Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az apák?

Miért ilyenek az apák?

Figyelt kérdés
Nekem elég szar arc apám volt, rosszabb, mint amilyenekről szó lesz, de ezek a vonások benne is erősen megvoltak. Biztos sok a kivétel, bár én eddig egy-két emberen kívül nem tapasztaltam. Elég sok ismerősöm apja teljesen érzéketlen legtöbbször. Együtt röhögcsélnek más ilyesmi személyiségű férfiakkal, rokonokkal, nagyritkán a családjával is, de úgy alapjáraton olyanok mint a kövek, vagy nem is tudom. Mintha nem lenne bennük érzelem, olyan flegmán, és nagyon unottan beszélnek, hogy azt elmondani nem tudom. Akiket így ismerek, tipikus falusiak, már úgy ténylegesen, kb. ilyen 2000 fős falvakban élnek. Tudok tőlünk olyat is, aki szereti a gyerekét, és ki is mutatja, de nem gyakori, meg ha felnő a gyerek, ugyan olyan életunt lesz mint a többi apa... Ez mitől van? Ennyire kivannak már mindentől, vagy csak hozzák magukkal azt a viselkedést, amit a saját apjuk adott nekik? Olyan 40-50 közötti férfiak, pár ilyennek, ahogy tudom, nem volt jó gyerekkora, lehet hogy emiatt ilyenek?

dec. 8. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Alkoholizmus, feleség miatt stb.
dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert természetellenes szerepbe vannak belekényszerítve.
dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak falusi sajátosság ez.
dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez inkább a műveletlenség, kulturálatlanság következménye, amihez persze erősen hozzájárul a bezártság, amikor az ember csak adott körben mozog és él. Ha nem ismeri az élet sokféleségét (csak a saját nyomorát), nincs rá lehetősége, hogy kulturálódjon, a megszokottól eltérőt is lásson.
dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem ilyen vagyok.
dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
2/5 Tudnál erre példát írni?
dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs ki biztassa őket gyerekkorukban es szárnyakat adjon nekik, önismeretet, vágyakat, álmokat.
dec. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
A házasság teszi ezt. A monogamia
dec. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek. Aki nem így beszél azt a többi kicsinálja. Ez a pajzs, az álarc, de némelyik rendes.
dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#2 és #8 (már ha egyre gondoltok)

Igazából van ilyen ismerősöm is. Már gyűlölik egymást otthon, mégis együtt élnek, gondolom emiatt, neki is unott a stílusa, amúgy apám egyik haverja:'D

dec. 9. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!