Celebrations kérdése:

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok véleményt mert mostmár tényleg nem tudom velem lehet-e a baj.

Férjemmel covid előtt jöttünk össze, rendszeresen probléma nélkül átjárt velem rokonaimhoz, aztán összeköltöztünk Budapesten és beütött a covid, szüleim, testvérem, rokonok nem tudtak jönni látogatni (külföldön élnek). Anyukámékat 1 évig, testvéremet 2 évig ekkor nem láttam személyesen. Vettünk házat ahol majd milyen jó lesz elférünk, jöhetnek vendégek, haverok, rokonok is ottaludni. Megszületett a közös gyerekünk. Covid után határzárak feloldása után jöttek a problémák. Mivel messze laknak ezért ha eljönnek látogatóba logikus az lenne ha itt alszanak. Elkezdte ellenezni először a szüleim ittalvását, volt vele sok veszekedés ez miatt, ők érzékelték kimondatlanul ezért inkabb utaztak több órákat(6-8) egy nap oda-vissza, hogy meglátogassanak kb 3 havonta. 😞 akkor is úgy kellett szervezni amikor ő dolgozik, hogy ne zavarják… testvérem évente 1x tud nagyjából meglátogatni, külföldön él, sokat dolgozik, idén tavasszal jött volna, pont elutaztunk, visszakellett mondanom neki, most jönne ünnepek előtt, azonban pont akkor hétvégén párom már betervezett egy ő haverjainak szülinapi bulit, amit én is vártam, de így hogy jönne tesóm, mondtam neki mi lenne ha elmegyek velük tesómékkal a buliba mert ismerik egymást, felköszöntjük, ott leszünk 1-2 órát( amit kijelentett hogy ő nem fogja tesómék fogyasztását állni, felejtsem el (tesómék szegények)) aztán elmegyünk a budapesti karácsonyi vásárt én a tesómékkal megnézni ami pár utcával arrébb van, mert nagy álma bátyámnak több éve. Ezen úgy kiakadt, hogy mit képzelek ez már levolt beszélve a buli előbb, meg egy hülye karácsonyi vásár fontosabb, mondjam meg tesómnak ne jöjjenek… nézzek magamba már végre… jól összevesztünk rajta, mondtam nekem a testvérem fontosabb mint az ő haverjai, úgy besértődött, mondta nem érzi magát bűnösnek, nézzek magamba… nem szól azóta hozzám… szerintetek én vagyok a hülye vagy azért ez már túl megy minden határon??? Csak kompromisszumot kértem tőle, hogy mindenkinek jó legyen, erre így nekem esett… nekem meg elegem van már abból hogy a szüleim, tesóm, rokonaim nem számítanak neki… velem van a baj? Olyan meg, hogy esetleg karácsonyra vacsorára elhívjam a szüleimet meg se merem kérdezni tőle, ott tartunk… az ő szüleivel többször karácsonyoztam már (titokban anyumék ne tudják, ne fájjon nekik) 😞



dec. 6. 23:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Válni kell nincs mese. Írásod alapján kb 25 lehetsz párod idősebb és agresszív jellem. Kellett vki neki h legyen neki is háza nem számít h ki csak csok + babaváró meg ház legyen


Szólj anyudéknak hátha tudnak segíteni válni

dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen vele van komoly baj. De neked is komoly bajod lesz hamarosan, ha nem lépsz AZONNAL!
dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
A feléig olvastam, ott be is fejeztem amikor a 6-8 órás utazás után a párodat idegesítik a rokonaid. Nem a válást ajánlom de erősen elkéne beszélgetned vele, hogy bazd, mégiscsak ők a rokonaim. Bele se merek gondolni ha rokonok látogatásain ekkora nagy problémák vannak mi lesz a gyereknevelésnél.
dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Pár hónapja fejeztük be a párterápiát, mert választás elé állítottam, hogy ha ennyire szüleim, rokonaim ellen van, akkor vagy változtat vagy elválok. Pl nem aludhattam anyuméknál- megtiltotta nem hozhattak semmit gyereknek… stb…
dec. 7. 00:21
 5/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha van eszed kérdező, még egyszer elpofázod, hogy így nem bánhat a rokonaiddal se veled, te nem az ő tulajdona vagy. Ő csak kiakar sajátítani, azt hiszi, hogy azért élsz, hogy ő vele legyél.

Nem vagyok nő de meg ne haragudj én az első pár ilyen alkalom után kiröhögtem volna a pasimat és elküldtem volna a faxba.

A többi rajtad áll, ő úgy fogja fel ezt, hogy vagy ő vagy a családod, köztes út nincs neki.

dec. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nagyon megszívtad. De van kiút. Ne párterápián gondolkozz, hanem a kiúton. Muszaj beszelj szuleiddel őszintén mert szükséged lesz a segítségükre

Ezen az emberen a párterápia nem segít majd a terapeutát is átveri. Ha javul, az csak időleges lesz, hogy téged bennt tartson a csapdájába.

Vigyazz mert agresszív is az ilyen, mikot minden kötél szakad, ütni fog.

Óva intelek attól hogy őszinteségi rohamokat kapj vele es próbáld megtárgyalni a problémákat mert veszélybe kerülsz. Szerinte a probléma te vagy nem ő.

És aszerint fog kezelni.

Úgy menj el a gyerekkel hogy ne is tudjon róla. Őszinteséget nem érdemel. Menj mikor munkaba van.

dec. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

5-os, en no vagyok, es en is kirohogtem volna.

A csavo sulyos csapagyas, kar ra a terapiat pazarolni, nem hiszem, h jobb lesz.

Sajnalom, h igy alakult. Nyilvan nem azert megy ferjhez valaki, h aztan elvaljon. De talan jobb, ha idejeben kiderulnek itt a dolgok.

dec. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem veled van a gond itt.
dec. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
13%
Kamu.
dec. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez az a helyzet, amiből szabadulni kell. Egyetlen baj van veled. Az, hogy ha ezt a kérdést valaki más írta volna ki és te elolvasod néhány évvel ezelőtt, rögtön tudtad volna a választ, hogy nem a kérdezővel van baj. Az ilyen emberek, mint a férjed évek alatt apránként, módszeresen lebontják az önbecsülésed az utolsó morzsáig. Az egész kapcsolat arról szól, hogy ő, ő és ő. Őszerinte, ő mit akar, ő mit nem akar és hasonlók. Úgy szigetel el a világtól, hogy közben te érzed magad hibásnak. Nem mondom, hogy azonnal válj el vagy menekülj, pedig úgy érzem, hogy ez lenne az ésszerű. Amennyiben van lehetőséged, költözz külön néhány hónapra, hogy kikerülj a mindennapos hatása alól. A családoddal és az olyan emberekkel vedd szorosabbra a kapcsolatot, akiket eddig miatta "hanyagoltál"

Sokkal tisztábban fogod látni a helyzeted, ha kicsit távolabb kerülsz tőle. Abban biztos vagyok, hogy a családod tagjai közül is akad több olyan, aki látja a házasságodon keletkezett repedéseket, de nehéz ebbe beleszólni, hiszen azt is látják, hogy te alkalmazkodtál eddig, épp ezért, ha megpróbálnának kéretlenül tanácsot adni és te ezt nem veszed jó néven, azzal a köztetek lévő távolság nő tovább.

dec. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!