Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vele vagy nélküle? Költözzünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

DDorkaa kérdése:

Vele vagy nélküle? Költözzünk külön és "titokban" találkozzunk? A jövő szempontjából a babának mivel tenném a legjobbat? Ha látna egy jól működő párkapcsolatot, hiába két nő alkotja vagy ha abban a tudatban nőne fel, hogy az anyukája egyedülálló?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 5 éve élek párkapcsolatban. A párom szintén nő, 32 éves.

Egy kisvárosban lakunk, mindenki ismer mindenkit. A párkapcsolatunkat nem vállaljuk fel nyilvánosan, csak a családunk tud róla.

3 éve összeköltöztünk, jól működik a kapcsolatunk.

Úgy döntöttünk, hogy gyereket vállalunk.

6 hónapos kismama vagyok jelenleg.

Egyre többször vannak rossz gondolataim, pl. hogy a kisfiúnkat majd csúfolt fogják, kiközösítik miattunk, ha elmondja, hogy mi így 3an együtt élünk, anya egy nénivel alszik.

Valamit attól is tartok, hogy nem is fogja tudni, hogy én vagyok az anyukája, hiszen születése után ketten gondoskodnánk róla :(

Emiatt folyton az jár az eszemben, hogy külön kell költöznöm a picivel majd, hogy mindentől megóvhassam.

De a boldogságomat sem szeretném eldobni, hiszen tényleg a másik felemet találtam meg a páromban.


Ti hogy döntenétek?

Természetesen a baba az első számomra, hiszen semmiről nem tehet. Épp ezért nem szeretném, ha megkülönböztetés érné.



2021. máj. 12. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Ha ez ilyen komoly probléma, költözzetek egy tisztességes, felvilágosult helyre.
2021. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Mindezeken a gyermekvállalás előtt kellett volna gondolkodni, utólag már kár ezen keseregni.
2021. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Osztom a #2 véleményét. A gyerekvállalás előtt keleltt volna közösen leülnötök és átbeszélni ezeket a problémákat.
2021. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
99%
Nekem az a legfurább, hogy ezek a kérdések miért most merülnek fel. Azért leszbikusoknál nem szokott előfordulni, hogy véletlenül becsúszik és a problémákat hirtelen kell rendezni. A gyerek nem hülye,előtte is titkolni szeretnéd örökre? Szerinted a párodnak ezek hogy esnének? Már ott leragadtam, hogy zavarna, hogy nem tudná a gyerek, hogy ő a tiéd, de ő nem a tiéd, közös, legalábbis, ha közösen vállaltátok. Én baromi rosszul érezném magam, ha a párod lennék és ezeket közölnéd, mert ne haragudj, de sem a gyerekvállalásban, sem a párkapcsolatban nem engeded egész szerepet betölteni. Másrészt az első válaszónak adok igazat, akkor költözz olyan helyre, ahol vállalni meritek magatokat. Csak tényleg azt nem értem, hogy ez miért csak most merült fel.
2021. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
30 évesen több eszed kellett volna hogy legyen és ezeket a terhesség előtt átgondolnin
2021. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Közösen vállaltátok a gyereket? Ha igen, akkor mi a kérdés? Persze, hogy lesznek kérdései, és más lesz neki, mint a többi gyereknek, de azért ez nem olyan meglepő dolog, ami csak úgy egyszer csak kiderül 6 hónapos terhesen.

Hogyha szégyellem a párom a gyerekem előtt, és nem akarom, hogy azt a mintát lássa maga előtt, amiben én élek, akkor abba a kapcsolatba nem vállalok gyereket. Egy kisgyerek sem tudja magától, hogy ki szülte, hiszen elfelejtik, nem tudják honnan kerül elő a gyerek, ezt újratanulják idővel. Ugyanúgy meg lehet mondani neki azt is, hogy őt speciel te szülted.

Biztos elég stabil az a párkapcsolat, ahonnan inkább elköltöznél?

2021. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt mire közösségbe megy szerintem elég okos lesz, hogy elmagyarazzatok neki a ti családi helyzeteket.


A gyerekek elfogadóak, persze mindenre rakerdeznek, de elfogadják.


Keresnetek kell majd olyan bölcsit, ovit, ahol nem 50 éves konzervatív óvónők vannak, hanem olyanok, akik elfogadják és objektíven állnak majd a gyerekhez és hozzátok.


Mire suliba megy, az 8 év még kB, addigra meg változik a világ, hiszen egyre több felől hallanak majd az emberek egyneműek szülőségéről és valószínűleg óriási kirekesztesben nem lesz része.


Az, hogy később, tiniként, felnőttként hogyan fog majd ő saját maga ezzel megbirkózni, az lesz inkább nehéz.

Kérdés, kitart-e ez a kapcsolat addig.

2021. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Unokahugomnak 3 gyereke van. A férjét hagyta el egy nő miatt.

Több mint 1 éve élnek együtt.

Együtt alszik a párjával, a gyerekeknek külön szoba van. 2 ovis és egy 2.osztályos kislány.

Azt szokták mondani a gyerekeknek hogy anya barátnője a lány akivel alszik és most együtt laknak

Nem szoktak kérdezősködni a gyerekek. Nekik ez így természetes

Oviba, iskolába is ha mennem a gyerekekért együtt vagy külön ebből sosincs probléma.

Anya megy értük egy barátnőjével és ennyi.

Nem szoktak kérdezősködni.

Tanárok tudják de elfogadták.

Én abszolút nem látom azt hogy nekik ebből bárhol bármikor hátrányuk lenne.

A gyerekek is szeretik, boldogok. Sosem volt probléma.

2021. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azt kéne majd megértetnetek a gyerekkel hogy 2 anyukája van és hogy ő ettől nem rosszabb. Oké te szülted ezt is el lehet mondani. De szerintem az nem jó ha a párod csak "anya nénijeként" van kezelve.


És igyekeznék olyan helyre menni ahol nem ennyire begyöpösödöttek az emberek.

2021. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az egyelőre csak vélt, feltételes módban levő, sok év múlva talán esedékes megkülönböztetés miatt otthagynád a párod, akit elvileg annyira szeretsz és gyereket vállaltál vele. Nekem is elég érdekes a fogalmazásod, mintha az a gyerek a tied lenne és nem közös a barátnőddel. Szintén vicces, hogy 30+ felnőttként a 6. hónapban jutnak ezek az eszedbe, a párod helyében eléggé kiakadnék. Szerintem te inkább meginogtál ebben a kapcsolatban és most a babára kenve menekülnél. A gyerekeket meg akármi miatt lehet csúfolni egy olyan közösségben: plusz súly, szemüveg, bőrszín, anyagi helyzet, szülei, akármi. Szóval ez elég rossz kifogás.
2021. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!