Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Társadalmilag miért nem...

Társadalmilag miért nem elfogadott, ha valaki előre gondoskodik a sírhelyéről már fiatalkorában, pl. a harmincas-negyvenes éveiben?

Figyelt kérdés

Miért csak 80 éves öregektől fogadják el ezt?

Ki tudja megmondani előre fiatalkorában, hogy biztosan meg fogja élni a 80 évet? Ki merheti biztosra állítani, hogy elég majd öregkoromban ezzel foglalkozni, ha azt se lehet tudni, hogy lesz-e öregkorom?

Aztán bármi történik, az ittmaradottaknak csak gondot, kiadást okoz az, aki erről nem gondoskodik időben.


Én megcsináltattam, de azóta kapok hideget-meleget. Tátott szájjal állok a legtöbb ember mentális állapota előtt, hogy ezt azzal kötik össze, hogy biztos meg akarok halni. És hiába magyarázom, hogy miről van szó, hiába vagyok életvidám, pörgős, élem az életem, csak kapom a szidalmakat, hogy micsoda dolog az, hogy a halálra készülök. Mikor erről szó sincs, hogy most készülnék rá, csak nem tagadom le, hogy senki sem él örökké, mert ez tény. De utána én nem foglalkozom ezzel, megvan a sír, nem kér enni (csak majd újra meg kell váltani), felőlem ott állhat még 50 évig is.


Azt vettem észre, hogyha nem tabusítom a halált, mint ezek az emberek, akkor mindennek elhordanak, hogy én már biztosan meg akarok halni, meg kezeltessem magam.


Miért ekkora tabu ez? Nem lehetne helyén kezelni ezt a dolgot?


2023. okt. 15. 22:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én ha meg is venném 40 évesen, tuti, hogy nem mondanám el senkinek. Pont ezért.
2023. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mert a fiatalok inkabb élet vagy baleseti halál stb biztositást kotnek. Az fedezi a temetest is meg a hozzátartozókaz is ha kiesik a kereset.
2023. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
*Habár pl hitelekhez az automatikus is ha jol tudom.
2023. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Mit értesz az alatt, hogy nem elfogadott, ill. csak időstől fogadják el?


KICSODA fogadja vagy nem fogadja el?????


Bemész a temető fenntartójához, elintézed és kész. Senkinek nem kell tudnia róla.


Ha te olyan idióta vagy, hogy boldog-boldogtalannak elmeséled, hogy ezt csináltad, netán FB-oldaladon is közhírré teszed, akkor nyilván lesznek, akik erre megjegyzést tesznek. Ha téged ez zavar, akkor nem kéne minden döntésedet közhírré tenned.

2023. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
*Az öregekre meg egy biztosito se köt semmit. Ök azert másképp.
2023. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem fogok titkolózni azért, mert "jaj, mit szólnak".


Nem nekem kell titkolózni, hanem másoknak nem kell leszólni mindent, amivel nem ért egyet.

Csak azt nem tudom, hogy miért ilyen nagy port kavaró dolog ez, hogy még titkolózni is kéne miatta.

2023. okt. 15. 23:17
 7/21 A kérdező kommentje:
Négyes: megírtam, hogy MÁR elintéztem. Látom, nem olvastad el.
2023. okt. 15. 23:18
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyes: ha nem mondom el senkinek, akkor honnan tudják majd, hogy hova kell temetni engem? Ennek aztán sok értelme van, mintha semmit se csináltam volna!
2023. okt. 15. 23:23
 9/21 anonim ***** válasza:
No igen, a megváltása bizonyos temetőkben meglehetősen drags. De a te pénzed - meg talán az a temető nem olyan felkapott. Sokaknak azonban az eltemetett szeretteik után is nagy anyagi megterhelés az ujravaltas. Te most válthatod 30-40-50 évig. De mondom, termeszetesen a TE dolgod.
2023. okt. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon egyszerű. Annak az egy embernek mondod el, aki majd eltemet. A többieknek mi értelme van?
2023. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!