Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselitek, mikor a...

Hogyan viselitek, mikor a párotoknak rossz napja van?

Figyelt kérdés

Alapjában véve nagyon jó ember a párom, és imádom. Viszont ha rossz napja van, sokszor rajtam tölti ki a dühét.

Nem bánt, csak kiabál és cseszeget.

Ilyenkor abba is beleköt, hogy hogy áll a párna az ágyon, merre felé néz a papucsom, miért ott van a cipőm ahol van stb.


Ilyenkor próbálok nem szólni, hanem csak "nyelni", de egyre nehezebb.


2010. okt. 20. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én leoltom, hogy ne velem keménykedjen, rázárom az ajtót is fülessel zenét hallgatok... Aztán mikor lenyugszik (2 sör után) odajön hozzám és megbeszéljük. :) Ha én vagyok pipa valamiért, akkor ugyanez, de én nem szoktam pattogni.
2010. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is hasonló természet vagyok mint a párod. Nem jó dolog, próbálok már én is odafigyelni magamra, de jobb ha elengeded a füled mellett, nem kell foglalkozni vele. Nekem a férjem pont az ellenkező típus. Ő az akivel nem lehet veszekedni, tehát én már néha azon spanolom ilyenkormagam, hogy mintha a falnak mondanám. Ő olyan, ha gondom van, akkor beszéljem meg vele ha normális üzemmódon leszek.

Ha neki rossz napja van, meg sem szólal, ha valamit mondok neki, akkor meg leharapja a fejemet, hogy mi van már.

Vagy dünnyög valamit amit sosem hallok meg, ilyenkor a másikra hagyjuk a dolgot, Találunk otthon valamit tennivalót, amit addig nyugodtan elvégzek amig a másik "bolond"

2010. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Próbálom elengedni a fülem mellett, de vannak olyan beszólásai amiket nem tudok szó nélkül hagyni...
2010. okt. 20. 15:09
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így vagyok.Nem nagyon tudom elengedni a fülem mellett mert nem tudom lenyelni h ok nélkül cseszeget.az én párom is totál ilyen.Sajnos egyinkőnk sem nagyon tud tolerálni ezért sokszor átvesszük egymás hangulatát és ez nem jó.Valami megoldást kellene találni.
2010. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor próbálom megérteni, az ő szemével látni, és belegondolni, milyen amikor én forrongok.


Mi megbeszéltük, hogy ilyenkor nem vesszük át a másik negatív energiáit, inkább azt mondjuk: -látom feszült vagy, ezt majd akkor beszéljük meg, ha lenyugodtál :)


Addig pedig elküldöm megfürdeni. :)

2010. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondom, hogy jó lenne, ha leszállna rólam. Sajnos eléggé össze szoktunk veszni; persze ütlegelésről szó nincs.
2010. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tegnap a főnöke miatt volt ideges, és belekötött hogy miért a sárga bögrében iszom a teát, miért nem a másikban amelyikbe szoktam.
2010. okt. 20. 15:24
 8/18 anonim ***** válasza:
Páromnak sosincs rossz napja, én szoktam ilyen raplis lenni. Ő meg csendben tűr, vagy elviccelődi, ezért imádom annyira és hálás vagyok neki érte! Ha nem engedhetném ki a gőzt, lehet, hogy rákos lennék, fontos, hogy ne fojtsunk el semmit szerintem.
2010. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Rossz taktika nyelni.


Megkérdezhetnéd, hogy mi bántja, kivel van baja, mi az, miért, és tudsz-e segíteni inkább, mintsem hallgasd az értelmetlen cseszegetést. Ettől persze elsőre le lehet döbbenni, de ez az egész nem más, mint tanult rossz mintázatok ismételgetése. Lehet, hogy a szüleitől ezt látta, miközben csak arra vágyik, hogy meghallgasd, megértsd. Te pedig nyelsz, mert a szüleidtől ezt láttad, holott akár meg is kérdezhetnéd, mi bántja?


Nem? De. :)

2010. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy darabig nem reagálok rá semmit. Ha meg már elegem van, akkor csak annyit mondok, hogy ne rajtam töltse ki a dühét, mert nem én okoztam neki a gondot. Ilyenkor aztán békén is hagy. 10 perc múlva meg odajön megölelgetni.
2010. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!