Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most csak én látom rosszul...

Ezt most csak én látom rosszul? Szerintetek ez, hogy normális?

Figyelt kérdés

A barátommal évek óta együtt vagyunk és közösen tervezzük a jövőnket,életünket(bár még tanulunk és külön élünk),de már most megakadunk néhány alapdolgokon.A barátom kijelentette,hogyha összeházasodunk,akkor alapnak veszi ,hogy a pénzügyeket ő irányitsa,vagyis mindig nála legyen az összes pénz(mindkettőnk fizetése)és ő abból gazdálkodik,hogy mire lehet majd költeni.Kijelentette mindig lesz nálam egy kevés pénz,de amúgy ha valamire költeni szeretnék,tőle kell majd kérnem,mert szerinte egy férfi jobban el tudja dönteni mire lehet költeni,egy nő meg nem.Merthogy a nő az olyan,hogy simán elkölti az összes pénzt...(ami rám mellesleg egyáltalán nem igaz,mert sporolós vagyok,és nem költök hülyeségekre,magamra pláne nem, kozmetikusnál,mükörömösnél se voltam soha életembe,szóval nem vagyok pénzszórós tipus).

Amikor kiakadtam,hogy én ezt igazságtalanak tartom,meg szerintem közösen kellene mindenről dönteni majd,és közösen gazdálkodni azt mondta,hogy rosszul látom,mert az a normális ha a férfi a családfönntartó,és ,hogy szeretné azt érezni,hogy ebbe a dologba ő irányit.

Nem tudom,ezt igy én olyan megalázónak érzem,most akkor nekem majd kuncsorognom kell örökké,ha valamit akarok vagy mi?:s Mert nekem nagyon úgy jött ki...ezzel ,hogy ebbe ő akar majd irányitani.Meg igen, neki nagyra törő céljai vannak,hogy majd mennyi pénzt fog keresni(amit el is fog érni),én pedig gyerekekkel szeretnék majd foglalkozni( bölcsisekkel,vagy óvónőként),ami ugye nem sok pénz,szóval a fizetése magasabb lesz várhatóan,mint az enyém.

Én most igazából megakadtam kicsit,hogy ez most ,hogy a normális? Másoknál ez ,hogy van?Ez igy tényleg normális?


2010. okt. 20. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
97%
Jó, hogy ez most derült ki. Szerintem legyetek külön kasszán, soha nem lehet tudni.
2010. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
97%
Mondd, hogy irányíthat, ha egyedül tartja el a családot.
2010. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem normális dolog. De én azt sem tartom helyesnek, hogy csak az egyik fél kezelje a pénzt. Mindenkinek megvan a saját fizetése. Biztos nem engedném az hogy a párom elvegye tőlem. Inkább a külön kassza akkor.
2010. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
97%

Ez egyedül akkor tűnt volna logikusabbnak a szájából, ha azt mondja, hogy: Kicsim, neked sose kell dolgozni, majd én foglak eltartani.

Lehet családi példából vette ezt, talán a szülei ezt csinálják?

Szóval ez egy baromság, ne ilyennel bizonyítsa a férfiasságát.

Basszus, már csak az kéne, hogy egy férfinak kuncsorogjak a pénzemért, mikor én magam keresem meg. :S

2010. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem normális. Már rég lejártak azok az idők, amikor a férfi volt a családfenntartó, meg ő döntött mindenben. Szerintem egy házasságnak akkor van értelme, ha mindkét fél egyenrangú minden döntésben, és minden kérdést felnőtt ember módjára meg tudnak beszélni. Az meg, h ki keres kevesebbet vagy többet, nem lényeges ilyen szempontból. Egy házasság attól házasság, h minden közös. És ha téged ez bánt, (szerintem jogosan) akkor beszéld meg vele. Én a helyedben rohadt gyorsan helyre tenném a barátodat.
2010. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, jól érzed.


Hogy másoknál hogy van? Nálunk közös kassza van. Minden kiadásról, ami párezer forintnál nagyobb, közösen döntünk. A férjem nem hülye libának tart, hanem magával egyenértékű, felnőtt, felelős személynek, és megbízik bennem. Na ez az, ami nálatok hibádzik. Ilyen pasihoz én hozzá nem mennék semmi pénzért.

2010. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú a barátodra nézve, hogy miután évek óta együtt vagytok, nem vette észre, hogy te nem a pénzszóró fajtához tartozol. Mennyire ismer, mennyire figyel akkor rád? Alapvető ellentét. Ha nem áltozik...
2010. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
77%
áltozik = változik
2010. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
100%

"mert az a normális ha a férfi a családfönntartó,"

Drága...a párodnak fogalma sincs a családfenntartó jelentéséhez..Amit ő akar az nem más mit uralkodni akar feletted!

Elmondom neked a közeli jövődet ha ezt már az elején megengeded neki...

- állandóan érzékeltetni,mondani fogja neked,hogy ő jóval többet keres így neked nem is jár annyi pénz amennyit akarsz.

- eljön az idő amikor fillére pontosan kifogja számolni,hogy mennyit költhetsz a boltban,és csak annyit fog adni

- szépen titokban gyűjti a pénzt,gondolva a rossz napokra,de ez nem lesz a tied csakis az övé..

-pár év múlva amikor már lelkileg teljesen megtör finoman szólva egyszerűen "kuss" lesz a neved...

Ez csak pár dolog..Én így éltem le 8 évet..Volt amikor csak 500 forintot hagyott,hogy ebből vegyek reggelit-ebédet-vacsorát..mert én csak otthon meresztem a fenekemet,és nem keresek semmit(a kisfiúnkkal voltam otthon,és gyedet/gyest kaptam)

Azt hiszem az 500 forintból vettem 3 zacskó vattacukrot és akkor döntöttem el,hogy kilépek a házasságból..

Ugye te nem akarsz ilyen életet magadnak? Ha nem akkor már az elején állj ki magadért,és ne engedj!!

2010. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Ha te ennyire ellene vagy,akkor nem normális.

A mi példánk:lényegében közös kasszán vagyunk,de a vőlegényem kezeli a pénzügyeket,fizum nagy részét odaadom neki, magamnál max 10-20 ezret tartok. Nem azért mert nem bízik bennem,csak én tudom,h hajlamosabb vagyok költeni a pénzt,ő meg közgazdász,csak ért hozzá:),és különben is mi mindig együtt vásárolunk,így ez annyiban látszik,h ő fizet a pénztárnál.

Lehet másnak ez fura,de nekem teljesen megfelel.

2010. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!