Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan fiatal, aki...

Van itt olyan fiatal, aki hàtat fordított az egész csalàdjànak, a sok szenvedés miatt, amit okoztak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt lelki, akàr anyagi lehúzàsra, ami miatt annyira elege lett, hogy egyszer és mindenkorra az egész csalàdjàval (szülő, testvér, nagyszülő) megszakította a kapcsolatot, és ez volt az egyetlen esélye a normàlis életre. Szeretnék történeteket, okokat, megoldàsokat olvasni, ki hogy làbalt ki, és hogy gyógyult fel lelkileg, hogy alakított sajàt életet, és milyen érzés ez. Én is így jàrtam/tettem, de még nincs vége sajnos.
2021. dec. 16. 15:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Meddig lehet azt mondani, hogy valaki az anyàd,apàd, testvéred, nagyszülőd, és emiatt bűntudatot kelteni a másikban? Ami utàn màr besokall az ember, és nem hagyja, hogy az emberi méltósàgàt súrolja?
2021. dec. 16. 15:55
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Mármint meddig kell eltűrni, hogy csak azért, mert valaki az anyád, apád, stb., bűntudatot keltsen benned? Addig, amíg a saját lábadra nem tudsz állni.
2021. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én màr évek óta azon àllok, sajàt magamtól. Csak nincs még vége a csalàdi abúzusnak. :(
2021. dec. 16. 16:06
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szálj szembe velük. Tudom, hogy rohadt nehéz, de addig bántanak, amíg hagyod.
2021. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, volt, akivel szembeszàlltam, de még nem mindenkivel. Az a baj, hogy én amúgy egy kedves és jó embernek érzem magam, nem haragtartónak, vagy gonosznak, és ez nekem egy hatalmas lelki teher, arra gondolni, hogy az egész csalàdomban senki sincs, akire szàmíthatnék, vagy akit őszintén szerethetnék, kiskorom óta. Most sem kapok tőlük szeretet, csak sz*rt, de ez egy nagyon nehéz dolog. Míg ők azt hiszik, én mindenféle érzés nélkül ezt megteszem, addig ez nagyon nincs így. Viszont màr nem tudok így élni "boldogan".
2021. dec. 16. 16:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Van. Én nem tartom senkivel sem a kapcsolatot a családomból, nem passzoltam közéjük, ennyi. Ebből neked is ki kell szabadulni, és kész. Minél hamarabb.
2021. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Bűntudatot te keltesz magadban, más csak rásegít, legfőképpen azzal, hogy egyáltalán nem érti, hogy te mit és miért teszel, ennek ad hangot. Erre szokták mondani, hogy bűntudatot kelt. Velem is eljátszotta családtag. Én egyszerűen csak kiröhögöm. És sajnálom is, hogy bezárkózik.

Az egyetlen dolog, ami ilyenkor számít, az az, hogy te TUDOD, hogy mit miért csinálsz, és jó oka van annak, hogy te azt teszed, amit.

2021. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
97%

6-ossal értek egyet. Nálam ugyanez van: totál más világ vagyok, rettentően eltér a gondolkodásmódom, nemcsak a családtagjaimétól, de a legtöbb emberétől is, ezért sokszor egyedül vagyok. Pár emberrel tudok csak beszélgetni érdemben bármiről is.

Gondold végig, hogy mikor egy pár elválik, az valójában nem tragédia, hanem szükségszerű következmény. Igenis az a normális, ha két ember nem passzol egymáshoz, akkor különválnak útjaik. Normális esetben!!!

Sajnos az ember egy rettentően illogikus gondolkodású lény. :(

2021. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Én már 16 évesen elmenekültem, alkoholista anyától. Apám sose volt, elhagyott minket mikor kicsi voltam. Barátoknál húztam meg magam, amíg suliba jártam. Amint lehetett, dolgozni kezdtem, és lakótárssal már lakást béreltem. Egyre jobb munkám lett, egyre többet kerestem. Megismertem a férjemet, ő is nyomott előre, mellette még kitanultam egy csomó mindent. Aztán lett egy vállalkozásunk, amiből sok pénzünk lett, most 40 évesen elmondhatom, hogy vagyonos ember vagyok, a nulláról indulva. Amikor dolgozni kezdtem, még anyám pumpolt pénzzel, hogy kell a számlákra, adtam amennyit tudtam, persze mind elitta. sokáig magamat hibáztattam mindenért. Aztán eljött az a pont, ahol azt mondtam, eddig és nem tovább. A saját életemet kell élnem, hisz nekem is csak egy van. Nem az én dolgom küszködni, és segíteni próbálni olyan valakinek, aki mindezt nem akarja. Azóta semmilyen kapcsolatom nincs vele. A teljes elhatárolódás az egyetlen megoldás.
2021. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én màr évek óta azon àllok, sajàt magamtól. Csak nincs még vége a csalàdi abúzusnak. :("

Szakítsd meg velük a kapcsolatot, vagy lazítsd még jobban, annyira, amennyire neked jó: csak akkor keresd őket, ha tényleg úgy érzed, hogy neked tenne jót, csak akkor hívd fel őket, ha te magad tényleg szívesen hallanád a hangjukat, stb. Rajtad múlik, hogy mennyire hagyod magad jól érezni magadat a bőrödben. Nem vagy köteles a rendelkezésükre állni, hogy bánthassanak!


"volt, akivel szembeszàlltam, de még nem mindenkivel"

Miért kéne mindenkivel? Inkább ne foglalkozz velük, ha érzed, hogy rossz hatással vannak rád!


"én amúgy egy kedves és jó embernek érzem magam, nem haragtartónak, vagy gonosznak"

Ez nagyon rendjén van, maradj is mindig jóban magaddal, az fontos.


"nekem egy hatalmas lelki teher, arra gondolni, hogy az egész csalàdomban senki sincs, akire szàmíthatnék, vagy akit őszintén szerethetnék, kiskorom óta. Most sem kapok tőlük szeretet, csak sz*rt"

Ne gondolj ezekre. Azokkal foglalkozz, akik szeretnek: munkatársak, szomszédok, stb. Velük töltsd az idődet, élvezd, hogy velük jóban lehetsz.


"Míg ők azt hiszik, én mindenféle érzés nélkül ezt megteszem, addig ez nagyon nincs így. Viszont màr nem tudok így élni "boldogan"."

Akkor élj máshogyan: távolabb tőlük, akik miatt folyton emészted magad, és helyezd át a hangsúlyt azokra, akikkel kölcsönösen jól kijössz.


Persze, hogy nem könnyű ezt az egészet elfogadni főleg mostanában, amikor jön a karácsony, és hát nem is normális dolog, hogy valakit ennyire ne szeressen a családja, de meg kell tanulni annak örülni, ami nekünk jutott: kinek család, kinek mások - az a lényeg, hogy valakikkel azért jól ellegyünk.

2021. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!