Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi sírhelyért kell...

Családi sírhelyért kell fizetni? Ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

Meghaltak a szüleim, Apám 7 éve, Anyám tavaly...


Apám egy parcellában van, egyenlőre 10 évre van neki bérelve a hely, 3 év múlva lejár.


Anyám itthon van, urnában, Őt is szeretném kihelyezni temetőbe...


Eddig az volt a terv, hogy Apám mellé teszem, parcellába, de beötlött az a gondolat, hogy mi lenne, ha felkutatnám mind2jük családi sírhelyét...


Az elhelyezés ilyen esetben hogyan működik? Kitől kell engedélyt kérni az elhelyezésre? Milyen díjak merülhetnek fel?


dec. 30. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A nagyszülők sírja megvolt vàltva? Ha règ meghaltak, ès nem fizetett senki újra, màr lehet nincs meg . Ha megvan, ès apudat àt akarod helyeztetni, az exhumàlàs bizony sokba lesz, anyud rèszèről, csak egy sírbontàst kell fizetni, ezek a díjak nem egyformàk. Nàlunk egy sírbontàs , tehàt, hogy valakit meglèvő sírba temess , az 25 ezer, az exhumàlàst nem tudom. Mièrt nem akarod anyudat apud mellè temetni? Elvàltak ?
dec. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne amúgy önkormányzatnál érdeklődni.
dec. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es, ez lemaradt...


Apám is hamvasztva van, ilyen polcszerű izében van...

Azt csak ki kell nyitni és kivenni az urnát.


Anyukám felől a nagymamám még él... a nagyapám az 15 éve halt meg.


Apukámról sok infóval nem rendelkezem.

dec. 30. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz konkrétan családi sírhely alatt, de szerintem nem lehet korlátlan számú halottat temetni egy adott helyre.

Nekem például apukám sajnos hamarabb halt meg, mint az anyukája, de apukám új, külön sírba került, mert nem akarta "elvenni a helyet" nagymamám elől a régi sírban, márpedig oda egy ideig már csak egy embert lehetett temetni.

Most rákerestem, az urnákra ez a szabályozás érvényes:

"Mennyi urnát lehet helyezni a koporsós sírhelybe? Egyes koporsós sírhelyre legfeljebb 4 db urnát lehet behelyezni. Az urnás temetések nem hosszabbítják meg a sírhely lejárati idejét."

Tehát ha pillanatnyilag megtelt a sír, akkor már urnát sem lehet pluszba tenni, ha jól értelmezem, hiába találnád meg.

Anyukád részéről beszélhetsz mamáddal, de mikor a hamvasztást intéztétek, akkor nem került szóba a sírhely?

Egyébként nekem is az lenne a kérdésem, hogy miért nem közös sírba szeretnéd a szüleidet temetni?

Én legalábbis, ha házas lennék, a házastársam mellett szeretnék nyugodni, nem pl. a sosem látott dédszüleim mellett, család ide vagy oda...

De a kérdésedre a válasz az, hogy magáért a helyért nem kell már fizetni, csak magának a temetésnek vannak ilyenkor költségei.

És ha a már halott családtagok nevét tudod, akkor a temető gondnokságán tudnak segíteni, hogy hol a sír (feltéve, hogy maga a temető ismert).

dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem bolygatnék semmit, mindenki jól van ott, ahol van. Apukád áthelyezés is elég költséges lenne, ha fizikailag egyszerűnek is tűnik. Sok a hivatalos költség, ügyintézési díj stb. Anyukád hamvait is el kellene helyezni akár egy olyan polcos helyre, mint apukádat. helytől függ, de 20-25 ezer 25 évre, plusz az elhelyezés költsége, 100 körül.

A helyi, közeli a temető gondnokságán kérdezd meg.

dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig az volt a terv, hogy Apám mellé teszem, újra váltva a helyet... de így leírva, akkor marad ez a terv
dec. 31. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!