Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok a családdal társasjá...

Szoktatok a családdal társasjátékozni/programozni? Csak szerintem gáz, ha nem?

Figyelt kérdés

A barátom és a családja minden szombat délután vagy este együtt csinálnak valamit. Általában társasoznak, moziba mennek, ilyenkor télen jégkori stb. Amíg nem láttam bele a családjukba fel sem merült bennem, hogy nálunk miért nem volt ilyen sosem. Egyszer megkérdeztem anyukámat, hogy miért nem olvasott nekünk kiskorunkban, és az volt a válasza, hogy ó, hagyjál már a hülyeségeiddel. Na, hát ők ilyen szülők. Apukám jó, ha egy nap max.4-5 mondatot szól hozzánk, amúgy el van a saját kis csendes világában. Anyukám kicsit többet foglalkozik velünk, de ő sem ült le velünk soha tanulni vagy játszani. Nagyon szeretem a barátomat, de olyan irigy vagyok rá a családja miatt, közben meg nagyon haragszom a sajátomra. Lehet apróságnak tűnik, hogy velük játszanak meg ide-oda mennek, de nekem ez nagyon hiányzik a saját életemből. Tőlem azt se kérdezik meg soha, hogy hogy vagyok vagy mi volt a suliban.

Már most megfogadtam, hogy ha nekem gyerekem lesz olvasni fogok neki esténként, foglalkozni fogok vele és nem csak hagyom felnőni, mint egy fát az erdőben. Az én szüleimmel erről nem lehet beszélni, így ha van itt olyan, aki sose programozik a gyerekeivel, nem játszik velük, nem mesél nekik stb leírná, hogy miért nem? Szeretném megérteni, hogy az ilyen szülők mit gondolnak erről.


dec. 10. 12:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
Hát nézd, nekem olvasott anno anyám, én szerettem. Olvastam volna a gyerekemnek is, de pár alkalom után abba hagytam, mert ő nem szerette. Ennyi. Nem vagyunk egyformák. Amíg kicsi volt, vittem programokra, de q többség nem érdekelte. A bábszínház nem kötötte le, q mozi hosszú volt, a kézműves foglalkozáson ha festés volt, ő agyagozni akart volna, ha anyagoknak, akkor festeni. Kirándulni nem szeretett, mert elfáradt. A városnézést unalmasnak és fárasztó akkor találta, csak az éves és a shoppingolas erdekelte. Szerinted kényszeríteni kellene ezekre, vagy hagyni, hogy azt csinálja, amit onszeretne
dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

Az én családomban sem volt ez szokás. Emlékszem, egyszer kaptunk egy társast a tesóimmmal, és akkor egyszer leült velünk anyám, máig megvan a kép, annyira csodaszámba ment a dolog. De egyébként nem, sosem csináltunk ilyen dolgokat, nem játszott velünk, nem olvasott, semmi hasonló.


Nekem is vannak gyerekeim, én erre már tudatosan odafigyelek.

dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Kényszeríteni nem kényszeríteném semmire, de azon lennék, hogy megtaláljam azokat a közös programokat, amiket szeret. Ilyen esetben sem hanyagolnám el a közös időt vele.
dec. 10. 12:52
 4/38 anonim ***** válasza:
19%
Ok. Az én gyerekem shoppingolni szeret és enni. Ugye nem gondolod, hogy heti programnak kellene lennie a Mekinek, Burgerkingnek vagy hasonlónak és a shoppingolasnak?
dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Mi sosem társasoztunk, mert a család annyiból áll, hogy én meg anya, úgy meg rengeteg minden kiesik. Viszont amikor kisebb voltam, folyamatosan gyűjtötte ki a gyerekmeséket a Nők Lapjából, és egy hatalmas albumot csinált belőle, abból olvasott nekem sokat.
dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az egész család szeret tarsasozni. Biztos gyerekkoromban is tarsasoztak velünk, de nem emlékszem rá. Mivel van egy öcsém vele játszottam, a felnőttek meg gondolom sokat dolgoztak, hogy megvehessék nekünk a tarsast. Nem olyan egyszerű, mint ahogy most gondolod, 8 óra munka mellett, főzni, vinni a háztartást és mellette tarsasozni. Nekünk egy gyerekünk van és le is ülünk vele játszani, kötetlen munkaidő mellett könnyű. De nem nagyon szereti a játékokat, inkább táncol, tornázik. Mivel kicsi még és fejleszti a társas néha erőltetjük, de egy idő után el kell fogadni azt is, ha ő nem szereti a társasjátékot.
dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%
Aki lepontozott, ugyan árulja már el, ő magához bilincselné q gyereket és úgy hurcolná mindenhová, qhova az nem akar menni, csak hogy elmondhassa, programozik a ygerekkel?
dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Heti 2 órát a gyerekre szánni azért munka meg háztartás mellett se olyan elvárhatatlan dolog szerintem. Nekem pl.anyukám orvos mellett asszisztens 6 órában szokott dolgozni, ideje lenne ránk csak kedve nincs.

#4 Enni nem csak a mekiben lehet, ha a gyerekem ezt szeretné akkor itthon főzőcskéznék vele vagy különlegesebb éttermeket próbálnánk ki. Bocsi, hogy ítélkezem, de lehet nem ismered jól a gyerekedet, ha azt hiszed csak enni és vásárolni szeret.

dec. 10. 13:10
 9/38 anonim ***** válasza:
26%
Nem, szóval nyugodtan tarts "gáznak".
dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
65%

"Egyszer megkérdeztem anyukámat, hogy miért nem olvasott nekünk kiskorunkban, és az volt a válasza, hogy ó, hagyjál már a hülyeségeiddel."

. Valószínűleg azért reagált így, mert olvasott neked, csak arra már nem emlékszel. Így fejlődik sokat a gyerek szókincse az első 2-3 évben.

dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!