Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az időskori beteg nagyszülők...

Az időskori beteg nagyszülők ellátásának anyagi feltételeinek a megteremtése az idős, beteg szülők, vagy a gyermekeik feladata?

Figyelt kérdés

dec. 3. 14:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Elvileg - mármint jogilag - az idös ember gyerekinek feladata a szülöt ellátni, vagy természetben (te ápolod, stb), vagy másként (otthonba adva).
dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha a szülők ahelyett, hogy a gyereket támogatnák lakással, autóval, stb inkább az idős korukra tesznek félre, akkor xar szülők, nekik kell megoldani. Ha mindenuket a gyerekre költik és nem tudnak félre tenni, akkor is xar szülők, nekik kell megoldani. Lényeg, hogy természetesen soha nem a gyerek dolga semmi ami a szülőkkel kapcsolatos
dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%
Aztán ugyan miért kellett ennyire lepontozni? Nem ez a valóság manapság? Mindent a gyereknek
dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván az az ideális, ha öregkorára tesz annyit félre az ember, hogy ne legyen teher a környezetére, de ha mégis:

Jó lenne ha nem teherként élné meg a gyerek, hogy segítenie kell azt, aki tisztességgel felnevelte, már ha erről volt szó.

Nálunk egyelőre fedezi anyukám nyugdíja a költségeit, de ha nem így lenne, támogatnám. Egyelőre elég természetben segítenünk. Bevásárlás, ügyintézés... Nem teher.

dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

"Jó lenne ha nem teherként élné meg a gyerek, hogy segítenie kell"


De ha objektíven nézve az?

dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 2! A nagyszülőknek az "idős, beteg" szülők a gyerekeik. Őróluk beszélsz? Gyanús, hogy nem. Elég gyakran tapasztalom manapság, hogy az ötvenes-hatvanas korosztály sem a saját szüleiért nem vállal felelősséget, mert hogy ő már "idős", se a saját gyerekéért, mert hogy az a gyerek dolga, ugye. Mindenki őket dédelgesse, nekik semmit nem kell csinálni.
dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Most komolyan azt pontoztátok le, hogy két plusz szájat etetni objektíven nézve teher?
dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Jó esetben az ápolásra szoruló gyereke kéne megoldja ezt, nem az unokája, de nagyon sokszor ilyen-olyan indokkal áttolják az unokára a feladatot. Ezt családon belül kell rendezni.

Én unokaként simán vállalnám a nagypapám ellátását, de apámat nem.

dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésed igen nagy társadalmi problémára tapintott rá. Sajnos egyre nó az 50-60-as korosztályból azok száma, akik még saját magukat se lesznek képesek eltartani, nem még a 80+-os szüleiket támogatni, ellátni. Miből gondolom ezt? A rendszerváltás, a gyárak bezárása, TSZ-ek megszűnése után ebből a korosztályból kerültek ki a legtöbben azok, akik már nem tudtak váltani, főleg az iskolázatlanabb réteg nem talált rendesen fizető állást. Ekkortól indult el csak igazán a fekete, félszürke gazdaság és most ez a réteg kerül rövidesen olyan helyzetbe, hogy a részmukaidőre bejelentett, meg a 8 órás minimálbéres munkájuk után igen sovány nyugdíjat fognak kapni, vagy semennyit, mert feketén dolgoztak. Mégis miből, hogyan fogja támogatni az idős szüleit? Jó esetben van valamilyen ingatlana a családnak, amiért majd valaki eltartja, de ez sem biztos. Sokan vannak, akik leélték az életüket albérletben és nem lesz nyugdíjuk se. Fogalmam sincs, miben bíznak, mi a tervük idős korukra? Azt tapasztalom, hogy leginkább semmi.

Nálunk ez úgy néz ki, hogy a 80+-os szüleimnek van háza és megtakarítása is, így őket anyagilag nem kell támogatni, de ha ellátásra szorulnak a testvéremmel meg tudjuk oldani. Én az a 60-as korosztály vagyok, akiről fentebb írtam, a rendszerváltás után vállalkozó lettem, így nem fogok értelmezhető nyugdíjat kapni, viszont van egy viszonylag nagy értékű házam, így valószínűleg lesz miből megoldani az ellátásomat idősebb koromra és nem kell a gyerekeimtől elvárni semmilyen segítséget. Tény, hogy az is igaz, hogy így viszont örökség sem lesz, de akkor majd eldöntik, mi legyen, ha odajutunk.

A kérdésedre válaszolva, jogilag a gyermek feladata a szülőről gondoskodni, de a szülőnek is feladata lett volna egy életen át végiggondolni, miből lesz ez finnszírozva?

dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy családban a szeretet megvan, akkor aki tud segíti a nagyszülőket és teljesen mindegy, hogy a gyerekük, vagy unokájuk. Én ugyanúgy imádom a nagyimat és bizony hetente meglátogatom, 2 naponta mindig telefonálok. A Mamám szintén. De nem kötelességből, hanem szeretetből. Engem nem kell a jognak köteleznie a gondoskodásra, én ezt szívből teszem.
dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!