Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomra hallgassak, vagy...

A családomra hallgassak, vagy pedig vessek véget a kapcsolatomnak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a kapcsolatom a párommal ellaposodott a kapcsolatunk, és nem érzem azt, hogy valamit igazán élveznék vele, vagy mellette. Próbáltam vele erről beszélni, szerinte semmi gond nincs. De úgy igazán nagyon nem is járunk el sehova, több napra kettesben el, valahol pedig még sose voltunk.

Anyukám és nővérem szerint minden kapcsolatban van olyan pillanat, mikor minden unalmas, de emiatt még nem érdemes szakítani, ha amúgy a barátom jó ember. Én még szeretem a barátomat, de mégis a fent leírtakat érzem vele kapcsolatban.


jan. 15. 21:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat a kompromisszumokról, az elfogadásról, a közös értékekről szól, ugyanakkor nem árt a humor, a szenvedély, az élmények sem, különben baromi unalmas lesz.


Az igaz, hogy általában a nagy szerelem, rózsaszín köd elmúlik az évek alatt, és kevesebb lesz az eljárkálós program, ha munka, gyerekeknek vannak.

De ti szerintem még nagyon fiatalok vagytok.


Mennyi ideje vagytok együtt? Az elején is ilyen volt a párod?


Kompromisszum:

Például te hetente szeretnél programot, ő 3 havonta. Kompromisszum a havi program szervezése 😊


Lehet, hogy személyiségben, életvitelben nem illetek össze. Ez főleg akkor derül ki, ha majd összeköltöztök, ha jól értem, még nem éltek együtt.


Lehet, hogy neki a szeretetnyelve az ajándékozás, vagy az érintés, nem a közös élmények.


Hogy viselkedik veled, hogy mutatja ki a szerelmét, szeretetét? Szavakkal? Ajándékokkal? Ha beteg vagy, gondoskodik rólad? (ha nem is éltek együtt, rád így, hogy vagy, kell-e valami a gyógyszertárból stb.)


A legfontosabb kérdés: neked ez elég? Ha nem, és elmondtad neki, ő pedig nem hajlandó kompromisszumot kötni, akkor sajnos tudod te is a választ.

jan. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet állandóan csak menni, menni valahova. Ne hidd, hogy mással állandóan csak csavarogni fogtok. Ezért aztán tényleg nem éri meg szakítani. Próbáld meg magad elfoglalni egyedül, keress vm hobbyt vagy menj el önkénteskedni, ha nem tudsz megülni a fenekeden.
jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanezzel a dilemmával küzdök én is, azzal a különbséggel hogy nálunk a párom vetette fel, hogy nem jó ez így neki, hiányzik a minőségi idő. Viszont amióta ezt kimondta, nem tesz semmit ezért, korábban is én próbálkoztam, és én is úgy voltam vele, hogy az élet az unalmas, el kell fogadni. Most teljesen készen vagyok, mert azt látom hogy nem boldog, közben meg feszeng és nem találja a helyét, amikor próbálom az együtt töltött időt "minőségivé" tenni.
jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha vele nem tudsz erről beszélni, nem tudsz magadtól eljutni oda, hogy lásd, mi van egy kapcsolatban, akkor ez a probléma a következő kapcsolatodban is fenn fog állni.


Szóval lehet, hogy szakítani kell, lehet, be a családodnak van igaza, de a problémát nem oldja meg egyik sem.

jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarásnak nyögés a vége...
jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem elégít ki a kapcsolatod, akkor nem az a megoldás, hogy beletörődsz, hanem hogy megpróbálod a pároddal együtt megbeszélni. Ha nem változik, akkor meg lépni kell. Ha már most se jó, akkor hogy élnél le vele még éévtizedeket? Nyilván más a helyzet, ha már sok ideje együtt vagytok, és valami elromlott, azon van értelme elgondolkodni, hogy megjavítsd, mert ott már van vesztenivalód (a közösen felépített életetek darabjai), de ha nem köt semmi hozzá, akkor jobb nem tovább húzni azt , ami neked nem is jó..
jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Soha ne másra hallgass, magad mérlegelj és dönts
jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"Mennyi ideje vagytok együtt? Az elején is ilyen volt a párod?"

2 és fél éve, és nem mindig volt ilyen a párom.


"Hogy viselkedik veled, hogy mutatja ki a szerelmét, szeretetét? Szavakkal? Ajándékokkal? Ha beteg vagy, gondoskodik rólad? (ha nem is éltek együtt, rád így, hogy vagy, kell-e valami a gyógyszertárból stb.)"

Ha beteg voltam, volt már úgy, hogy hozott gyógyszert nekem. Sokszor mondja nekem, hogy szeret, és meg is szokott lepni mindig a kedvenc édességeimmel. Hozzám is szokott bújni, megölel. De sokszor csak telefonozik még mellettem is.

jan. 16. 12:11
 19/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez édeskevés! Ne savanyodj be, mint anyád! Megbánod, és már késő lesz!
jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!