Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő van a 2 gyermeked...

Mennyi idő van a 2 gyermeked között? Milyen idős volt az első gyerek mikor megszületett a második?

Figyelt kérdés
Te hány éves voltál? Hogyan fogadták el egymást a gyerekek? Te hogyan élted meg ezt? Tudom,hogy sok kérdés,de engem most ezek foglalkoztatnak. 😊 A második babán gondolkodom,tapasztalatokat kérek inkább,nem véleményt. Köszönöm

2022. jún. 27. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen szültem az elsőt. Elöbb szerettem volna anya lenni, de így jött ki.

Kis korkülönbseget akartunk mindenképp, így mikor az 1et betöltötte a fiunk, újra belevágtunk. Hamar terhes is lettem, de elvetéltem.

Majd ujra belevágtunk. 2,5 év +pár nap lett a 2 gyerek közt. A 29.szülinapom után 1 héttel szültem a lányunkat.


Az eleje nagyon jó volt 2 gyerekkel.

Most 3 eves a nagy, tombol a dackorszak. 9 hónapos a kicsi, szeparációs szorongás időszakát éli. Katasztrófak a napjaink, de nem cserélném semmire.

2022. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
27 voltam az első és 31 a második születésénél, szóval 4 év van köztük. A fiam nagyon várta a kistestvérét, és teljesült az a kívánsága is, hogy lány legyen, szóval nagyon izgatott volt. Konkrétan leszrt engem, amikor hazajöttünk a kórházból (pedig amúgy anyás), csak a kicsi érdekelte. Az első naptól segített mindenben, etetni, pelenkázni, öltöztezni, fürdetni, tényleg mindent. Teljesen magától, sosem mi kértük. A mai napig is imádják egymást. Persze vannak kisebb összezördülések, mert a kicsi már rendesen kinyilvánítja az akaratát, ami nyilván nem mindig egyezik a bátyjáéval...meg sokszor dafke pont az a játék kell neki, ami a nagynál van (és fordítva), plusz kezd belépni a dackorszakba is, egyszóval néha nem könnyű, de elég türelmes vele a fiam, és amikor épp nincs ilyen "balhé", akkor halál aranyosak, összebújnak, puszit adnak egymásnak, stb. A fiam a mai napig rendezi egyébként, önt neki inni, beteszi a csatot/gumit a hajába, odaad neki játékot amit nem ér el, segít neki felülni a kismotorra, vigyáz rá nehogy leesen az ágyról, betakarja amikor letesszük aludni, kidobja a pisis pelust, ilyesmik, mindezeket kérés nélkül. Nagyon kis gondoskodó, minden kislánynak ilyen bátyust kívánok 🙂 Ami engem illet, én örülök, hogy ennyire jó tesók, azt hittem, ennél sokkal több konfliktus lesz. 6 és 2 évesek most.
2022. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat én is 26 évesen szültem, most töltötte 2 hete az 5. születésnapját. Jelenleg 13 hetes terhes vagyok a kistesóval. Én 4 éves koránál hamarabb semmiképp nem szültem volna, ezt tartom ideális korkülönbségnek. Egyelőre nagyon várja, sokszor beszél róla. Szeretné, ha fiú lenne, de még nem tudjuk a nemét.

Remélem, hogy annyira jó lesz a kapcsolatuk, mint ahogy a 2-es hozzászóló írta. Öröm volt olvasni :)

2022. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen szültem a lányomat. Majdnem kerek 4 év múlva született az öccse. Így terveztük! Nem akartam kisebb korkülönbséget, de ettől sokkal nagyobbat sem. 3 éves koráig eszembe sem jutott a második gyerek gondolata. Nekünk ez így nagyon bevált. A nagy már elég nagy volt ahhoz, hogy sok mindent meg tudott csinálni, sok dologban önálló volt már akkor is, mindent megértett, folyékonyan, tisztán beszélt, a dackorszakon túl voltunk, így nem az volt, hogy két babám van egyszerre, de mégsem túl nagy különbség ez a 4 év. Most 6 és 2 évesek. Jól eljátszanak együtt. Nagyon jó testvérek eddig, remélem így is marad. A lányom nagyon türelmes az öccsével, a kicsi meg felnéz rá, féltékenység sem volt, talán a legelején egy picit, de ez szerintem normális. Amikor haza értünk a kórházból, alig várta, hogy a kezébe adjam az öccsét. Csodálatos pillanat és érzés volt. Azóta is sokszor mondja, hogy de jó, hogy ilyen cuki babánk született😄

Szerintem a szülőkön nagyon sok múlik, hogy hogyan kezelik a helyzetet.

Szóval nekünk ez így nagyon jó😊

2022. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
8 év van a két gyerek között. Most a fiam 10 éves, a lányom lassan 2 éves. 31 és 39 évesen szültem. Nekünk nagyon jó így, szeretik egymást, féltékenység sosem volt. A nagy már önálló, így a kicsi is megkapta babaként is azt a figyelmet amit a nagy és mi sem szakadtunk bele.
2022. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ezeket a véleményeket olvasni. 😊 Sokszor arra gondoltam,hogy ha több év van köztük akkor nem fognak úgy ellenni,mivel más fogja őket érdekelni. De ti bebizonyítottátok nekem az ellenkezőjét.
2022. jún. 27. 11:41
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Èn mèg nem vagyok terhes a másodikkal, de azt tudom, hogy semmikèpp sem akartuk, hogy 2-3 èv legyen köztük. Most 19 hònapos a fiunk, minden a helyèn van, ha oviba kerül vágunk csak bele. Olyan 4-5 èvet szeretnènk mi is. Belegebedni sem akartam, engem nem zavar majd, ha nem tudnak eljátszani együtt, mert mindenki ezzel jön. Hát nem játszòpajtást akarok a nagynak, hanem testvèrt. Illetve ha már oviban lesz, lesznek pajtásai is, tudok majd foglalkozni a kicsivel, nyugodtan szoptatni, ellátni. Ha minden kötèl szakad nagymama is közel van, be tud segìteni pl egy betegsègnèl, bármi. Biztos jò hamar "letudni" 2 babát, de nekem nem hiszem hogy menne egy kisebb idegösszeroppanás nèlkül. Fèrjem este 6-ig melòzik hajnaltòl, szerintem 2 picivel brutál nehèz lenne. A harmadikon lakunk, lift az nincs, szòval èn ezt ìgy elengedtem. Persze mindenki más, valakinek 2-3 gyerek nevelèse is kutyafüle.
2022. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Most töltötte a kisfiam a 4 évet egy hónapja,első probalkozos hónapunk a kistestvérrel.

Mindig is nagyobb kor különbséget szeretünk volna . 23 voltam amikor a fiam született.

2022. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Napra pontosan 2,5 év van a két lányom között. Most 7,5 és 5 évesek. A nagy az első pillanatban "beleszeretett" a húgába. Soha nem piszkálta, nem volt féltékeny, jól beszélt/értett, mikor a kicsi megszületett, elfogadta, hogy én nem feltétlenül tudok azonnal ugrani, de igyekszem és az apa extra figyelmet biztosított számára.

A kicsi is imádja a nővérét, de rá jellemzőbb a piszkálódás, féltékenykedés. A külvilág számára viszont elválaszthatatlanok. Véd- és dacszövetségben vannak.

2022. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok


35 és 38 évesen szültem őket

2022. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!