Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha valamilye...

Hogy reagálnátok, ha valamilyen rokonotok 7 éves gyereke krétával összefirkálná az autótokat?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon történt, hogy a két 7 éves lány először anyósomék házának falát sarazta össze, rájuk szóltunk, majd (feltételezem) bosszúból az autónkat összeszórták faforgáccsal, illetve krétával rajzoltak rá. Ti ilyen esetben, mit reagálnátok?

Ilyenkor azért elgondolkodok, hogy biztos akarok-e én gyereket...



febr. 4. 15:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

"ne mondd, hogy te nem csináltál illetlenséget. Mindenki csinál"


Pedig nem mindenki egy neveletlen kis görcs.

febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha megkarcolódik a kocsdi, kifizettetném a szülőkkel. Ha nem akarnának fizetni, akár perelnék is. A gyerekeket meg szóban úgy kiosztanám, hogy nagymama korukban is emlékeznének rá. Ha egy ilyen után ungyum-bungyum meg megértés van, akkor kis szörnyetegek lesznek.
febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
11%
De jó, hogy nincs gyereked, 12-es! Ne is legyen!
febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
13, van gyerekem, soha nem bántottam, jól nevelt, jó tanuló. Soha nem okozott szándékosan kárt. Ha megtette volna, biztos, hogy nem gügyörésztem volna. Mi abban a gond, ha egy gyerek megéri, hogy nagyon rosszat csinált, uram bocsá elszégyenli magát? Szerintem semmi. Ha a te gyereked szándékosan rongál, buksi simit kap, hogy ne sérüljön a lelke? Hát akkor csak nevelj egy elkényeztetett követelőző kis majmot.
febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
14%
A saját gyerekedet úgy osztod ki, ahogy akarod. A történetben viszont a szülőket "kell" leordítanod, ha maguktól nem a helyes megoldást alkalmazzák (ami kárelhárítas, kartérítés)
febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
18%
Ahhoz, hogy megértse, ahhoz szerinted úgy ki kell osztani, hogy még nagymama korában is emlékezzen rá? Szó se volt elkényeztetésről meg követelőzésről! De aki egy 7 éves gyereket képes szörnyetegnek nevezni, az szörnyeteg maga! Sajnálatos, hogy gyerekvállalás előtt nem kell pszichológiából vizsgázni! De az olvasást nem tiltja semmi!
febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%
Pedig léteznek 7 éves szörnyetegek.
febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
17%
17-es: léteznek, de legtöbbször(kb. 10 esetből 9x) a szülők cseszik el. A született pszichopátia elég ritka azért, bár létezni sajnos létezik. Lásd Ted Bundy, akinek sorozatgyilkos viszonyokhoz képest bőven tűrhető gyerekkora volt, a nevelőapja se egy bántalmazó farok volt, hanem próbált vele jó viszonyt alakulni, az anyja sem verte nadrágszíjjal. A Sikolyt ihlető Danny Rollinghoz képest Bundynak szabályosan álomgyerekkora volt, úgyhogy utóbbi sajnos nem magától lett annyira elbaxott, amennyire. Bundyban meg egyszerűen ott volt a pszichopata vonó gyárilag.
febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem érdekel, miért szörny valaki, én is voltam gyerek, és baromira bírtam volna, ha a felnőttek seggbe rúgják azokat a gyerekeket, akik másokat mindig piszkáltak.
febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

Értelemszerűen letakaríttatnám velük. A kedves szülőknek meg megmondanám, hogy a gyerekeiket neveljék meg normálisan. Holtbiztos, hogy sértődés lenne belőle (nem finomkodnék, az biztos), de csöppet sem érdekelne.

Én nem hiszem, hogy az autó fényezésében ez kárt tenne, de ha így lenne, értelemszerűen az autó újrafényezését is kifizettetném a rokonokkal. Márpedig az simán lehet 100-200e Ft is.

Ettől függetlenül a nyitókérdés kifejtésének utolsó mondata nevetséges. Aki normálisan neveli a gyerekét, annak a gyereke nem csinál ilyet.

febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!