Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki nekem az unokatesóm?

Magyaros Putyin kérdése:

Ki nekem az unokatesóm?

Figyelt kérdés

Több kérdésem van. A nővérkémnek most születik a babája egy kisfiju.

1. Ha ő lesz az unakoöcsém, miért nem hívhatom az unokatesómnak?? Azt mondják az mást jelent.

2. Tegyük föl az unokaöcsém idősebb mint én, akkor hívhatom unokabátynak?? Mert az elvileg megint mást jelent



dec. 22. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Az unokatestvéred az “unokatesód”.


Te nagybácsi/ nagynéni vagy. A pici meg unokahúg, vagy öcsike.


Amúgy magyarul: kisfiú.

dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Az unokatesód az unokatesód, nem értem miként elhet más.
dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaöcséd nem az unokatesód.

A tesód gyereke az unokaöcséd, te vagy a nagybácsija.

Az unokatesóid az a szüleid testvéreinek a gyerekei elsősorban. De unokatesó pl. a nagyszüleid testvéreinek az unokái is, csak ők már másodfokúak, a dédszülő testvéreinek a dédunokái harmadfokúak és így tovább...

Tehát nem mondhatod az unokaöcsédre, hogy unokatesó, mert teljesen mást jelent.

dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatestvéred a nagybátyjád/nagynénéd gyereke, az unokaöcséd/unokahúgod a testvéred gyereke. Én mindig szimplán azt mondtam az unokatestvéreimre, hogy "unokatesóm", de lehet hogy csak nálunk nem szokás jelölni a korkülönbséget, mert két velem egyidős unokatestvérem van.


Egyékbént az unokatestvér azonos generáció, azt jelenti, hogy van közös nagyszülő. Az unokahúg/unokaöcs azt jelenti, hogy egy generációval alattad, a testvéred gyerekei. Ha idősebb nálad, akkor sem a nagyszülő közös. Neked a nagyszüleid, neki a dédszülei, vagyis ugyanúgy egy generációval alattad van.

dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 steven95 ***** válasza:
100%

Érdekesek ezek az elnevezések. A mögöttes összefüggés az, hogy az elnevezést a rokoni kapcsolatban fellépő legnagyobb távolság határozza meg főleg, az első közös felmenőtől számítva.

A közös felmenő a szüleid. Te és a szüleid 2 generáció, A testvéred gyereke és a szüleid 3 generáció. Tehát a 3 nagyobb. Aztán a nézőpont is számít, azaz Te vagy a testvéred gyerekétől nézzük a rokoni kapcsolatot. A nagyobb generációs távolságon mozgunk, azaz a szüleid és az unoka vonalon. Tehát a szüleidtől a testvéred gyerekéig egy "unoka" ugrást kell tenni. Így lesz unokaöccs. Míg Az unokaöccs től egy "nagy" ugrásra jutunk el a szüleidig. Így lesz Te neki nagybácsi. Legalább is az előtagokat így magyarázhatóak. A bácsi/öccs csak igazodik a generációs korhoz.

Az unokaöcséd ugyanúgy nem az unokatesód, ahogy Te nagybácsiként nem vagy a nagyszülője. Tehát az öccs itt nem "fiú testvér" jelentésben van!

dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a testvér lehet öcs vagy húg, unoka előtagot rácsapva már ez nem igaz, mert nem így alakult.


Egyik ismerősömnek az öccse kb akkor születetett, mint a gyereke és a férje néha segít és mindkét gyereket elhozza az oviból. Olyankor szoktuk azzal ugratni a pasit, hogy "na, elhoztad a sógorodat az oviból?".

dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Nekem az lenne a kérdésem, hogy kit hívunk másod unokatesónak? Én nem igazán használtam ezt a kifejezést, egyik osztálytársam hajtogatta hogy másodunokatesója így úgy stb sztorizgatott. Ilyen van hivatalosan?
dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 steven95 ***** válasza:
100%
másodunokatesó = "dédtestvérek" tehát az unokatesók gyerekei
dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!