz.

Olyan mint egy óriásbébi. Képtelen felnőttként működni.

Részvétem. Nem tudok hasznosat mondani. Jó, hogy te legalább tisztán látod a helyzetet. Ha van még tiszta fejű, szívű családtagod, vele próbálhatsz összefogni.

nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Akaratlanul? Ismered a szót? Nem értem itt a kérdésben ez mit akar jelenteni.
nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!