Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én látom rosszul a...

Most én látom rosszul a dolgokat? Lehet hogy kicsit hosszú lesz de szükségem van kívül állók véleményére is.

Figyelt kérdés

Van 3 bátyám.Négyünk közül hárman megtaláltuk a helyünket, ház van, kocsi, nyaralás, de mindenki meg is dolgozott érte. A baj az egyik tesómmal van. Ő 34 éves és nem tudnak szinte felmutatni semmit a feleségével.2 éve jött egy lehetőség ahol egy viszonylag olcsó házhoz tudott volna jutni. Ez falun van, 850 ezer volt a ház. Fel kellett újítani de az apósa köműves, apám megcsinálta a villanyszerelést( neki csak nevelőapja) ,fuvarozott stb.. vízvezetékelést, . Szépen átalakították.Én adtam nekik kölcsön pénzt hogy kifizessék az egyik hitelt és csak úgy tudtak felvenni a házra. A baj ott van hogy azt a pénzt 2 év alatt nem adták vissza. Én elhittem a siránkozást hogy nincs nekik, sajnáltam őket. A másik bátyámmal ott segítettük őket ahol tudtuk. Pl. ő mindig kölcsönadta az egyik kocsiját stb.. Mostmár elkezdett idegesíteni hogy nem adják vissza a pénzt.Májusban küldött hosszú könyörgésre 5 ezer forintot. Én ezen kiakadtam hogy hülyének néz, ennyi idő után ennyi? Elmentem hozzájuk letisztázni a helyzetet. A felesége nagyon megsértődött rám,elkezdte mondogatni, hogy ő ezt nem is akarta elkérni csak anyukám meg a tesóm erőltették ( majdnem én) ő utál itt lakni, jobb volt korábban albérletben. Hozzáteszem a havi törlesztő kevesebb mint az albérlet volt. Ha lett volna pénzük felőlem külföldön is vehettek volna.De nem 34 évesen kell elkezdeni saját házról gondoskodni.Amit örököltek , meg a lagzin nyertek mind elköltötték. Semmi nem látszik rajtuk. Most hogy szóltam én vagyok a rossz. De itt van az igazi gond. Anyukám viszonylag mellettem állt, de nem igazán. Nem állt oda mellém hogy fiam törlessz a húgodnak mert kell neki is a pénz.Azt mondja nagyon nehéz neki, nem akarja bántani a fiát.Múltkor állítólag átment szólni a fiának és jól összevesztek, de azóta oda jár nekik nyalni. Pedig a menye összevissza hazudozott róla. Ma is kipattant anyámmal egy veszekedés mikor szóba került a fia, és megmondtam hogy az az ember egy tróger, nagyon rosszul esett hogy pont a saját testvérem vert át. Ez úgy derült ki mikor megláttam a telefonjában hogy jóval többet keres mint én . majdnem 2 x annyi jön be nekik egy hónapban mint nekem. És mindig siránkozott hogy alig kap fizetést.Havonta kb 50-60 ezret biztos elkölt piára , cigire, haverokra. Anya meg rettentően védi a fiát , azt mondja rossz hallgatnia hogy úgy beszélek róla, de az nem rossz hogy engem meg átvert? Anyám van megsértődve ha elmondom milyen ember lett a fiából. Amúgy anyukámmal jól kijövünk de állandó vitatéma a tesóm. Őt is már párszor átverte de ő vakon bízik benne. mindig mentsük meg szegény tesómat akció van.

Hogy látjátok anyukámat, a tesómat? Mit tegyek hogy vissza szerezzem a pénzem?

24N


2011. jún. 4. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

hát nem akarlak lekeseríteni de annak a pénznek már

búcsút inthetsz ennyi idő után meg pláne..

úgy vannak vele hogy mindenki sajnálja őket és úgyis segítenek rajtuk pláne anyukád aki védi őket folyton

lényeg hogy testvérek között mindíg megvan a vita a pénzről

hogy VISSZAKELL E ADNI VAGY NEM?....

sajna nem tudtam segíteni ..

2011. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Papírt kellett volna írni.
2011. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha írásba foglaltátok, akkor perre viheted és letilthatják a béréből. De valószínű nem gondolkodtatok előre. Megmondhatod, hogy minden hó fizetési napján elmégy és kéred a tisztességes részletet. Most vagy adja, vagy nem. Én magam, ha nem volna aránytalanul nagy az összeg, akkor lenyelném a kárt, de a büdös életben többé nem keresném vele a találkozást. Kiverni nem tudod belőle, itt vagy adja, vagy nem.
2011. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

Szerintem ne haragudj édesanyátokra, mert ő mindkettőtöket egyformán szeret, és biztos óriási lelki tusa van benne amiatt, hogy ez a nézeteltérés kialakult.

A testvéred - ha tényleg úgy keres, ahogy írtad - egy pofátlan alak. Miért nem kérdezed meg tőle szemtől szemben, hogy ha ennyit keres, miért nem adja vissza a kölcsönt? Arra is rá kellene kérdezni szemtől szemben, hogy milyen tervei vannak a jövőt illetően, hogy mikor kapod vissza a pénzedet.

Ne anyut nyaggassátok, hanem ülj le a testvéreddel, és konkrétan, nagyon komolyan beszélgess el vele. Mondd el neki, hogy azt a pénzt te ne örökbe adtad, csak kölcsönbe, amit illene visszaadnia. A feleségét meg küldd el a francba. Örüljön, hogy van egy szép otthona, és fogja be a száját. De őt is megkérdezheted, hogy eddig mit tett azért, hogy megadják a tartozásukat. Mert ha semmit, akkor nincs joga egy szót se szólni.

2011. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én már elmentem és elbeszélgettem vele komolyan.Ő csak ígérni tud. Normális volt akkor és mindent megígért, de látszata sajnos nincs. Elsírta hogy milyen szar nekik stb... A kislányának kölcsön adtam egy régi telóm és most kapott egyet, visszaadta a régit és akkor látom a banki sms eket. Felhívtam hogy hogy verhetett így át. Erre ő még mindig hülyének nézett hogy ő annyit tud csak levenni. De az hogy annyit keresek vagy annyit tudok levenni két különböző dolog.

Papírt nem akartam írni mert mindig jól kijöttünk, nem gondoltam hogy a saját tesóm ver át.

2011. jún. 4. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!