Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyerekének anyja bosszan...

Párom gyerekének anyja bosszantása?

Figyelt kérdés
Folyamat próbál közénk állni. Már rég vége volt köztük. Én vagyok beállítva mumusnak. Gondoltam meglepem a gyereket hangos játékokkal, vagy ez durva lépés lenne?
jan. 21. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a gáz ezzel, hogy durva (max. kidobja, vagy megmondja a gyereknek, hogy ezzel majd apádnál játsszál).

Inkább maradj ki a sárdobálásból, és ne használd a gyereket csatározásra (akkor sem, ha a szülei igen). Ha rendben van a kapcsolatotok, akkor az exe a feje tetejére is állhat, akkor is együtt maradtok, ha meg össze tud titeket ugrasztani, akkor előbb-utóbb úgyis az lenne a vége.

Maradj ember, és ne alacsonyodj le hozzá.

jan. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek inná csak a levét.
jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

"Gondoltam meglepem a gyereket hangos játékokkal, vagy ez durva lépés lenne?"


Szerintem 8 évesen még ne ábrándozz elvált, gyerekes pasiról. Legalábbis ebből a gondolatodból az derül ki, hogy agyilag nem vagy több egy nappal sem. A hangos játékot ugyanis ki lehet kapcsolni, ki lehet belőle venni az elemet, el lehet zárni a szekrénybe, vagy bedobni a kukába. Gyereknek meg pár percen belül - és onnantól folyamatosan - el lenne magyarázva, hogy te vagy a hibás még a globális felmelegedésért is, szóval a következő "ajándékodat" ő maga dobná a kukába.

jan. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ne hasznald a gyereket bosszúállásra. Ha az en párom lennél, kiraknalak, ha csak fel is merül ilyesmi benned.
jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk, ha az én párom lennél és használnád a gyerekemet bosszúállásra itt kidobnálak...
jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a parod alljon a sarkara es tegye rendbe az exe fejet. Nem neked kell belefolynod. Ha meg ennyire konfliktuskerulo a parod, annyit is er.
jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kedves a gyerekkel. De ne hangos játékokkal. Alakíts ki vele tényleg jó bizalmi kapcsolatot, közös élményekkel, beszélgetésekkel, tényleg figyelj rá, legyél türelmes. Ha őszintén nyitsz a gyerek felé, előbb utóbb ő is őszintén megkedvel, mert érezni fogja, hogy mit teszel érte. A gyerekeket egy ideig lehet manipulálni, de jó antennáik vannak, látni fogják a valóságot. Ha sikerül elnyerni a rokonszenvét (ez sok idő lehet) az mindenkinek jó lesz: neked, mert nyugodt családi légkör lesz, a gyereknek, mert jól fogja érezni magát veletek, és a gyerek anyjának is akkor, ha normális, tehát ha nem a bosszúját nézi, hanem azt, hogy a gyereke biztonságban van nálatok és jól érzi magát. Ha nem normális, akkor meg bosszantani fogja, hogy jó a kapcsolatod a gyerekkel, de ez már az ő baja. Elnyerni egy gyerek szeretét, bizalmát sok erőfeszítést és türelmét igényel, sokkal nehezebb, mint venni pár hangos játékot, de a családi élet szempontjából ez az egyetlen járható út.
jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!