Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én látom rosszul vagy...

Csak én látom rosszul vagy mostmár tényleg az az általános, hogy 18-20 évesen elköltöznek a gyerekek otthonról?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok, anyukámmal élek. Még pár évig nem hiszem, hogy szóbajöhet az albérlet, egyébként is pénzkidobásnak tartom. Az itteni fórumokon is sorra olvasom, hogy rengetegen költöznek el 18, sőt akár 14 évesen. Ez az általános? Meg már cikinek tartják egyesek, hogy egy 20 feletti illető a szülőkkel él.
2010. okt. 11. 17:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tartom cikinek, anyám olyan hülye, hogy ki fog dobni rögtön gimi után.. Ő ezt tartja normálisnak, szerinte egy nagykorú tartsa el magát, ne lakjon otthon... Nem tudom, hogy lesz ez egyetem mellett, de túl fogom élni...

17/L

2010. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Mai hülye kölykök...

Ilyenek vagyunk,"önállóságra" vágyunk.

Ittvan tesóm,17 évesen otthagyta a sulit,és elköltözött pestre albérletbe,mellette dolgozik. Ha nem hagyta volna ott a sulit,most lehet jobb helyzetben lenne,mert lehet lett volna normális helye,most meg feketén kubikol valahol...


14/F

2010. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
77%

Nem tudom, hogy 14-et hol olvastál. Max. más rokonához vagy koleszba költözik annyi idősen.

Hát nem tudom, én pont azt veszem észre, hogy mostanában nagyon sokáig maradnak a családdal. Én ahogy leérettségizem költözöm már megvan a lakás is, csak most a bátyám él benne. Én valahogy úgy vagyok, h szeretném felépíteni a saját életem, karrierem, főzni, takarítani magamra. :)

De ha azt nézem 2-3 héten belül a házat átalakítjuk társas ház szerűvé ahol nekem már kész lesz a saját elszietelt garzon lakásom, de nem nevezhető költözésnek, családdal vagyok csak elszigetelődve. Ami nem is árt.:)

14/L

2010. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Inkább az lehet az igazság, hogy nehezen bírják a kötöttségeket a szülői házban és az alkalmazkodást. Próbálgatják a saját szárnyaikat. Esetleg a csalódás után visszaköltöznek, vagy egyszerűen rájönnek, hogy nem bírják fedezni a különéléssel kapcsolatos kiadásokat.
2010. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az nem ciki hogy a szülőkkle laknak az a ciki mikor 18 20 felett gedélyt kell kérni,hogy este elmehessen bulzni vagy a párjával aludjon,nem oknélkül járnak a párok a parkba.Bnőm 22 éves ő úgy menekült otthonról és albiba van gürcöl, mert a szülei azt sem engedték hogy önnálóan levegőt vegyen.
2010. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
Én külön lakom de anyám fizeti a lakásom.. nem tudom mi a baj ezzel, ha valaki megteheti, így vagy úgy, akkor miért ne költözhetne el otthonról? Én utáltam otthon lakni, folyton veszekedés ment, ha meg nem, akkor se voltam kíváncsi anyámékra meg húgomra. (nem voltunk rossz viszonyban, szimplán zavart hogy együtt kell élnem velük..). Szóval én nem tartom cikinek velük élni, egyszerűen csak nem bírok. 19L
2010. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy vannak akik még 40 évesen is a szülőkkel kénytelenek élni rá is megy a házasságok többsége a szülökkle való együtt élésre mert a szülő szertné élni a gyereke életét.
2010. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom az elköltözéssel, ha valaki megteheti. Ha kapnék lakást és gond nélkül fenn tudnám tartani, elköltöznék. Egyszerűen nincs még annyi tartalékom, hogy ha egyedül élnék és bármi tönkremenne a házban vagy bármi közbejönne, ki tudnám fizetni családi segítség nélkül.

Ettől függetlenül nem tartom cikinek, hogy ennyi idősen még itthon élek, de néha úgy néznek rám, mintha 40 évesen tenném ezt.

2010. okt. 11. 17:14
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább úgy gondolom, hogy olvasva itt pár választ (ahol az ostoba válaszolók szerint gyereknek gyakorlatilag nincs otthona, csak egy ház, amié a szüleié és ő ott lakhat), meg tudom érteni, ha minél hamarabb le akarnak lépni, ha náluk is az a helyzet lép fel, amit a zárójelben megemlítettem.
2010. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy normális dolog. Én 19 évesen költöztem el, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy a szülővárosomban nem találtam munkát. Mentem oda, ahol volt munka. Később vissza jöttem, mert kaptam munkát itt, de akkor már nem akartam anyuékhoz vissza költözni, mert már megszerettem az önálló és önellátó életformát, nem is gondoltam rá, hogy nekem ismét a szülőkkel kéne élnem, hiszen már felnőtt voltam, volt állásom, stb.

23/L

2010. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!