Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak akkor tölt el boldogság,...

Csak akkor tölt el boldogság, ha a férjem munkában, a gyerekem meg oviban. Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz, tudom, de teljesen kimerítenek. A gyerekem ha beteg és itthon van szét unja magát, nem fogad szót, én nem haladok tőle itthon semmivel, egész nap cirkuszol, küzdelem vele minden perc, mert nem akar öltözni, nem akar enni, nem akar aludni, se elmenni itthonról, aztán meg hazajönni. A férjem meg mellé állandóan piszkál, hogy lassú vagyok és semmivel nem haladok. A legszebb az egészben, hogy sosem állok meg, sosem pihenek. Dolgozni nem dolgozom, mert nem sokára szülni fogok. Ezért is félek, mert a nagyobb gyerköccel minden nap egyre nehezebb... Azt hittem már túl vagyunk a dackorszakon, de nem. Azt hittem majd amíg oviban van, a férjem meg dolgozik szépen összekészítem a babára a házat és kipihentem várhatom, de nem így lett, testileg és lelkileg is fáradt vagyok, persze ettől várom a picit nagyon, csak félek.

Ne ítélkezzetek, csak az érdekel más volt már ilyen helyzetben és mennyivel lett később nehezebb?



jan. 22. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Egyszer egy orvos azt nyilatkozta (sajnos a nevére nem emlékszem), hogy a mai gyerekek azért ennyire brutálisan hisztérikusak, meg azért cirkuszolnak, mert úgy születnek, hogy nincsen idegrendszerük. Van egy nagyon finom háló, ami az idegeket körbeveszi. Namost ez a mostani generációnak elvileg nincsen. Hogy miért? Jó kérdés, nem tudom a választ. Történtek ezzel kapcsolatban kutatások, amik ezt bizonyítják. Természetesen ha az ember alaposan kutakodik utána sem biztos, hogy talál bármit is, mert az ilyen és ehhez hasonló kutatásokat általában eltüntetik a kutatókkal együtt! Az ilyet nem szokás reklámozni! Természetesen innentől kezdve az egész hit kérdése! Bár az azért érdekes téma lehet, hogyan fejlődik, alakul az emberi idegrendszer. Volt olyan pszichológus, aki meg azt állította, hogy ebben a frusztrált, stresszes társadalomban mire betöltjük a 20. életévünket gyakorlatilag tropára megy. Nem véletlenül van ennyi mentális beteg... de azt tapasztalom, és látom a környezetemben, hogy nagyon sok kisgyerek gyakorlatilag kezelhetetlen.... és ez egyébként sok fiatalt elriaszt a gyermek vállalástól. Például, amikor bemegyek egy szupermarketbe, és látom, hogy a kisgyerek a földön fetrengve hisztizik, mert nem az történt, amit ő akart. De tudok olyan családot is, ahol a szülők úgy ugrálnak, ahogy a kis óvodás szeretné. Namost ismerem magam annyira, hogy nekem ilyesmihez abszolút nem lenne türelmem, ezért is nem szeretnék gyermeket. Nem szeretnék idegbeteg anyuka lenni, de minden tiszteletem azoknak akiknek ehhez érzékük, és türelmük van! Szerintem néha igen is ér elfáradni, és besokallni egy picit! Próbáld megbeszélni a pároddal, esetleg kérd meg, hogy legyen veled picit megértőbb, és segítsen többet, hiszen akkor rá is több időd marad. Mindenki jól járna vele.
jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Ekkora boszmeseget regen olvastam mint amit az egyes idebofogott.

Hogy nincsen idegrendszeruk, meg az agyukat korbevevo (neuron)halo.

Edes Istenem.

A mai gyerekek azert ilyenek mert nincsenek megnevelve. Mert egyszerubb egy tablettel meg egy telefonnal elkussoltatni oket mint foglalkozni veluk. Mindent megkapnak. Ha nem akar fozeleket enni akkor csinaljunk neki halrudacskat, sultkrumplit, spagettit barmit amivel ujfent kussban lesz.

jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kismama vagy, töredékét írom a gondolataimnak, így sem lesz rövid. Dobj félre mindent amit a férjed elvárna. Mostantól a kisfiaddal/lányoddal foglalkozz, ne a kell-ekkel. Most van időd a leendő nagytesóval kialakítani az általad várt majdani kapcsolatot. Fordíts magadon 180 fokot. Amiért eddig idegeskedtél azon mostantól nevess. Na zsivány, mit találtál ki amivel felhúzhatsz? Szerinted olvassunk mesét? Figyelj, hát nem leettem a ruhámat, gyere, dobjuk be a mosógépbe! A hiszti legjobb ellenszere ha nem éri el vele a várt hatást. Viszont mire megszülsz, szövetségeseddé kell tenned őt, egy pici mellett megőrülsz ha a nagy ilyen marad. Te nem a férjed szolgálójaként vagy otthon, táppénzen vagy, fogja meg ő az otthoni munka végét. Az sem baj ha nem teszi, legalábbis ne idegesítsd fel rajt magad, ártasz mindkét gyereknek. Férjednek mondd meg, úgy készüljön, hogy két gyerek mellett még több lesz a feladat. Azért ilyen mert elhitetted vele, joga van elvárásokat támasztani feléd, de csak neki és csak feléd. Ő meg éli az eddigi életét egy és két gyerek mellett is. Aztán majd meglátod, betagozódik-e a saját családjába vagy kénytelen leszel külön utakon folytatni. Ezen gondolkodni és esetleg erre felkészülni lesz három éved. Most viszont varázsolj napocskát a dacosod és a saját fejed fölé, hajrá!
jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos a mai világ túl rohanó, sok inger ér.

