Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk el 7 éves,...

Hogyan mondjuk el 7 éves, érzékeny, hiszti re hajlamos gyermekünknek, hogy elválunk?

Figyelt kérdés
2020. máj. 3. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges, mar tudja...
2020. máj. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem részletezném nagyon, elmondanám, hogy apa/anya elköltözik, ettől még szeretjük és ugyanúgy fog találkozni mindkettőnkkel, csak hol itt,hol ott.


Hozzáteszem, hogy nekem se gyerekem, se nem válok, de én azt tartanám fontosnak, hogy hallja a gyerek, hogy szereteik és ettől nem fog egyik szülő sem eltűnni. Részletesen nem taglalnám.

2020. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted miért hisztis? Mert eddig sem volt a figyelmetek központja a problémáitok miatt. A válás csak jobb lesz mindenkinek.
2020. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapintatosan, nyugodtan, de sokszor hangsúlyozva, hogy mindketten végtelenül szeretitek őt, ez nem fog változni.
2020. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Jókor jut eszetekbe rá is gondolni, ugyan mitől hisztis és érzékeny. Hamarabb tudta, mint ti, hogy vége lesz, kB. bocsánatot tudtok tőle kérni.
2020. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
„Mostantól duplaannyi ajándékot hoz a Jézuska” 😄
2020. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjátok el az ő nyelvén azt is, hogy miért váltok. Ez azért fontos, mert sok kisgyerek magát vádolja ilyenkor. Legalábbis ezt olvastam.
2020. máj. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van, feltétlenül mondjátok el neki nyugodt hangnemben, hogy mi történik kettőtök között, és ez egyáltalán nem az ő hibája, nem miatta van. Ugyanúgy szeretitek őt mindketten.

Egyébként lehet, valóban azért "hisztis", mert érzi a feszültséget. Sokszor a gyerekek nem tudják elmagyarázni, mi a bajuk, mert sokszor ők maguk sem értik, csak érzik, hogy valami van, és így jön ki rajtuk...

2020. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!