Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért nem akarnak...

A szülők miért nem akarnak háziállatot a gyereküknek? Elfelejtették, hogy valamikor ők is úgyanúgy hisztiztek a szüleiknél állatkáért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 18:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindenhol lehet háziállatot tartani, sok munka és kosz jár vele, a legtöbb gyerek hamar megunja...
2010. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni. Általában a nők azok akik elzárkóznak kifejezetten és főleg szülés után, pedig iszonyatos nagy baromság. A gyerek lelkének is nagyon jót tesznek az állattal és alapból az állatok közelsége minden embernek jót tesz. Egy gyerekkel ezerszer több meló van, az állatot pedig szerintem szeretni nem nagy nehézség és egy macska vagy madár ellátása egyáltalán nem kerül sokba, de azt még megértem, ha valakinek anyagi gondja van.

Az én gyerekem biztosan állatok közelségében fog felnőni, én nekem is volt cicám kutyám madaram amikor kicsi voltam, tanultam felelősségérzetet és a mai napig imádok minden állatot. Szerintem ez a lehető legjobb dolog, amit egy szülő tehet a gyerekével. Emlékszem én születésnapomra kaptam először saját cicust :) 8 éves voltam, addig is volt cica, de az családi cica volt, utána kapott húgom is egyet, én is egyet, meg a szomszéd fiú, a legjobb barátom is egyet :)

2010. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

érdekes kérdés, nekem sem és a páromnak sem hagyták a szülők gyerekkorban az állatot (más egy kutya, macska,stb panelban) Mi papagájt, hörcsögöt, tengerimalacot ilyesmit szerettünk volna.

A vége az lett, hogy a 3 éves évfordulónkra kapott tőlem egy papagájt:D 21 évesen:D

2o-L

2010. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
Én 7 évesen bömböltem ki magamnak egy papagájt, de mást nem sikerült, mert anyukám visított mindentől, ami szőrös volt. 14 évesen aztán mégis kaptam egy kutyát, mert mikor megláttuk egyedül az óriási kosárban, már anyukám könyörgött, hogy ne hagyjuk ott.:) Két év múlva hazajött velem egy macska, azóta ő is, én is macskával alszunk. Néha én is elhanyagoltam őket, akkor le lettem ordítva, hogyha nem takarítok utánuk, akkor repülnek a háztól.:D Persze sosem dobná ki őket, de azért szeretem őket annyira, hogy normálisan ellássam mindegyiket. :)
2010. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Na pont ezt mondom én is, amit mindenki igazol, hogy felelősséget ad a gyereknek és nagyon jót tesz a lelki fejlődésnek. Nekem is van ilyen nő ismerősöm, aki kijelentette, hogy hozzá állat nem teszi be a lábát, mert milyen az már. Hát azóta sem tartom vele a kapcsolatot.
2010. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
24%
Igaza van az előttem szólónak (18:54). Ennél nagyobb baromság a földön nincs, hogy kosz van utánna, meg mennyi baci stb stb. A másik dolog, hogy ráunnak a gyerekek. Hát nem szabad hagyni. Én is volt olyan, hogy egy egy állatot megkaptam, majd kis idő múltán már nem volt olyan érdekes. A szüleim mindíg elmagyarázták, hogy ez nem így működik, az állat az enyém nekem kell gondozni. Láss csodát megértettem. Megtanultam, hogy felelősséggel tartozom irántuk. Ezt a felelőséges dolgot jobban nem hiszem, hogy bele lehetnek nevelni egy gyerekbe mint egy állattal akit szerethet.
2010. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
47%
Mostanában rengetegen viszolyognak a háziállatoktól-volt rá példa nem is egy, hogy megboldogult magyar vizslámat ledögözték, "le kell lőni, hülye harapós dög", stb., mert az illető kisfia saját maga rohant oda a kutyámhoz, és kezdte el simogatni a békés ebet. Elég sok ilyen ember van:S
2010. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
De hogy lehet ez??? Komolyan mondom hogy ez szülés után van így, mert akárkit ismerek, aki hirtelen leállt az állatszeretetről annak mind gyereke lett. Hihetetlen komolyan mondom, de csak mostanában divat, mintha az állatok mérgezőek lennének. És akkor rám néznek csúnyán ha rosszalló megjegyzést teszek az ilyen típusú gyereket várókra.
2010. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%
Mert ha valaki gyermeket vár/gyermeke van, akkor megszűnik körülötte a világ. Minden fertőző és minden rossz. Aztán leviszi a gyereket a játszótérre, és szerencsétlen gyerek azt se tudja, hogyan kell viszonyulni az állathoz. Odaszalad belerúg a szerencsétlen kutyába, aki jó esetben csak rámordul. Erre a kutya gazdája a mindenféle rossz. Mondom ezt úgy, hogy én se tartozom az állatfanatikusok közé.
2010. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy meg is látszik a gyerekeken, szüleim kertesháza egy iskola mellett van, tanítás után szinte mindig végighergelik a környék kutyáit a kisfiúk-lányok-azaz 12-13évesek. Miénket múltkor nagy kövekkel dobálták.

Egyszer levideóztam őket és odakiabáltam, hogy beviszem az igazgatónak, na azóta másfelé mennek haza...

De szerintem ez összefügg azzal, hogy nincsenek állataik.

2010. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!