Aki lassú, lassabb annak alapból is szörnyű, pláne gyerekkel.


És jön a második gyerek.

Az első hány éves?Nem érezted, hogy ez sok neked?Miért mentél bele a második gyerekbe, vagy akkor ezt nem érezted?


Sajnos sok ilyen ember van, aki utólag jön rá, hogy nem neki való, teher a gyereknevelés.


Hogy a mai gyerekek rosszabbak e?


Hát, nem tudom, ebben nem hiszek, hogy ennyit változik az ember, rövid idő alatt, inkább csak gyerekként, mikor te voltál az, nem fogtad fel.


És az se jobb, akit meg erősebben neveltek, szigorúbban, sokszor nagyobb kárt tettek, lásd mennyi depressziós felnőtt szülő vagy nem szülő van, mennyi mentális, betegséggel.


Ezért a társadalom hibás.

Ma már ott kellene tartani, hogy képzés legyen a gyerekvállalásra, de első körben önismeret.

Hogy tudják az emberek mire vállalkoznak, kezelni tudják.


Ehhez képest mi van?

Azért ad pénzt az állam, hogy csinálj nekik rabszolgát, ők onnantól mossák kezeiket, a többi már a te bajod, old meg, ahogy tudod, vagy amire pénzed van.


Na meg megy egy a társadalmi nyomás, hogy a család az kell, az boldogság, véletlenül sem a realitást mutatják be.

Hogy majd legyen nyugdíj, meg, aki gondoz, aztán erre sincs semmi garancia, de sokan mire rájönnek erre már nincs visszaút.

jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Én pontosan tudom magamról, hogy én is boldogtalan anya lennék, éppen ezért nem is lesz soha gyerekem. Sajnos sokan csak a gyerek születése után jönnek rá, hogy nem nekik való élet. Nem ítélkezésből vagy kötekedésből kérdem, de akkor miért lesz második, ha az elsővel is már így érzel?
jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 jpeacefuler ***** válasza:
93%
Osztom a 3as választ. Én a feleségemnek sokat segítek. Pl. főzök 2 napra, reggel meg este én cserélem a pelust, megfürdetem a kislányom. Beszéld meg a férjeddel, kérj segítséget. Ha csak ezt a három dolgot megteszi neked, már sokkal könnyebb lesz neked. Jó, hogy itt tanácsokat kérsz, de a legfontosabb, hogy ne őröld magad, hanem ülj le beszélni a férjeddel, hiszen vele közösen vállaltátok a gyerekeket. Ja, még annyi, hogy nem biztos, hogy a legjobb hogy leülve beszéljetek, inkább állva. Saját tapasztalatom, hogy ülve feszélyezettebb vagyok, korlátozva érzem magam a szabad mozgásban, talán dacosabban fogadom a kritikát és a gyomromban jobban érzem a feszültséget. 🙂
jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3-as: Köszönöm szépen! Ez jó ötlet.


Most majdnem 3,5 éves a nagylányom. Előbb volt tervben a kistesó, de pont azért csúsztattuk kicsit, mert úgy éreztem nem állok készen. Átküzdöttem vele a dackorszakot, ami nagyon komoly volt, utána olyan könnyű volt vele egy ideig, örültem a fejemnek, hogy jó irányba haladunk, a kishuga is a hasamban volt már. Most nehéz vele 2 hónapja, ahogyan beszokott az oviba, úgy kapott el minden vírust és az zökkentette ki, hogy állandóan itthon van betegen, miközben megszokott egy nagyon jó, ingerekkel teli környezetet. Nem bántam meg a gyerekvállalást, mert nagyon szeretem őket. Brutál nehéz lesz 2 kicsivel tudom, de valahogy úgy vagyok vele, hogy ez a fajta nehézség remélhetőleg csak átmeneti, ha nagyobbak a gyerekek már àltalában könnyebb velük.

jan. 22. 15:01
 8/23 A kérdező kommentje:
6-os: Köszönöm! Nagyon rendes tőled, hogy segítesz a feleségednek. Az én férjem is sokat segít, tényleg, csak ott a gond, hogy ő utána naponta felhánytorgatja, hogy ezeket nem neki kellene csinálnia meg más nő ilyen meg olyan jól vezeti a háztartást, miközben én milyen lassú vagyok. Oké, tényleg lassú vagyok, de minél jobban piszkál annál inkább elkeseredett, kedvetlenebb leszek és egyre lassabb. Ma ültem az ágyon, néztem ki a fejemből és sírtam, pedig tudtam, hogy sok dolgom van mèg.
jan. 22. 15:10
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ettől az embertől nem kellett volna még 1 gyerek, sőt én inkább válnék, minthogy szüljek neki még egyet. A gyerekkel idővel lehet könnyebb lesz majd, de a férjed örökre cselédnek fog nézni.
jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

A párodnak segítenie kéne, nem pedig csak elvárásoknak lennie. Épp azért szeretettek volna együtt gyerekeket. A gyereknevelés nem csak a nő dolga, ugyan úgy, mint a háztartás sem!

Állj ki magadért! Ne hagyd, hogy a párod pont egy ilyen időszakban b@szogasson! Inkább pont, hogy most kellene segítenie! Mondani nagyon könnyű.

jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!