Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladhatom-e azt a lakást,...

Eladhatom-e azt a lakást, amit kiskorú gyerekem örökölt?

Figyelt kérdés
Nyilván az új lakásban tulajdonos lenne azzal az összeggel, amit az eladott lakásért kaptunk. Működik ezt így? Kell-e gyámhatósági vagy egyéb engedély?
2010. okt. 21. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Megvalósítható a dolog, de a gyámhatóság nagyon oda fog figyelni, hogy a gyermeked még csak véletlenül se járjon rosszul. Erre készüllj fel.
2010. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen, úgy eladhatod. Kell gyámhatósági engedély és a vétel után is be kell nekik mutatni az iratokat.
2010. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem eladhatod, de arra számíts, hogy a gyámhatóság nagyon nagyon oda fog figyelni, hogy mit és hogy csinálsz!
2010. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom(legalábbis régebben így volt),hogy eladhatod,ha a következő lakás is az ő nevén lesz,valamint ha nem olcsóbbat veszel a régi lakás árából,akkor nem gond.
2010. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha az új lakásban csak résztulajdont kapna a kiskorú, szerintem a Gyámhatóság ezt nem fogja engedélyezni.
2010. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Eladhatod, de még szerződés kötés előtt fel kell keresni a gyámhatóságot, ott van egy hivatalnok, aki kifejezetten a kiskorúak vagyonának védelmével foglalkozik.Fel kell értékeltetned mind a kettő ingatlant, és csak ezek után fog írásban engedélyt adni az ügylet lebonyolítására.A kiskorú vagyona egy forinttal kevesebb nem lehet az új ingatlanban mint a régiben.Ha ezek megvannak, akkor kezdhet bele az ügyvéd a szerződés kötésbe.

Szóval nem egy fáklyás menet, de megvalósítható, nekünk sikerült.

2010. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha olcsóbb lakást veszel, a maradék pénzt a kiskorú nevére gyámhatósági fenntartásos számlára kell utalni. Vagy ha másra akarod költeni azt a pénzt, olyanra teheted, ami a kiskorú érdekét szolgálja. (pl. bútorok, vagy befektetheted életbiztosításba). De a gyámhivatal mindenképpen kell hozzá, ellenőrizni fognak mindent.
2010. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
10.25-nél a pont. Így működik, ahogy ő leírta. Ezt a procedúrát már mi is végigcsináltuk (akkor én voltam a kiskorú), és tényleg nem egyszerű.
2010. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát jól sejtettem, hogy nem egyszerű. Új lakás esetén is szükséges lehet az ingatlan értékbecslése?
2010. okt. 21. 12:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

10:25-ös vagyok.

Minden esetben fel kell értékeltetni az ingatlant, ha új akkor is.És a gyámhatóságnak van értékbecslője, az fog kimenni, külsőst nem engednek a korrupció miatt.Megállapítják a gyermek jelenlegi vagyonának értékét, majd azt, hogy ennek függvényében a másik ingatlanon mekkora részben kell, hogy tulajdonos legyen.Ha növelni akarod a gyerek vagyonának értékét,-nagyobb részt akarsz neki, mint ami a régi lakáson volt-akkor tiszta sor.Viszont haszonélvezetet nehezen lehet alapítani rajta, mert az sokat levon a gyermek vagyonának értékéből.

2010. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!