Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egy család? Az egyes...

Miért jó egy család? Az egyes családtagok szempontjából mi a jó ebben hosszú távon? A valóságban, nem egy idealizált, elképzelt családban.

Figyelt kérdés

jan. 18. 17:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Van, akivel megosztani örömöt, bánatot és egyszerűen másokhoz szorosan kapcsolódni.
jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben azért jó, mert a családtagok szeretik és tisztelik egymást, abból adódóan végighallgatják egymást, segítenek egymásnak bármilyen téren és módon ahogyan csak tudnak.
jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%
Ez annyira abszurd kérdés, mint hogy miért jó egy finom ebéd? :D Mert jó. Mert örömet okoz, mert boldoggá tesz, célt ad az életnek. De kinek mi, másnak a biztonságot jelentő hátország, másnak nyűg, megint másnak az élet természetes velejárója. Neked kell tudni, hogy számodra miért jó vagy nem jó.
jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Dehát ez a barátság.
jan. 18. 17:46
 5/42 A kérdező kommentje:
2 tehát nincs válaszod.
jan. 18. 17:47
 6/42 A kérdező kommentje:

3asnak nincs válasza.


2es "nem idealizált"-ra kérdeztem

jan. 18. 17:49
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Most írtam le, hogy miért jó. Ahol eleve, vagy idővel megszűnik/"megromlik" a szeretet, tisztelet, bizalom, kommunikáció ott vége van. De ahol működik az alap ott baromi jó létezni családként. Szerintem csak józan ésszel kéne gondolkodni.

[Ha nem akarsz családot akkor ne vállalj és akkor se ha nem való a kapcsolatba és jól van.]

jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%

Nekem gyerekként bőven jobb egy normális összetartó családcentrikus apa anya biztonság, akik segítenek megalapozni az életet normákat is, mintha pl intézetben kéne lenni.

És ezt az értékrendet adhatom át. És látni ahogy védve vannak, aztán ahogy boldogok, boldogulnak a gyerekeim, attól akit szeretek.

jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
7: "hosszú távon" kérdeztem. Komolyan érdekel, hány ideális családot láttál, ha láttál (vagy látni véltél), mennyi idősek jelenleg.
jan. 18. 17:53
 10/42 A kérdező kommentje:
8 és hol van ilyen? ld. amit 7-nek írtam
jan. 18. 17:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!