Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben hogy adnátok...

Ilyen esetben hogy adnátok oda az ajándékot?

Figyelt kérdés

Igen, újabb karácsonyi kérdés, bocsi.

A férjemmel meghívtunk mindenkit magunkhoz karácsonyra, az én családom és az övét is.

Anyósom azt kérte hogy ne vegyünk egymásnak ajándékot. (valószínűleg azért mert nem futja most neki erre). Ezzel nem is lenne semmi gond, de én már megvettem az ajándékot a szüleimnek. Ráadásul nem is apróság (tesómmal közösen összefogtunk). Kicsit kellemetlenül érezném magam hogy odaadjuk az én szüleimnek az ajándékot, ők is nekünk, neki meg semmit.

De tudom hogy ha vennénk neki valamit az is kellemetlen lenne ha ő meg tényleg komolyan gondolja hogy ne..

Én csinálok belőle nagy ügyet vagy tényleg kínos lenne?


dec. 6. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát ezt először is elmondanám neki.

Másodjára lehet hogy mondjuk a saját szüleimet fél órával előbbre hívnám, mint az anyósékat, és akkor gyorsan megajándékoznánk egymást.

dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem csinàlsz nagy ügyet belőle mert tényleg kínos lenne.

Az a kérdés, hogy a szüleiddel tesóddal milyen távra laktok egymással. Megtudjátok oldani, hogy nem pont akkor adjátok oda anyós előtt?

Előtte vagy utána bármikor? Csak nem amikor ott van ő is?

dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Én nem lelkiznék ezen, hanem simán megbeszélném vele (a férjeddel együtt), hogy megértitek a kérését és így lesz, de a szüleiddel nincs ilyen megegyezés, sőt igazából a tesóddal valami nagy dologgal készültök nekik, ezért ne vegye zokon, ha karácsonykor átadjátok. Tud róla, nektek sem kell titlokózni.

Annak se látom értelmét, hogy odaadod előbb, anyós később jön, aztán a vacsora/ebéd közben szóba se hozhatjátok, mert szegény anyóst pmegbántanátok vele...

dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Előbb kell odaadni, amikor nincs ott anyós, aztán diszkréten sarokba helyezni, vagy be a kocsiba.

Nem kell titkolni, de valóban kellemetlen és kínos lenne az orra előtt átadni.

dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos messze laknak a szüleim így máskor nem tudom odaadni nekik, de a hamarabb dolog jó ötlet. Bár anyós is szeret délelőtt kilencre jönni ha ebédre van meghívva. De majd megbeszelem a férjemmel és a szüleimmel.


Én nagyon szívesen adtam volna ajándékot neki is, de tiszteletben tartom hogy ő ezt most nem akarja vagy nem fér neki bele, csak ez így furcsán jön ki. Akkor is furcsán jönne ki ha csak apróságot kapnának a szüleim, de így pláne.

dec. 6. 09:51
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

Először is anyósod a másik 2 családdal (saját szüleid, ti magatok - te és a párod az esetleges gyermekeitekkel, mint család) kapcsolatban nem nyilatkoztathat ki kategorikusan semmit. Pont.

Azt megteheti, hogy azt mondja, hogy ő - a saját maga és a férje részéről - nem ad ajándékot, akár mert sóher, akár mert az ajándékozásra fordítandó pénz kell a saját Tenerife-i két hetes nyaralására, de akár azért is, mert nem telik rá (mert mondjuk annyira szegények, mint a templom egere).

De a te szüleidnek semmi joga nincs megmondani, hogy ajándékozzanak-e, vagy sem, és hogy milyen mértékben.

Azt tenném, amit 1. írt. Ha pedig nagyon szegények, akkor meg - amennyire tőlem telik - kapnának egy szép ajándékot, és megmondanám, hogy Gizi néni (most írtam egy random nevet), ne érezze rosszul magát, örülök, hogy segíthettem.


Ha nem vagytok multimilliomosok, akkor én egyébként az arany középutat tartom normálisnak. Ha van valami, ami drágább, akkor vagy adja össze a család, és mindenkitől azt az egy dolgot kapjátok, vagy

dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

El kell neki mondani, hogy érted hogy nem akar ajándékozást, de a szuleiddel lesz, a vacsora előtt. Úgyhogy ők jöjjenek 6ra, a szüleid meg 5re.

Nem kell eldugni az ajándékot vagy titkolni, de szerintem egy óra elég ahhoz, hogy az ajándék lecsengjen.

dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%
7: Attól függ, mi az ajándék, bár mondjuk ha valami nagyméretű, akkor is le lehet gyorsan vinni előre a kocsiba, de ha ilyen mobil, vagy ékszer, azt dobozostól elsüllyeszted gyorsan a retikülbe (férfiaknak kézi vagy aktatáskába), aztán kész.
dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#6 félre érted. Nem azt mondta hogy senki ne adjon senkinek semmit. Csak azt hogy mi a férjemmel ne vegyünk neki semmit és ő se nekünk.
dec. 6. 10:03
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem érthető az, amit az anyós szeretne, viszont nem gondolhatja, hogy ő egyedül szabja meg az ünneplés szabályait. Ha viszont csak arról van szó, hogy az anyóssal egymást ne ajándékozzátok, akkor nem értem, mi a gond. Ti odaadjátok a szülőknek, amit vettetek, az anyóssáal meg megnyittok egy Baileyst.
dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!