Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomra hallgassak, vagy...

A családomra hallgassak, vagy pedig vessek véget a kapcsolatomnak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a kapcsolatom a párommal ellaposodott a kapcsolatunk, és nem érzem azt, hogy valamit igazán élveznék vele, vagy mellette. Próbáltam vele erről beszélni, szerinte semmi gond nincs. De úgy igazán nagyon nem is járunk el sehova, több napra kettesben el, valahol pedig még sose voltunk.

Anyukám és nővérem szerint minden kapcsolatban van olyan pillanat, mikor minden unalmas, de emiatt még nem érdemes szakítani, ha amúgy a barátom jó ember. Én még szeretem a barátomat, de mégis a fent leírtakat érzem vele kapcsolatban.


jan. 15. 21:58
1 2
 1/19 anonim válasza:
90%
Meg kellene próbálni több minőségi időt együtt tölteni, elmenni sétálni, beülni valahova vagy csak otthon öszzebújni bekuckózni, filmet nézni közösen, ilyesmik. Sajnos egy idő után minden kapcsolat ellaposodik ha nem törődünk vele eleget. Ezek ellen tenni kell hogy ne váljon csak megszokássá a kapcsolat.
jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Otthoni összebújás, összekuckózás megvan, de a többi nincs. Ha be is ülünk valahova, az is olyan 3 hónap múlva történik meg kb, dehogy akkor se történik semmi, akkor sem beszélgetünk.
jan. 15. 22:09
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem olvass utána, hogy hogyan lehet egy kapcsolatot elmélyíteni. Ezt a könyvet tudom ajánlani például:


[link]


Namost, ha beszélsz erről a pároddal, és ő nem akar változtatni, és egy-két hónap alatt sem sikerül előre jutni, akkor szakítanék csak a helyedben.

jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Beszéltem már vele erről, semmi nem változott. De mikor anyukámnak, és nővéremnek beszéltem erről, azt mondják, hogy ez normális dolog, meg örülhetek, hogy hűséges hozzám, és hogy bárkivel járnék, mással se lenne jobb, most csak azért mert unatkozom mellette szerintük még nem érdemes szakítani, ha amúgy sose bánt meg. Ez így is van.
jan. 15. 22:41
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Soha ne másra hallgass, hanem magadra! Te érzed, amit érzel! Az anyád megkeseredett, igénytelen, és boldogtalan. Neked nem kell azzá válni. Egy jó kapcsolat nem arról szól, hogy örüljünk, hogy nem kétszer olyan rossz, mint amilyen. A pasasod nem akar változni. Egyedül nem tudsz.
jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
tervezz meg konkrét programokat a pároddal. úgy benne lenne?
jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem változott semmi akkor nem is akar igazából változtatni
jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
86%
Ha már egyszer tisztán közölted vele a problémát, és semmit se tett, akkor másodjára-harmadjára se fog. Egy kapcsolat két ember erőfeszítéséből áll, ha ő azt nem hajlandó beletenni, akkor hidd el nekem fogsz találni mást, aki igen. Az pedig hogy örülj, hogy hűséges hozzád, hatalmas hülyeség, az a legalapabb szabálya a kapcsolatnak, ha csak ennyit lehet elvárni tőle, akkor kuka minél hamarabb.
jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nehéz megmondani, mert valamilyen szempontból mindenkinek igaza van. Egy kapcsolat nem csak az élményekről szól, ez legfeljebb az eleje. Amióta gyerekeink vannak - már elég sok éve - még sose voltunk el kettesben éjszakára, nappalra is inkább csak ha valami ügyet kellett intézni, nem kirándulni. Majd talán eljön újra ez is, de egy hosszútávú kapcsolat elég nagy részét épp az "unalmas hétköznapok" teszik ki, és ha ilyenkor mindig partnert váltasz, akkor egész életedben keresni fogsz valamit, ami nem létezik.

Tehét a valódi kérdés az, hogy ha nem bírjátok egymással ezeket az "unalmas hétköznapokat", az amiatt van, mert nem illetek össze, vagy te nem vagy elég érett rá, hogy megbirkózz ezzel, és inkább magadon kellene dolgoznod? Ezt végső soron neked kell eldöntened.

De annyit hadd tegyek hozzá, hogy bár nem járunk sehova, x év után is nagyon sokat beszélgetünk. Ehhez nem kell beülni sehova. De ha nem tudtok beszélgetni, az baj.

jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

te ezt egyszer már felteted ezt kérdėst szerintem .

legtöbb ember filmekel elentétben nem mindig jár el randizni még párjával sem ,mert fåradtak sokszor munka miatt stb .

és ahogy az utolso válaszolo írta több az unalmas hėtköznapok egy kapcsolatban ,mint az hogy ide megyünk oda megyünk rėsz .

és a szüleidnek igaza van kicsit, de ahogy ėrzem te mėg nagyon fiatal vagy.

jan. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!