Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rokonság legtöbbször összeve...

A rokonság legtöbbször összeveszik az öröklés miatt?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is mesélte, hogy ez történt. Meghalt a nagymama, nagypapa és az örökösök nem tudtak megegyezni a vagyon elosztásában. Ha mondjuk egyik gyermek ott lakik a családi házban, akkor elvileg ki kéne fizetnie a többieket, de van, hogy elvárják, hogy azok csak mondjanak le a részükről. Vagy ha az egyik befektet egy közös tulajdonba és a többiek része is értékelődik fel, az sem igazságos.

Meg ha mozaikcsaládról van szó, akkor még bonyolultabb a sztori, hogy kinek a szülője mennyit tett bele a dolgokba, lehet nem is volt házasság, akkor meg esetleg az özvegyet nem akarják megtűrni az elhunyt gyerekei a házban, mert végülis nekik semmi közük hozzá. Úgy össze tudnak veszni emberek ilyenek miatt, hogy nem is beszélnek utána egymással.



dec. 23. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem normálisabb családban nincs ekkora vita miatta

(Azért mondom így, mert a miénk sem normális:D konkrétan évek óta azon megy a vita, hogy mi lesz dédim házával ha meghal pedig az öreg még él és virul.)

dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan: csak egyenesági leszármazott örököl.


Ha nincs végrendelet, akkor egyenlő arányban.

dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

De nem úgy van, hogy a házastárs is örököl valamennyit?

dec. 23. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Az öröklés nem megegyezés kérdése.
dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1!

Én is azt hittem, hogy "normális" családom van...

Aztán a hagyatékin meg nem sokkal utána rádöbbentem, hogy szinte minden rokonom egy pénzéhes szemétláda. Igaz, én nem veszekedtem, csak tudomásul vettem, hogy egy szót sem kell beszélnünk többet, hisz jó tett helyébe jót ne várj...

dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Csak abból örökölhet amit a házasság után szereztek vagyon stb.
dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ha minden jól megy elég messze vagyok még az öröklési időtől, remélem anyumék sok évig élnek még, de már kijelentettem, h egy gazszálat nem fogok megmozgatni azért, h többet kapjak, mint amit ők konkrétan rám hagynak. Nem vagyok hajlandó a testvéreimmel összerúgni a port semennyi pénzért vagy ingatlanért.
dec. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
igen a normålis testvéri viszonyt is teljesen megrontja az ilyen örökösödės ,még akkor is ha van végrendelett.
dec. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleimnek 4 gyereke volt, apám és a 3 testvére. Apám már nem él, így az ő részét mi örököltük volna a testvéremmel. A mi családunkban valahogy teljesen természetes volt, hogy mindannyian lemondtunk az örökségünkről annak a testvérnek (apám egyik testvérének) a javára, aki a beteg, öreg nagyszülőket a haláluk végéig gondozta. A nagyszülőket az a testvér gondozta, aki a legközelebb lakott hozzájuk, a nagyszülőkhöz, mi, a többiek távolabb laktunk tőlük. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem túl nagy örökségről mondtunk le, nem tízmilliókról volt szó, fejenként "csak" 1-2 millióról. Ha nagyobb lett volna az örökség, lehet hogy nem mondott volna le róla mindenki önként és dalolva. De mivel nem volt túl nagy összeg, mindannyian úgy éreztük, hogy annak a testvérnek (a keresztanyámnak, apám húgának) a javára lemondunk, mert ő gondozta a nagyszülőket az életük végéig. Nálunk ebből egyáltalán nem volt semmi probléma. Mindenki önként felajánlotta a részét a gondozásért cserébe. De sok családban nem így mennek a dolgok, rengetegen képesek összeveszni az utolsó kiskanálon is.
dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8

Ez egy szép példa, de sajnos tényleg sokszor nem így megy. Olyan is gyakran előfordul, hogy van egy szóbeli megegyezés, hogy jó lemondok a részemről és a másik gondozza a nagyszülőt vagy kapok most egy autót, de aztán mikor öröklése kerül sor, akkor a tulajdoni lap mást mond.

dec. 24. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!