Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan nyerte el a lelki...

Ki hogyan nyerte el a lelki békét a szülei szenvedése láttán?

Figyelt kérdés

Elváltak .. közös a ház és a lakás ahol külön-külön élnek .. terhelés itt, arverezes ott, de még mindig megy a csekk egymás tulajdonara... Lassan mindkettőjüket kilakoltatjak .senki sem moccan a helyerol, csak halogatják, a végrehajtók meg jonnek... tudom én H az O életük, de mégis rossz ezt nezni.

Csak az egyikőjük kommunikál velünk, a másik nem hiszi el, H ez most történik, vele nem lehet beszélni.


Mi juttatott el titeket a lelki békéhez, H már nem gyötri meg a napjaitokat a szuleitek felelőtlensége, szenvedése?!


Köszönöm annak, aki megosztja a megélését!



jan. 16. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Lelki béke akkor lesz ha szétmennek, fizikailag.
jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Miért kéne "lelki béke"? A szüleid szenvednek.
jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem anno fizikailag és verbálisan is bántalmaztak a szüleim. Persze ennek meg is lett az eredménye rendesen. Azóta sem jöttem teljesen helyre.


Anyám és apám azóta szétmentek. Az életük romokbanhever. Anyámadósságot adósságra halmoz és sosem keveredik ki belőle.

Apám krónikus, gyógyíthatatlan betegségben szenved, amit kezelni is alig tudnak, emiatt az életminősége mondhatni kínszenvedés.

Az öcsém, akit dédelgettek és ajnároztak, csak a kárt csinálja nekik. Megkeseríti a mindennapjaikat. Követelőző és flegma. Pont olyan elkényeztetett, amilyenre nevelték.


A magam részéről teljesen meg vagyok elégedve. Kvázi páholyból nézhetem, amíg a karma elvégzi a munkát.

jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Míg marakodnak addig te sem fogsz békére lelni.
jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Erről kb mindenki mást gondol. Szerintem pár percre bármikor szabad lehetsz, amint felismered, hogy itt és most semmi dolgod semmivel, nem változtat semmin a tépelődés, a megoldáskeresés nem ilyen. Aztán lehet hosszabban és gyakrabban is békével szemlélni, ki hogyan vágja haza a saját életét.
jan. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Hallod úgy beszélsz, mint egy pap... inkább taszító, mint szimpatikus.

Nem kell ekkora nagy áhitatosnak lenni.

Felnőttek, elcseszték, neked meg semmi közöd az ő ostobaságukhoz.

Pontosan úgy vélekedek erről az egészről, mint a 3-as válaszoló.

jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Több évnyi pszichoterápia. Egy autó ára ment rá, de megérte minden forintját. Pánikbeteg voltam a szüleim miatt, szorongtam, többször volt komoly öngyilkossági gondolatom. Apám alkoholista, anyám mártír, én meg egész életemben nézhettem, hogy apám anyámat rendszeresen veri (volt, hogy a falba ütötte a fejét), majd engem is (majdnem megfojtott) és a testvéremet is. 19 évesen tudtam elszabadulni, ma 37 vagyok. Ezek még együtt vannak, de már nem akarom apámat leszoktatni, anyámat megmenteni. Teljes mértékben elfogadtam, hogy ez az ő életük, ők magukért felelősek (ahogy én magamért, és a saját védelmemért!), úgy élnek, ahogy akarnak.

Egyedül, szakember nélkül ez nem ment volna, így is elképesztően kemény munka volt.

jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Na mi van?

A 94%-os egy pap? :D

Hát erre tanítottak? :D

jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelnek.


Szenvedjenek, nekem tök nyolc, egész gyerekkoromban és míg otthon éltem mindenért engem okoltak, ha véletlenül összetörtem valamit ment az üvöltés/csenddel verés, mindig azt állították hazudok, tök mindegy, hogy osztálypénzről volt szó, vagy iskolai jegyről, dogáról.


Mániákusan ellenőrizgettek, naponta feltúrták a szekrényemet, nulla magánéletem lehetett, és még sorolhatnám.


Amit tanítottak: hogy én sosem viszem semmire, sohasem lehetek jó abban, amit csinálok, egy balfék vagyok, sosem lesz barátom, stb.


Felőlem a híd alá is mehetnek, az sem hatna meg.

jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Meg is érdemlik, hogy szenvednek, az adósságot meg pláne. Akinek legalább egy gyereke is van, annak legyen már esze....


Na most itt ez a csok, meg babaváró és egyéb ilyen naccsos segély.... Lesz itt annyi lelki nyomorék drogos gyerek a társadalmunkban, hogy majd lépni nem tudunk...

jan. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!