Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok a családdal társasjá...

Szoktatok a családdal társasjátékozni/programozni? Csak szerintem gáz, ha nem?

Figyelt kérdés

A barátom és a családja minden szombat délután vagy este együtt csinálnak valamit. Általában társasoznak, moziba mennek, ilyenkor télen jégkori stb. Amíg nem láttam bele a családjukba fel sem merült bennem, hogy nálunk miért nem volt ilyen sosem. Egyszer megkérdeztem anyukámat, hogy miért nem olvasott nekünk kiskorunkban, és az volt a válasza, hogy ó, hagyjál már a hülyeségeiddel. Na, hát ők ilyen szülők. Apukám jó, ha egy nap max.4-5 mondatot szól hozzánk, amúgy el van a saját kis csendes világában. Anyukám kicsit többet foglalkozik velünk, de ő sem ült le velünk soha tanulni vagy játszani. Nagyon szeretem a barátomat, de olyan irigy vagyok rá a családja miatt, közben meg nagyon haragszom a sajátomra. Lehet apróságnak tűnik, hogy velük játszanak meg ide-oda mennek, de nekem ez nagyon hiányzik a saját életemből. Tőlem azt se kérdezik meg soha, hogy hogy vagyok vagy mi volt a suliban.

Már most megfogadtam, hogy ha nekem gyerekem lesz olvasni fogok neki esténként, foglalkozni fogok vele és nem csak hagyom felnőni, mint egy fát az erdőben. Az én szüleimmel erről nem lehet beszélni, így ha van itt olyan, aki sose programozik a gyerekeivel, nem játszik velük, nem mesél nekik stb leírná, hogy miért nem? Szeretném megérteni, hogy az ilyen szülők mit gondolnak erről.


dec. 10. 12:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
31%

"Én is introvertált vagyok, mégis sokat társasoztunk, jártunk kirándulni a szüleimmel"


Ok. TE szeretted. MÁS meg nem



"Az introvertált személyiség nem azt jelenti, hogy az illetőnek egyáltalán nincs igénye másokkal közös tevékenységekre."


Vagy de, azt is jelentheti, mivel az emberek NEM EGYFORMÁK

dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
#31 Szóval azt mondod, hogy a gyerekednek sose volt igénye a közös időtöltésre? Nekem ez rohadt fura, de te tudod mi az igazság. Attól még sok gyerek van (köztük én is), akinek lenne igénye az ilyesmire, de a szüleimet nem érdekli. Az én személyes véleményem, hogy minden gyerekkel meg lehet találni a közös élmény lehetőséget, a többi csak kifogás.
dec. 10. 21:45
 33/38 anonim ***** válasza:
29%
Nem szoktunk
dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
88%

Szóval a gyerekeket csak a shoppingolás és a meki érdekli? És mégis miket vásárol, vagy az már számodra lényegtelen? Telefonja nincs? Azt nem nyomkodja? Az én kommentem pont arra irányult, hogy a nagyokos szülők szemüket befogva rámondják, hogy a gyereket semmi nem érdekli, csak a "hülyeség". De azt már te sem tudod megmondani, mért csak ez a két dolog érdekli, illetve erősen gyanús, hogy más is érdekli, csak nem akarod meglátni.

Először is nagyon nem mindegy, miket vásárol. Ha ruhákat, kozmetikumokat, akkor a nőiesség érdekli, a divat, a sminkelés. Szerintem ez elég nagy érdeklődési kör. Ha informatikai, számítógépes dolgokat vesz, akkor pont ezek érdeklik. Ha pc játékot vagy könyvet vesz, meg is van egy hobbi. Ha alkoholt vesz, biztos szeret bulizni, társaságba járni.

Másodszor pedig nem fogom elhinni, hogy a gyereked nem nyomkodja a telefonját, mert alig létezik manapság ilyen. És ha nyomkodja, akkor abból is elég sokat meg lehet tudni, hogy valójában mi érdekli még. Vagy ha tévét néz.

Te csak egy irtó dühös szülő vagy, aki nem képes elfogadni, hogy a gyereke teljesen más dolgok iránt érdeklődik, mint amiket te szerettél volna, és ezért pici gyerekkora óta őt hibáztatod.

dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
17%

"Szóval a gyerekeket csak a shoppingolás és a meki érdekli?"


Igen, csak az.


"És mégis miket vásárol, vagy az már számodra lényegtelen?"


20 éves, így totál lényegtelen ma már, hogy mit vásárol, az ő dolga, az ő pénze. Amúgy ruhákat vásárol, aminek 99%-át soha fel nem veszi.


"Telefonja nincs? Azt nem nyomkodja?"

De, van neki. Nem, nem nyomkodta anno. Hogy ma mit csinál, azt nem tudom, megegyszer, a gyerek 20 éves.


Nem vagyok dühös. Már nem érdekel. TE nem tudod, hogy EN anno mivel próbálkoztam, mit tettem meg azért, hogy valami végre felkeltse az érdeklődését. Onnantól, hogy beszélni tudott, meg volt tőle kérdezve, mit szeretne csinalni, mihez lenne kedve. Nem tudom és semmi volt mindig q válasz. 16 éves volt amikor uyg döntöttem, elegem van abból, hogy minden program xar, nincs kedve, fáradt, unott képpel vesz részt benne. Onnantól nem volt program, azt csinált, amit akar. Neked nem sikerül felfogni, hogy van olyan gyerek, akit nem érdekel semmi, abból, ész az ugyanilyen felnőtt és nem, nem mindig a szülő hibája. A gyerekem most 20 évesen a barátjával is pont ugyanezeket csinalja: Meki és shopping. Nyilván az is az én hibám.

dec. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Metionin ***** válasza:
20%

Nálunk sem volt semmi ilyesmi, sosem játszottak velem, nem olvastak, nem tanultak (illetve kb. 3. osztályig anyám még át tudta nézni a matekházimat és ahány hiba annyi nyakas, később szerencsére rájött, hogy fogalma sincs már róla, hogy mi a feladat és csak a jegyeket nézte). Néha volt közös főzés meg ilyesmi, amikor oda kellett állnom segíteni vagy megtanulni kívülről, hogy hogy készül a kaja és felmondani. De többnyire ez is egyedül kellett, hogy ki volt adva előző nap a feladat és suli után meg kellett csinálni, mire anyám hazaért, különben balhé volt. Társasjáték, közös evés, séta, program, ilyesmi, áh, dehogy, azt hittem, az csak a filmekben van úgy.

De igazából nem érdemes ezen pörögni, annyit tudsz csinálni, hogy ha vállalsz gyereket, és igényli, akkor csinálsz vele ilyen dolgokat.

dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
88%
A férjem családja semmit sem csinált, nálunk azért voltak programok, külföldre, kirándulni is jártunk (52 éves vagyok). Most a saját 4 gyerekemmel is vannak közös programjaink. Kettő másik városban él, három gyerekem felnőtt már. Ennek ellenére járunk együtt nyarlani (külföldre is), családi ebéd, kirándulás. Most tervezzünk egy kajakos kirándulást. Szabadulószobában is voltunk. Mindenki igényli ezeket, párjaik, unokák is.
dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekotthonban éltem. A családom a barátaim voltak, már ha lehet a szülőkhöz hasonlítani. Ő velük inkább kártyáztunk.

A jelenlegi párom családja eléggé magának való, otthon ülősek. A barátnőmmel szoktunk elmenni ide- oda alkalmanként.

dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!