Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hajléktalanktól teljesen...

A hajléktalanktól teljesen elfordultak a rokonok, barátok és ezért vannak az utcán?

Figyelt kérdés

Azt gondolnám hogy aki elveszti a lakhatását és az utcára kerül azt befogadja egy rokon, barát. Szerencsére nekem van házam, van munkám de ha annyira szarul jönne össze minden hogy elveszteném a házam és nem lenne pénzem hogy vegyek vagy béreljek, akkor anyamnál de más rokonnál is megtudnám magam huzni mert vannak olyan rokonam akik nem hagynák hogy az utcán csövezzek, de még barátom is van olyan aki adna egy szobát.


Van egy rokonunk akivel nem tárgyalunk mar legalabb 10 éve mert hitelt vett fel és bele akart minket rángatni hogy legyunk kezesek, hazudozott és kiderult hogy azért kell neki a kezes mert a sok hiteltartozas miatt már nem kap ujabb hitelt maskep. Na mindegy... a lényeg hogy ezzel a rokonnal nem beszélünk, nem is tudjuk hol van, lehet hogy hajléktalan azóta mert abban az időben is albérletről albérletre ment és alig tudta fizetni. Nem csak mi hanem a saját gyereke sem tartja vele a kapsolatot.



A hajléktalanok mind ilyenek hogy valami miatt teljesen magukra hagyták őket a rokonok és a barátok?


dec. 11. 01:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Befogad a család, meg a barátok, egy időre. Végtelenségig nem fognak eltartani, ha nem teszel semmit magadért, főleg nem, ha mondjuk még iszol is.


Egyébként felmész a bmszki honlapjára, és ott ha keresgélsz találsz interjúkat, abból láthatod, hogyan kerülnek ki emberek az utcára.


Annó én is csináltam életútinterjút, egy átmeneti szállón élő férfival. Nála röviden az volt, hogy a feleségétől elvált, felköltözött Pestre, egy albérletben élt, dolgozott. Aztán lett egy balesete, a munkáját elveszítette, az albérletet fizetni nem tudta. Kikerült az utcára, ivott is ha jól emlékszem. Aztán felkarolták a szociális munkások, bekerült átmeneti szállóra, dolgozgatott is újból.

Viszont van egy fia is, vele nem tartja a kapcsolatot. Azt mondta, nem akarja, hogy ilyen helyzetben lássa.


Nem tudom mi lehet vele azóta, de remélem sikerült rendbe szednie az életét.

dec. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
79%
31, ugyanezt az interjút a családdal is el kellene készíteni. Gyanítom, olyan egy sem készült, hogy ittam, vertem a családot, az asszony elvált tőlem. Feljöttem Pestre, részegen baleseteztem, kirúgtak, a gyerekem fütyül rám, ahogy én tettem vele... Ezt csak úgy a tisztánlátás végett pötyögtem ide.
dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem mozgatórugója volt a válásban az is, hogy ivott a férfi. Viszont nézd el nekem, tizenx éve volt azaz interjú, mindenre már nem emlékszem pontosan.
dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
71%

32, annyit még hozzátennék, hogy anno szoc munkásnak készületem, bár végül nem az lettem. A lényeg, hogy jártam gyakorlatra, a hajléktalan ellátás érdekelt főként. Voltunk elég sok helyen, nappali melegedőkben, éjjeli menedékhelyet megmutatták, mentünk ki az erdőbe azokhoz, akik összetákolt kunyhókban éltek, akkor a Fűtött utcában, ahová bemehetnek azok is, akik mondjuk részegek, mert ott nem kikötés, hogy csak józan mehet be, a Bmszki-ban anno tartottak előadást, a hajléktalanságról, és hogy mennyi pszichiátriai beteg van köztük, a depresszió az csak egy teljesen alap jelenség,de vannak ettől súlyosabb bajok is, és ugye voltunk az átmeneti szálláson.

Akikkel sikerült beszélgetni, ők nem nagyon szépítgették, hogy mi vezetett el idáig. Amit elcsesztek, azt azért elég őszintén el is mondták.

dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
22%
Bizony. Mind. Egytől egyig. Semmiféle kivétel nincs. Az összes hajléktalan aki volt és lesz, pontosan ugyanebből a hibából hajléktalan. Nincs még millió másik ok, nincs. Csak ez az 1. O.o
dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!