Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek párkeresés szempon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek párkeresés szempontjából érdemes nézni, hogy az illető szülei elváltak vagy sem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez megosztó téma, mert a válás társadalmi megítélése sokat változott a múlt században, de azért én mégis úgy gondolom, hogy az a jobb, ha nem válnak el a szülők. Például mindig figyelem hogyan beszél az illető róluk és válás esetén az apákról nagyon sok negatív dolgot lehet hallani. Vagy ha nem is feltétlenül negatívat, de hogy igazából nem is volt minőségi kapcsolatban vele. Ez amúgy elég szomorú.

A közmondás is úgy tartja, hogy "nézd az anyját, vedd a lányát" vagyis, hogy nagyon nagy előny, ha rendezett családból jön valaki és látszik, hogy a szülők rendes, becsületes emberek, az anya nem házisárkány, az apa nem alkesz, stb. A konfliktuskezelési minták is sokszor átadódnak generációk közt így az is jó jel, ha látod tovább tudtak lépni problémákon.



2023. nov. 21. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nekem teljesen mindegy. Gyereket nem akarok, ilyen jellegű példaként nem tekintek a családjára. Én nem is beszélek a családommal, legideálisabb ha a férfi is minimális kapcsolatot tart velük.
2023. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Ébredj fel a tündérmesédből...
2023. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az a párkapcsolat a szülőknél amit leírsz szerintem. Ismerek ilyeneket, nem állítom hogy nincs ilyen 20+ évig együttmaradó pár, de nem ők vannak többségben. Suerintem bem az a fontos hogy elváltak vagy sem, hanem az hogy becsületesek legyenek, és ne bántalmazzák a gyereket sem pszihikailag, se fizikailag. Lehet titkos alkesz vagy kicsit rossz természetű valaki, de nem ettol lesz rossz szülő, és te sem biztos hogy különb leszel nála. Senki se tökéletes.
2023. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyum nem válik el, lehet egy lennénk a lemészárolt családok közül a híradóban. Apám konkrétan késsel kergetett el minket otthonról az éjszaka közepén.
2023. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

"nézd az anyját, vedd a lányát"


Ha ezt néztem volna, akkor a feleségem, nem volna most a feleségem.

2023. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim 50 éve házasok én mégis elváltam. Ennyit erről.
2023. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem egy teljesen széthullott családból jött. Az apja ötször nősült, öt gyereke volt három nőtől. Mi mégsem váltunk el.
2023. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha engem valaki csak emiatt utasítana el, akkor azt (már bocs) hülyének nézném. Miért is az én hibám, hogy ők elváltak?:D

Én elég sokat tanultam a válásukból. Nem kommunikáltak (jól), nem is illettek eleve se össze, tök más emberek. Nem sok önismeretük van, apám többször is félrelépett. Vannak vele problémáim válástól függetlenül is. Szerintem nála érzelmileg valami nagyon elcsúszott. Nem az én problémám. Nem rossz ember amúgy, intelligens, értelmiségi és nagyon szeret, de sokat hibázott férjként és apaként is és sokszor csak a farka után ment.

Anyámnak is megvannak a maga hibái.


Apai nagyszüleim közel 60 évig éltek példás házasságban, ők valódi társak voltak. Ehhez képest mégis a nagynéném is elvált és botrányos volt a magánélete és később apám is.


Én ebből tanulva, nagyon odafigyelek magamra, az önismeretre. Tudom mire vágyom, igyekszem fejleszteni a hiányosságaim. Nem hinném, hogy ettől rosszabb lennék.

2023. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Semmit nem számít.

Inkább azt nézd hogy hogyan kommunikál a szüleivel, na az ami sokat elárul róla, meg arrol hogy hosszabb távon te mire számíthatsz

2023. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Párkereséskor nem a gombhoz keresünk kabátot. Ideális esetben megismerünk valakit, szerelmesek leszünk, és eljön a nap, hogy úgy érezzük, nem tudunk létezni a másik nélkül. Huszadrangú szempont, hogy apuka egyszer részegen a szekrénybe vizelt, lekurvázta az anyósát, és/vagy anyuka inkább az üzem tűzvédelmi oktatójával kívánja megosztani az életét.
2023. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!